Bitlocker ile şifrelenen sürücüyü kurtarmak ?

habibturkel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar iyi forumlar öncelikle.. windows 7 işletim sistemi kullanıyordum ve windows 7 kullanırken bitlocker ile bir sürücüyü şifrelemiştim. o şifrelediğim sürücüde çok çok çok önemli veriler vardı. xp ye geçtim. fakat o şifrelediğim sürücü xpye geçtikten sonra boş gözüküyor ve biçimlendirme istiyor biçimlendirmedim acaba o verileri kurtarabilir miyiz benim için ailem için hayatım için çok önemli veriler var yardım edin bu kardeşinize :(

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yeniden win 7 yi kur bu sayede girebilecegini dusunuyorum tahminimce onun bos gozukmesi dogal zira bitlocker win 7 ve win 8 de var yalnizca :)

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Disk'i oluşturan senmisin peki? parolayı hatırlıyormusun ?

habibturkel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu nedenle hemen win 7 ultimate yada enterprise kur korkma bise olacagini sanmam bitlocker diskin korunmasi icin onu ozel bir sifrelemeyle (encryption) sifreliyor ve onu yalnizca bitlocker surucusu okuyabiliyormus bu nedenle win 7 ulti yada enterprise kur yada win 8 enterprise

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=201913]habibturkel[/MENTION]
http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=24303

bitlocker to go ile sürücünün şifresini çözebilirsin. tabi şifreyi biliyorsan.
eğer şifreyi bilmiyorsan 10 tane mühendis bir ayaraya gelse açamaz xp de :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada linkte indir tuşuna tıklayınca sadece 679 kb olan 2. indirmeyi seç ve indir.

habibturkel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@habibturkel
http://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=24303

bitlocker to go ile sürücünün şifresini çözebilirsin. tabi şifreyi biliyorsan.
eğer şifreyi bilmiyorsan 10 tane mühendis bir ayaraya gelse açamaz xp de :)

bu arada linkte indir tuşuna tıklayınca sadece 679 kb olan 2. indirmeyi seç ve indir.
indirdim kurdum kardeşim disk biçimlendirme istiyor biçimlendirirsem yalan olur gibime geliyor

bu nedenle hemen win 7 ultimate yada enterprise kur korkma bise olacagini sanmam bitlocker diskin korunmasi icin onu ozel bir sifrelemeyle (encryption) sifreliyor ve onu yalnizca bitlocker surucusu okuyabiliyormus bu nedenle win 7 ulti yada enterprise kur yada win 8 enterprise
peki ben hiç öyle uğraşmasamda diskimi söküp win 7 kurulu bir sisteme bağlasam o şekilde ulaşabilirmiyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xp yi kurduğun dizine win7 veya win8'i kur sonra bitlocker ile şifrelediğin dizine bilgisayarım seçeneğinden gir, Windows gezgini ile göremezsin, şifreyi soracaktır, şifreyi girerek dizindeki şifrelemeyi kaldır, tekrar xp kur, sorun hallolur

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
indirdim kurdum kardeşim disk biçimlendirme istiyor biçimlendirirsem yalan olur gibime geliyor

peki ben hiç öyle uğraşmasamda diskimi söküp win 7 kurulu bir sisteme bağlasam o şekilde ulaşabilirmiyim

Xp kullananmı kaldı kur win8 i keyfine bak :D hem bitlockerde var :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=201913]habibturkel[/MENTION]
bitlocker to go windows xp de bitlocker ile şifrelenmiş sürücülere erişmek için microsoftun yaptığı bir yama.
yani çalışmama imkanı yok. bence bir kez daha dene derim belki bir şeyi yanlış yapmışşsındır :)

evet.diskini çıkarıp windows 7 yüklü bir pc ye takarsan şifreyi açıp kurtarabilirsin.

habibturkel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@habibturkel
bitlocker to go windows xp de bitlocker ile şifrelenmiş sürücülere erişmek için microsoftun yaptığı bir yama.
yani çalışmama imkanı yok. bence bir kez daha dene derim belki bir şeyi yanlış yapmışşsındır :)

evet.diskini çıkarıp windows 7 yüklü bir pc ye takarsan şifreyi açıp kurtarabilirsin.
çalışmadı işte kardeşim neyse bende diski götürür başka pc ye takarım sağol yardımın için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hortlatmış gibi olucam ama şifreyi bilmiyorsak nasıl açabiliriz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba. HD'mi Bitlocker ile şifrelemiştim. Şifremi hatırlıyorum giriş yağıyorum yanlış demiyor fakat şifreyi girdiğimde giriş yap diyorum ve anında bilgisayar donuyor. Birok bilgisayarda denedim aynısı oldu. İçindeki veriler çok önemli ne yapabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben bitlockerla şifreledim ama şifreyide hatırlamıyorum kurtarma anahtarınıda . napabilirim? yardım edin.