Boy uzamasi yardim edin :(

theshortman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lütfen yardım edin 15 yaşındayım boyum yaklaşık 1.61 babam 1.80 annem ise 1.65

boyumun uzamasını istiyorum ben futbol klubune gidiyorum ve kickboxa gidiyorum haftanın her günü spor yapıyorum sizce uzarmıyım veya tavsiye ettiğiniz bir şey varmıdır. boyum kısa diye çok üzülüyorum arkadaşlarım benden uzun ve yüzümde sivilce bile yok 15 yaşımda olduğuma inanmıyolar bile.:mad::mad::angry:

1907doqu1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lütfen yardım edin 15 yaşındayım boyum yaklaşık 1.61 babam 1.80 annem ise 1.65

boyumun uzamasını istiyorum ben futbol klubune gidiyorum ve kickboxa gidiyorum haftanın her günü spor yapıyorum sizce uzarmıyım veya tavsiye ettiğiniz bir şey varmıdır. boyum kısa diye çok üzülüyorum arkadaşlarım benden uzun ve yüzümde sivilce bile yok 15 yaşımda olduğuma inanmıyolar bile.:mad::mad::angry:
Dostum kesinlikle basket oyna basket oynadıkça uzar:thumbup1:

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Basket kadar voleybol da boyu uzatır, uzama daha çok genetikdir sporla bir yere kadar, görünen o ki, daha çok uzarsınız

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Senin yaştayken bende 1.60 falandim. Sonra baskete basladim ama ciddili çok oynadım 4 sene boyunca. Yazın günde 5 saati geçtiği olurdu ki simdi de baskete gidiyorum. Boyum 1.78 falan oldu. Hala da uzuyorum tavsiyem basket oyna ve doktora git. Benim troid bezlerinde sıkıntı vardı ilaç kullanıp dengeye sokunca boy uzaması kolaylaşıyor ve ya sende başka sıkıntılarda olabilir. Halledilir takma kafaya ve cidden sivilce mi istiyosun?

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Boyun uzun olması genetiktir. İlk çocuklar anneye, ikinci çocuklar babaya benzer (fizik olarak). Benim boyum 1,90 eşimin 1,63. İlk çocuğum olan oğlumda aynı sorundan dert yanıyor ve futbola, baskete ayrıca voleybola da gidiyor. Sporların mutlaka etkisi olur ama öyle değil. Erkeklerin kemik gelişimi 24, bayanların 20 yaşına kadar devam eder. Genellikle boy uzamaları 17-18-19 yaşlarında daha belirgin oluyor çünkü kendimden biliyorum, birçok arkadaşım benden uzun iken 18 yaşından sonra hepsini geçtim. Kemik gelişimi için besinleri eksik etme süt ürünler, omega 3 bunları doğal olarak sürekli kullan ve öğün/gün atlama. Gerisi genetiğe kalmış.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Arkadaşlar beslenme olmazsa, genetiğinde kötüyse istediğin kadar basketbol oyna, git 1 saat bir yerlerde asılı kal (bazı arkadaşlar böyle tavsiyelerde bulunmuşlardı) bu iş olmaz. Bir üst mesajda kemikle ve beslenme ilgili güzel bir açıklama yapılmış. Çok doğrudur. Sonuna kadar katılıyorum. Mutlaka her gün kahvaltı da bir bardak süt iç.

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
21 yaşına geldim kimse de sivilce kalmadi ben de hala çıkıyor ve sen sivilce cikmiyor diyorsunya diyecek laf bulamadim :) yaşin için o boy cok kisa filan degil bekle bi sakin ol ama arkadaşların dediklerine kulak ver süt önemli

theshortman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hayır onun için dememiştim sivilce meselesinin yanı hala ergenliğe girmedim sanırım sesimde kalınlaşmadı :)

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
sivilce meselesi genetik farklılıklar gösterebilir çok takılma bende gençken ergenlik 20 sene ise 20 adet sivilce ya çıkmıştır ya çıkmamıştır ((=
boy için ise düzenli olarak ya yüzmelisin yada bisiklete binmelisin (=

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Basketbol oyna diyeni dinle işte :D

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
15 yaşındayken benim boyum 1.55 ti, şu anda 1.85. Çok da dert etme, ben de geç ergenliğe girdim 14 yaşımdan 18 yaşıma kadar 4 yazda her yaz 10 santim uzadım. Çok kafana takma zamanla görürsün ne olacağını.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
uykunu iyi al ve düzenli uyu ayrıca sperm büyüme hormonudur kendini biraz zorla haftada 2 kez yeter

Abaddon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klasik Olarak Basketboldur Tabiki Ancak Bir Barfix Demiri Gibi Bir Objede Günlük Olarak 10-15 Dk Asılman Boyunda Farklılık Gösterecektir.

ceterele

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim aynı durumdayız bende 16 yaşındayım 1 67 boyum var babam 180 annem 165 :D geçen sene bende senin gibiydim 161dim