Bitdefender'dan Mayıs Raporu

Bu konuyu okuyanlar

Bitdefender tarafından yayınlanan Mayıs ayı raporuna göre e-posta tacizleri azalıyor ama dosyalara bulaşan virüslerde artış var. Raporun detayları SDN'de Bitdefender'ın Mayıs ayı raporlarına göre e-posta ekleriyle bulaşan virüsler yılın ilk çeyreğindeki yoğunluklarını dosyalara bulaşan virüslere kaydırmış durumda. Meşhur Netsyk.P, yalnızca %4'lük bir dilimden gelen ihbarla yine dereceye girebiliyor; fakat yine eskisi kadar etkin değil.

Mayıs ayında en etkili zararlı yazılımlar arasında dosya paylaşım sistemlerinde gezinen bir solucan olan Puce.G toplam raporların %10,31'inde boy göstererek zirvede kendisine yer buldu. Listeye 5. sıradan giren dosya virüsü Jeefo.A ise, gelişmiş şifreleme tekniklerini kullanıyor ve kullanıcıların dosyalarında kurtarılamayacak hasarlar vermesiyle ünlü.

bitdef_tablo.gif

Bitdefender'ın raporunun özeti: Paylaşımda kendinizi kollayın.


Toplu e-posta ile bulaşan veya saldıran virüslerin toplam raporların %50'sinin altında kalması ise rahatlatıcı bir gelişme. Bu eğilim sürerse hem internet bağlantılarımız hem de sunucularımız umarım ileride biraz daha ferahlayacak.

Bilgi İçin: Kavi Bilgisayar
SDN: http://shiftdelete.net
 

___RA___

Öğrenci
Geçin pardusa rahat edin yazık ya millet hala virüs ile uğraşıyor biz bunların ne olduğunu unuttuk bile
 

SDN Son Haberler

Üst