Soru Sistem Hakkında Görüş ve Öneriliriniz

Bu konuyu okuyanlar

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.

Orada bir tek tuhaf marka var, o da Vektron,un ürettirdiği MLD markalı SSD.
Onun yerine,

XPG 1TB SPECTRIX S40G RGB 3500/1900 M2 PCIE SSD
seçerseniz daha iyi olur, bari uluslarası bilinirliği ve garantisi var.

Ayrıca RAM,i 16Gb yeribe 32Gb yaparsanız, hem kullanım olarak hemde ilerisi için iyi olur.

İşlemci için soğutucu seçmemişsiniz, uygun soğutucunuz var mı?​

serwer12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.

Orada bir tek tuhaf marka var, o da Vektron,un ürettirdiği MLD markalı SSD.
Onun yerine,

XPG 1TB SPECTRIX S40G RGB 3500/1900 M2 PCIE SSD​

seçerseniz daha iyi olur, bari uluslarası bilinirliği ve garantisi var.​

Ayrıca RAM,i 16Gb yeribe 32Gb yaparsanız, hem kullanım olarak hemde ilerisi için iyi olur.​

İşlemci için soğutucu seçmemişsiniz, uygun soğutucunuz var mı?​

soğutucum yok sisteme dahil olan 300 500 lük birşey gönderirler diye düşünüyordum göndermiyorlar mı

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
soğutucum yok sisteme dahil olan 300 500 lük birşey gönderirler diye düşünüyordum göndermiyorlar mı
Seçtiğiniz işlemcinin yanında MPK yazıyor, yani Multipack veya Multiple Pack olarak geçer, soğutucu verip vermemek firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor, satın almadan önce soğutucu veriyorlar mı diye sorun lütfen.

serwer12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seçtiğiniz işlemcinin yanında MPK yazıyor, yani Multipack veya Multiple Pack olarak geçer, soğutucu verip vermemek firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor, satın almadan önce soğutucu veriyorlar mı diye sorun lütfen.
peki soğutucu vermiyorlarsa soğutucu alırken nasıl bir yol izlemeliyim yani çok fazla bütçem yok kule tipi olanlardan alıcam ama aldığım soğutucunun işlemciye ve ankarta uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
peki soğutucu vermiyorlarsa soğutucu alırken nasıl bir yol izlemeliyim
Sayfanın "Özelleştir" bölümünde sistemdeki soğutucuyu seçmenize imkan veriliyor. Varsayılan olarak "Soğutucu istemiyorum." seçeneği seçili olsa da büyük ihtimalle varsayılan seçenekte stok soğucuyla sistemi verirler.

aldığım soğutucunun işlemciye ve ankarta uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
O sisteme AM4 uyumlu çoğu soğutucu uyar. (İşlemcinin TDP'siyle de uyumlu olmalı.)

serwer12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayfanın "Özelleştir" bölümünde sistemdeki soğutucuyu seçmenize imkan veriliyor. Varsayılan olarak "Soğutucu istemiyorum." seçeneği seçili olsa da büyük ihtimalle varsayılan seçenekte stok soğucuyla sistemi verirler.

O sisteme AM4 uyumlu çoğu soğutucu uyar. (İşlemcinin TDP'siyle de uyumlu olmalı.)
Hocam AM4 uyumlu ucuz bir soğutucu tavsiyesi verirmisiniz bana siteye soğutucu verip vermedikleri hakkında instagram üzerinden sordum sistemide yarın sipariş edecegim bilgileriniz benim için çok kıymetli.

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Hocam AM4 uyumlu ucuz bir soğutucu tavsiyesi verirmisiniz bana siteye soğutucu verip vermedikleri hakkında instagram üzerinden sordum sistemide yarın sipariş edecegim bilgileriniz benim için çok kıymetli.
Dark Freezer X94RD:

serwer12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dark Freezer X94RD:
Teşekkürler Hocam Son bir sorum daha olacak size Pckolikden bu şekilde sistem alınır mı ve Multiple Pack gönderilen işlemci kutusuz direk montajlı geleceği için ilerde bana sorun yaratır mı ? internette Multiple Pack kesinlikle almayın tarzında bir kaç konu görmüştümde

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
367
Teşekkürler Hocam Son bir sorum daha olacak size Pckolikden bu şekilde sistem alınır mı ve Multiple Pack gönderilen işlemci kutusuz direk montajlı geleceği için ilerde bana sorun yaratır mı ? internette Multiple Pack kesinlikle almayın tarzında bir kaç konu görmüştümde
Multiple Pack konusunda çok bilgim yok fakat sistemin montajlı gelmesi büyük ihtimalle sorun yaratmaz diye düşünüyorum.

Son mesajlar