Blog sitesi nedir? Nasıl kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
119
Arkadaşlar belgeselde izlemiştim engelli bir kadının kendine özgü blogger sitesi vardı bende araştırdım bu blogger sitesi ne işe yarar nasıl yapılır. Oluşturduğum blogger sitesinde kendi çapımda ün kazanmak istiyorum nasıl yapabilirim ? daha önceden tecrübesi olan varmı varsa yardımcı olabilirmi

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar belgeselde izlemiştim engelli bir kadının kendine özgü blogger sitesi vardı bende araştırdım bu blogger sitesi ne işe yarar nasıl yapılır. Oluşturduğum blogger sitesinde kendi çapımda ün kazanmak istiyorum nasıl yapabilirim ? daha önceden tecrübesi olan varmı varsa yardımcı olabilirmi

Blogger Nedir?

Blogger sistemi, Google firması tarafından ücretsiz olarak sunulan ve gelişmiş XML kod biçimleri ile hazırlanmış ücretsiz bir İçerik Yöntim Sistemi olarak dikkatleri çekiyor. Bu sistem, diğer birçok farklı içerik yönetiminin aksine PHP kodlama biçimini değil XML kod biçimini tercih etmiş ve bu anlamda da farkını ortaya koyarak kolay geliştirilebilir bir yapı haline gelmiştir. Ülkemiz genelinde son birkaç sene içerisinde bilhassa bayan blogcuların sayısında ortaya çıkan rakamsal artış da ciddi anlamda ilgi çekiyor.

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger sistemi tamamı ile ücretsiz olarak sizleri web sitesi sahibi yapmaktadır. Tamamı ile Google hizmeti olduğundan dolayı son derece güvenilir ve kaliteli bir sistemdir. Blogger oluşumunun asıl amacı da budur. Herkes web sitesi sahibi olsun ve internet üzerinde paylaşımlar yaparak katkı sağlasın diye Google firması yetkilileri bu konu ile alakalı olarak çalışmalarını tamamlamış ve Blogger sistemini oluşturmuştur. Bu sistem, kayıt aşamasında sizlerden sadece bir mail adresi istiyor ve sizleri otomatik olarak web sitesi kurulum ekranına yönlendiriyor.

Blogger sistemi içerisinde dilediğiniz içeriğe sahip dilediğiniz temayı kullanarak inanılmaz web siteleri ortaya çıkarmanız mümkün hale gelecek. Bu sistem sayesinde online ortamdaki paylaşımcı web sitelerinin sayısı da artacak. Sistem bildiğimiz BLOG sistemidir. İçerisine yazı girerek paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir günlük olarak da kullanabilir, ilerleyen süreçte Google Adsense imkanlarını da kullanarak sistem üzerinden çok ciddi gelirler elde edebilme şansına da sahip olabilirsiniz.

https://www.blogger.com.tr/

qutoxy

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Blogger gerçekten çok basit ve dakikalar içerisinde açılabilen güzel bir platform. Wordpress kadar esnek olmasa da basitliğini seviyorum. Google'a ait bir servistir. Dolayısıyla arkası güçlüdür. Ücretsiz SSL desteği de sunuyor. Güvenlik derdin yok.

Blog yazmak konusuna gelecek olursak. Eğer blogger olacaksan sana tavsiyem, para kazanmak için yada ünlü olmak için değil. Sevdiğin için yapmalısın. Sevdiğin bir konuda bir şeyler yazmak istiyorsan yaz ama ünlü olmak için bu işi yapacağım dersen çok fazla ileriye gidemezsin.

10 yıllık bir Blogger olarak sana yapabileceğim en iyi tavsiyeler bunlardır.