Boy Uzaması

Bu konuyu okuyanlar

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle S.a herkese.
Başlıkta da bahsettiğim gibi boyumun uzamasını istiyorum.Şu an 15 yaşındayım ve boyum 1.65 kilom 57.Kilo konusunda sıkıntım yok eskiden kiloluydum ve kilo verince yine biraz boya verdim ama bundan sonra ne yapmalıyım.Her hafta 2-3 kez yüzmeye gidiyorum ve evde barfiks aleti var onunla ne yapabilirim.Barfiks aletine zor şeylerde söyleyebilirsiniz kas konusunda sıkıntım yok yaparım rahatça.Bunların haricinde başka neler yapabilirim?Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

DangeRWoLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zıplamalı sporlara yönel.Uykuna önem ver gece uykuları çok önemli, bol su tüket barfiks demiri ile evde barfiks çekebilirsin

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zıplamalı sporlara yönel.Uykuna önem ver gece uykuları çok önemli, bol su tüket barfiks demiri ile evde barfiks çekebilirsin
Yazmayı unutmuşum basketbol filanda oynuyorum.Teşekkür ediyorum tavsileriniz için

kral_024

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim komşu oğluna almış boymax diye birşey nurs lokman hekimden istersen bi bak bitkisel ürünlere rağbet gitgide artıyor...

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim sende ayni bnm gibisin boyum 1,67 kilom 56 felan kilom var biraz bende yüzüyorum ve tekvando yapiyorum boyumun uzamasini bnde istiyorum basket felan oyna kaç aydir gidiyorsun yüzmeye ve tempolu yüzmen lazim bana sölermisin

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
BMI göre aslında neredeyse zayıf sayılacak boy kilo oranın var. Anlaşılan yağlar göbeğinde toplanmış. Yağların kasa çevrilmesi denen birşey olmayıcağına göre senin istediğin şey zor bir durum. Internetten bir bak göbek eritme maddesine.

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten öleyim kardeşim ama hep boydan kayediyorum şuan zayıf sayılıyorum ama senin dediğini anlayamadım eğer yağlar toplanmış olsaydı hiç zayıflayamazdım sen ne diyorsun?? yardım edermisin ??

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim sende ayni bnm gibisin boyum 1,67 kilom 56 felan kilom var biraz bende yüzüyorum ve tekvando yapiyorum boyumun uzamasini bnde istiyorum basket felan oyna kaç aydir gidiyorsun yüzmeye ve tempolu yüzmen lazim bana sölermisin

Haftada 2-3 kez yüzmeye gidiyorum ve her gidişimde 1 km yüzüyorum

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her yüzüşünde km yi arttır kardeşim mesela bu hafta hep 1 km yüzdün diğer hafta 1km 250 mtre daha eklemeyi düşün ve bunları her geçen gün arttır faydasını ve boyuna etkisini göreceksin eminim bide sakın yüzmeyi bırakma

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her yüzüşünde km yi arttır kardeşim mesela bu hafta hep 1 km yüzdün diğer hafta 1km 250 mtre daha eklemeyi düşün ve bunları her geçen gün arttır faydasını ve boyuna etkisini göreceksin eminim bide sakın yüzmeyi bırakma

Eyw kardeşim sağol.

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çok uzun boylu olunca bir şey mi olucak ? :D zaten sen en kötü ihtimalle 5 yıl sonra 1.75 olucan kafaya takma boy u

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum bir fizyoterapist olarak yazıyorum ki, insanda boy uzunluğunu belirleyen faktör %90-99 genetiktir, onun dışında uranyum yesen de boyunu uzatamazsın, tabi sağlıklı beslenmek ve spor yapmak güzel aktiviteler ama boy uzaması konusunda sana %5-10'dan fazla fayda vermez, o yüzden kafana takma, hayatın tadını çıkar (o zaman niye tüm basketçiler uzun diye soran olursa, onlar basketbol oynadıkları için boyları uzun değil, boyları uzun olduğu için basketbolcular)

emorex123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önemli deil kardeş :thumbup:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Dostum bir fizyoterapist olarak yazıyorum ki, insanda boy uzunluğunu belirleyen faktör %90-99 genetiktir, onun dışında uranyum yesen de boyunu uzatamazsın, tabi sağlıklı beslenmek ve spor yapmak güzel aktiviteler ama boy uzaması konusunda sana %5-10'dan fazla fayda vermez, o yüzden kafana takma, hayatın tadını çıkar (o zaman niye tüm basketçiler uzun diye soran olursa, onlar basketbol oynadıkları için boyları uzun değil, boyları uzun olduğu için basketbolcular)

çok güzel yorumdu.

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgilendirme için teşekkür ediyorum :)

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bacaktan asılıp barfix çekmeyi dene ama asılıp öylece kalma, beyin kanamasına kadar yolu var

Ben de yapıyorum

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hayır doğru yaparsan hiçbirşey olmaz.

Önerim her seferde 10 kereyi aşma

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bide sana şunu söylemeyi unuttum yüzmede km ni arttır bide hergün ip atla :thumbup1: 1saat atla 1 ay içinde 5 cm garanti 1200 kalori yakıyor 1 saat ip atlamak bnde yeni başladım

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Basketbol oynamak ve ya süt içmek boy uzatmaz. Bu genetiktir ;)

validem60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim annem bnden kısa babam bnden uzun abim benden uzun ablamda benden uzun sadece annem bnde kısa genetiğimiz % kaç şimdi boyum 1,67 civarı sporda uzatır bnm bildiğim hepsi genetik değil ya

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelişim çağındasın. Zıplamalı sporları da tercih etmelisin. Haricinde uyku düzeni şart. En geç gece 12de uyumuş olmalısın. Unutulmamalı ki büyüme hormonu gece salgılanıyor. Hele ki ergenlik çağındaysan uyku düzeni senin için şart.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
dostum boyun ne yaparsan yap olacağına varır. epifiz plakların kapandıktan sonrada artık boyuna uzayamazsın. yani genetik olarak belirli bir boya kadar uzayacağın anlamına geliyor bu istediğin sproru yap daha uzun olamazsın

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Askere Kadar Vaktin Var Kafana Takma Erkeklerde Böyledir Kızlar Bir Anda Uzar Erkekler Zamanla

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
benim boyum 1.66 kilom 55-58 1 aydır capoeira yapıyorum bende 1.80 olmak istiyorum lise 1'de 1.50 civarıydım basketbol oynadım 1.60 oldum geçen senede oynadım 1.66 oldum bende boyumun uzamasını istiyorum