Bluetooth 5.0 Kulaklık Bluetooth 4.2 Telefonda Düzgün Çalışır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Tregrast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefonum Huawei P20 Lite, versiyonu 4.2 diye biliyorum. Almak istediğim kulaklık TaoTronics SoundLiberty 53 ve Bluetooth 5.0 versiyonunu destekliyor. Ne gibi sorunlar çıkarır? Özellikle önemli olan ses (bass-tizz)'lerde bir fark yaratır mı?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
İşin uzmanı değilim ama bir arkadaşımda denemiştik. Ses geliyordu fakat arka planda cızırtı vardı. Düşük sesle dinlerken veya şarkının sakin kısımlarında belli oluyordu. Ama sesi biraz yükseltince pek fark edilmiyordu. Tabi başka etkileri de olabilir. Ben sadece onu fark ettim.

Tregrast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İşin uzmanı değilim ama bir arkadaşımda denemiştik. Ses geliyordu fakat arka planda cızırtı vardı. Düşük sesle dinlerken veya şarkının sakin kısımlarında belli oluyordu. Ama sesi biraz yükseltince pek fark edilmiyordu. Tabi başka etkileri de olabilir. Ben sadece onu fark ettim.
Hangi kulaklık? Ayrıca bass veya tizzlerde herhangi bir değişim oluyor muydu?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Hangi kulaklık? Ayrıca bass veya tizzlerde herhangi bir değişim oluyor muydu?
Xiaomi earbuds s. Fazla detaylı incelemedim. En belirgin fark oydu. Tabi iphone olduğu için de öyle olmuş olabilir. Farklı telefonda farklı sonuçlar olabilir. Bence alacaksanız pahalı bir şey almayın. O eski sürümle tam performans almanız zor.