Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bölümümüzün daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında belirtin.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hiç bir moderatörle problemim yok şükür :D

ulijonroth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir yazayım, sonra da hayırlı günler dileyip gideyim.

AliA kullanıcı adlı forum moderatörü daha affiliate bağlantı ile kaynak göstermek arasındaki farkı göremiyor ki, SEO konusunda yazılmış telif hakkı nedeniyle yazı orjinaline bağlantı verilen içeriği silmeyi doğru buluyor.

Gelin görün ki, daha önce affiliate bağlantı ile HostGator ve GoDaddy üzerinden para kazanmak amaçlı paylaşılmış yazıyı 9 gün sitede tutabiliyor.

Moderatörle herhangi bir sorunum yok, olamaz da zaten bu kadar ufak bir konudan dolayı, ama kendisine şu bağlantılarda geçen telif hakları konusunda inceleme yapmasını öneririm.

http://www.digiprove.com/prove_copyright.aspx?id=P229151
http://www.dmca.com/Protection/Status.aspx?ID=4b054986-5ee4-4d83-8743-70b0dcc920a2
http://www.digiprove.com/prove_compliance.aspx?id=P232505
http://www.dmca.com/Protection/Stat...lbml6LXlldGVyaW5jZS10cmFmaWstYWxtaXlvci1tdS81

Tabii şimdi bu da silinir, zira Digiprove ve DMCA reklamını yapıyor olabilirim :)

Sonuç olarak kendisinden kaynak gösterilen her yazıyı silmesini rica ediyorum, zira diğer türlü dengesiz bir yönetim olacak. Madem kaynak gösterilen her yazının silinmesi gerekiyor, forumun epeyce kırpılması gerekecektir.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Kendi sitenin reklamını yapmaksa amacın silerim tabii ki konularını.

O kullanıcıyı daha önceden yasaklamıştık. Ama konusu açık kalmış. O da senin yaptığını yapmıştı. Olay budur.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Kazanç amaçlı referans link vermek yasaktır alia değil herhangi bir yönetici arkadaş görse oda aynını yapacak.

ulijonroth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ortamı geren ne vardı ki o mesajda?
Nüans kelimesini yazmam mı sinir bozuyor?
Yazdıklarımda ortam geren bir şey yok ve şikayetiniz varsa yazın dediğiniz yere şikayetim ve detaylarını yazıyorsam bunu cevaplayamayıp silmeniz sizin hatanızdır!

Dediklerimi aynen tekrarlıyorum.

Bir yazıda üye kendi para kazanacağı bağlantıyı paylaşmış, benim yazdıklarımda yazının orjinaline link verilmiş. O sayfada da herhangi bir satın alma alanı YOK!

Üstelik bu yazılardan bazıları Wikipedia tarafından bile paylaşıldığında kaynak gösterilmesini talep ettiğimizde onlar eklerken sizin kaynak gösterilen bağlantıya reklam demeniz nüans kelimesini açıklamama gerekçedir, ben de size nedir diye açıkladım.

Madem kaynak göstermek yasak dilerseniz forumun genelinde bir araştırma yapın nasıl paylaşımlar var...

Madem şikayetlere cevap vermeyeceksiniz, o zaman bu başlığı komple silin lütfen.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ortamı geren ne vardı ki o mesajda?
Nüans kelimesini yazmam mı sinir bozuyor?
Yazdıklarımda ortam geren bir şey yok ve şikayetiniz varsa yazın dediğiniz yere şikayetim ve detaylarını yazıyorsam bunu cevaplayamayıp silmeniz sizin hatanızdır!

Dediklerimi aynen tekrarlıyorum.

Bir yazıda üye kendi para kazanacağı bağlantıyı paylaşmış, benim yazdıklarımda yazının orjinaline link verilmiş. O sayfada da herhangi bir satın alma alanı YOK!

Üstelik bu yazılardan bazıları Wikipedia tarafından bile paylaşıldığında kaynak gösterilmesini talep ettiğimizde onlar eklerken sizin kaynak gösterilen bağlantıya reklam demeniz nüans kelimesini açıklamama gerekçedir, ben de size nedir diye açıkladım.

Madem kaynak göstermek yasak dilerseniz forumun genelinde bir araştırma yapın nasıl paylaşımlar var...

Madem şikayetlere cevap vermeyeceksiniz, o zaman bu başlığı komple silin lütfen.

Senin sorunun ne anlamıyorum ??

Önce reklam diye şikayet ediyorsun sonra neden sildiniz konuyu diye tantana ediyorsun ?? anlamıyorum ?? what ??

amacın ortakığı karıştırmaksa kimse sana bunun için müsade etmez.

CepCin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kaynak belirtilen tüm konular silinirse forum batar :D...

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
benim babam senin babani dover tamam mi :D
beyler sakin olalim lutfen
Orta yolu bulmak daha mantikli.
arkadasimiz sitede yeni. Eger tek amaci reklamsa bilemicem ama hosgeldin iceren bir kolaylik saglanabilrse eger hos olur

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar;

Herhangi bir çıkar söz konusu olmayan , herkese ücretsiz olarak sunduğumuz webmaster araçları isimli konum silindi.
Nedenini anlayamadık doğrusu. Ne bir çıkar , ne reklam söz konusu sadece alınan yazının kaynağı gösterilmiş durumda ve webmaster araçlarını kullanabilmeleri için sitenin adresi verilmişti. Sitenin adresini vermeyin yazının devamı için ve link için tıklayın gibi bir durum söz konusu olsaydı reklam veya hit amaçlı diyebilirdim ki forum kurallarında orjinal alınan kaynağın linkini belirtiniz diye bir madde de bulunmakta. Ancak reklam gibi birşey söz konusu değil. Açıkçası pek anlam veremiyorum bu gibi yaptırımlarınıza madem böyle birşey yapıyorsunuz diğer konularıda silseniz iyi olur.

iyi çalışmalar.

zenep85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben tşkkür etmek istiyorum bu bölümdeki arkadaşlar hem çok iyi niyetli hem de çok yardım severler inanılmaz faydasını görüyorum tekrar tşkkür ediyorum...

sahanebaskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İmzam neden yayınlanmıyor ? acaba yasak mı ? paralı üyelik varsa imzam yayınlansın diye onu bile yaparım :) link vermek yasak mı imzada ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
İmzam neden yayınlanmıyor ? acaba yasak mı ? paralı üyelik varsa imzam yayınlansın diye onu bile yaparım :) link vermek yasak mı imzada ?
Tüm üyeler için imza kapatılmış durumda. Siz ayarlasanız dahi gözükmez. İmzanın görünmesi için yapabileceğiniz bir şey de bulunmuyor.