Bluetooth cihaz eklenmiyor Win10

Bu konuyu okuyanlar

MKAHRAMAN1995

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. ASUS N550JV-CN240h model Windows 10 64 Bit laptop kullanıcısıyım. Laptopa yeni SSD takıp içini termal macunladıktan sonra yeni Windows 10 kurulumu yaptım. Tüm driverları sorunsuz şekilde kurdum. Lakin daha önce Bluetooth sorunsuz şekilde kullanabilmeme rağmen formatta sonra Bluetooth kullanamıyorum.

1- Bluetooth telefon, kulaklık, hoparlör ile eşleşmeyi denedim ama laptop görmüyor cihazları.
2- Bluetooth görünürlük ayarlarından görünür yapıyorum sonuç fark etmiyor.
3- Driverları silip tekrar yükledim değişen bir şey yok.
4- Son çare yeniden format attım laptopa. Formattan sonra hiçbir şey yüklemeden denedim yine Bluetooth'a bağlanamadım. Aygıt yöneticisinde herhangi ünlem ya da başka bir şey yok sorunsuz gözüküyordu.
5- Laptop ile kablosuz şekilde televizyona görüntü yansıtabiliyorum. Bunun Bluetooth ile alakası var mı bilmiyorum.
6- Aygıt yöneticisinde Bluetooth için Qualcomm Atheros AR3012 Bluetooth 4.0 serisi var ve donanım kimliği
USB\VID_13D3&PID_3402&REV_0001. İlgili driverı aratıp yükledim. Sonuç yine aynı.
7- Laptopu temizlerken donanımsal olarak Bluetooth'a hasar vermiş olabilir miyim? Bunu nasıl anlarım?
8- Şu anda Windows Update kapalı. Genelde bütün güncellemelerimi kendim yaparım. O yüzden kapattım. Daha önce attığım formatlarda böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. Hep Bluetooth çalışırdı. Onunla ilgisi var mı bilmiyorum.
9- Bluetooth açıp cihaz ekleye bastığımda hep yükleniyor kısmında bekliyor. Hiçbir cihazı bulmuyor. Hatada vermiyor. Yükleniyor olarak kalıyor.

İnternetteki birçok videoyu denedim yine fayda yok. Son çare buraya yazdım.
Belki bir umut aynı sorunu yaşayan vardır ve çözümü biliyordur diye. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    198.7 KB · Görüntüleme: 149
  • Adsız.png
    Adsız.png
    119.5 KB · Görüntüleme: 121
Reaksiyon puanı
6,405
Ben bunu daha önce yaşadım bilgisayara güncelleme yapınca düzelmişti onun dışında driver lar vs güncelmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

He driver lar güncel imiş bilemedim heralde yanlışıkla bir şekilde zarar verdiniz yada win 10 hatası teknik servise göndermenizi öneririm

MKAHRAMAN1995

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bluetooth driverını manuel olarak bir kaç defa güncelledim olmadı.. Windows update genelde kapalı tutar kendim manuel olarak yüklerim. Bu sebepten olmuş olabilir ama bilemedim. Daha önce böyle olmuyordu. Donanımsal bir sorun mudur ? Onu nasıl çözerim bir fikriniz var mı ?

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Aradan 3 yıla yakın süre geçmiş ama aynı sorun benim eski dizüstünde de var. Aynı sürücü mevcut. Windows update de yükleyebildiği kadar güncel. Zaten donanım win 11 kaldırmıyor. Kulaklık ve telefon hiçbirisini görmüyor. Artık olmazsa TPLink UB500 adaptör alacağım.