Boy Uzaması

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

validem60

Üyecik
bide sana şunu söylemeyi unuttum yüzmede km ni arttır bide hergün ip atla :thumbup1: 1saat atla 1 ay içinde 5 cm garanti 1200 kalori yakıyor 1 saat ip atlamak bnde yeni başladım

validem60

Üyecik
benim annem bnden kısa babam bnden uzun abim benden uzun ablamda benden uzun sadece annem bnde kısa genetiğimiz % kaç şimdi boyum 1,67 civarı sporda uzatır bnm bildiğim hepsi genetik değil ya

utkjean

Üyecik
Gelişim çağındasın. Zıplamalı sporları da tercih etmelisin. Haricinde uyku düzeni şart. En geç gece 12de uyumuş olmalısın. Unutulmamalı ki büyüme hormonu gece salgılanıyor. Hele ki ergenlik çağındaysan uyku düzeni senin için şart.

promidal

Profesör
dostum boyun ne yaparsan yap olacağına varır. epifiz plakların kapandıktan sonrada artık boyuna uzayamazsın. yani genetik olarak belirli bir boya kadar uzayacağın anlamına geliyor bu istediğin sproru yap daha uzun olamazsın

Dea

Profesör
Askere Kadar Vaktin Var Kafana Takma Erkeklerde Böyledir Kızlar Bir Anda Uzar Erkekler Zamanla

Webhead

Dekan
benim boyum 1.66 kilom 55-58 1 aydır capoeira yapıyorum bende 1.80 olmak istiyorum lise 1'de 1.50 civarıydım basketbol oynadım 1.60 oldum geçen senede oynadım 1.66 oldum bende boyumun uzamasını istiyorum

Webhead

Dekan
2012'de boyum 1.57'di annemle endokkronoloji'ye gittik basket oynasın falan dedi oynadım 2012'in sonunda boyum 1.60 oldu 2013'de boyum 1.66 'di şimdi boyum 1.69 yas 17 1.80 olmak istiyorum günde 2 bardak süt iciyorum aksamlari 1 saat basket oynuyorum hergun dus alıyorum uzama ihtimali var mı ?

Cookie9

Asistan
15 Yaşındayım 65 kilo ve 1.70+ boyum var. Çok kısa değil misin? Acaba yaşıtlarınla arandaki durum ne? Yoksa bende erken ergenlik falan mı var?

Onun dışında boy uzaması genetik oluyor. Dayılarımın çoğu 1.90+ amcalarım yine çok uzun babam ortalama denilebilir annem yine uzun bayanlara göre. Şuan benim normal seyrinde gidiyor ancak boy uzamam 16-17 yaşında daha da artacakmış. Ablam doktor kendisi bizi hep doktorlara gösterir sağolsun uğraşır. Bir ara 70 kilo olmuştum kilo problemim vardı ancak kaykay'a başladım. Şuan yüzmeye gidiyorum onun dışında evde her gün barfiks mekik ve şınav çekerim. Sakın ha fitnessa gideyim deme 18-20'den önce fitnessa gitmek boy açısından sakıncalıymış. Evinde mekik şınav ve barfiks üçlüsünü yapsan gerçekten gelişme gösterirsin. Hem fit olursun hemde uzarsın.

Beslenme çok önemli. Kesinlikle abur cubur yeme biraz yemeyince zaten kendi kendin uzak duruyorsun. Ben şuan yesem bi çikolatalı kek yerim sonra yeter derim yani öyle cipsmiş şeymiş oymuş buymuş fazla fazla yiyemem (Maç varsa değişir).

Beslenme-Spor bunlara dikkat et yaşın daha erken uzarsın merak etme sen.

goodtornado

Profesör
Dostum bir fizyoterapist olarak yazıyorum ki, insanda boy uzunluğunu belirleyen faktör %90-99 genetiktir, onun dışında uranyum yesen de boyunu uzatamazsın, tabi sağlıklı beslenmek ve spor yapmak güzel aktiviteler ama boy uzaması konusunda sana %5-10'dan fazla fayda vermez, o yüzden kafana takma, hayatın tadını çıkar (o zaman niye tüm basketçiler uzun diye soran olursa, onlar basketbol oynadıkları için boyları uzun değil, boyları uzun olduğu için basketbolcular)
Genetiktir, psikolojiktir gibi safsatalara bilime inanan ve bilimin gelisme potansiyelini goz ardi etmeyen hic kimse inanmaz. Ancak guluyorum bu sozlere.

TbontbLethe

Asistan
boy uzamasının sporla alakası hiç yok 1991 doğumluyum tüm hayatım boyunca en fazla 5 saat oynamışımdır basket 91 den beri :D yüzme bilmiyorum . futboldan nefret ederim
91 den beri çektiğim barfiksleri toplasan 20 etmez. ama boyum 193.
193 :D

sevgiler,,

annem 160 . babam 172 ailenin en uzunu benim. belkide hastanede karıştım :D :D

goodtornado

Profesör
boy uzamasının sporla alakası hiç yok 1991 doğumluyum tüm hayatım boyunca en fazla 5 saat oynamışımdır basket 91 den beri :D yüzme bilmiyorum . futboldan nefret ederim
91 den beri çektiğim barfiksleri toplasan 20 etmez. ama boyum 193.
193 :D

sevgiler,,

annem 160 . babam 172 ailenin en uzunu benim. belkide hastanede karıştım :D :D
Senin boyun uzun diye, boy uzamasinin sporla hic alakasi olmadigi bilimsel olarak kanitlanmis mi oldu yani :D

Jok3R_

Üyecik
Daha yaşın çok ufak liseye yeni geçtin tahminen ,lise bitsin yaklaşık 1.76 1.79 arası olursun sıkıntı yapma genetik problem yoksa uzarsın

Rossen

Asistan
2000 dogumluyum boyum 1.60 lise 1 e gisiyorum. Boyum sizce ergenlik bitice kac olur? Gecen sene 2013 de 1.54 falandim

Son mesajlar