Bit Locker Tekrar Kilitleme -

Bu konuyu okuyanlar

yasin307

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,arkadaşlar microsoft bitlocker ile fazla ilgilenmemiş herhalde yoksa benmimmi dikkatimden kaçan birşey var? tekrar kilitleme seçeneği yok disk kilidi açıldıktan sonra tekrar kilitleme için; ya disk yerinden çıkacak yada oturum kapatılıp açılacak yok mu başka alternatif ?:glare:

yasin307

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BİTLOCKER ????? BİLGİSİ OLAN ???? SDN FARKI :helpsmilie:

naturalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında eski bir konu ama hala çok aranıyor , bir çok farklı yöntem denedim bu konu hakkında. Ben aşağıdaki yöntem ile başardım.
kilitle.jpg

1. Not defterini açın ve manage-bde -lock x: -ForceDismount kodunu içine yapıştırın.
x: yazan yere bitlocker ile kitlediğiniz diskin harfini yazın. Sonra .bat olarak kaydedin.
2. lock.bat dosyasını C:\Windows dizinine atın. Resimlerde benim system32 ye attığımı görecekseniz bu sizi yanıltmasın. Siz C:\Windows dizinine atsanızda olur.

REGEDİT DE YAPILACAK İŞLEMLER
3.
Kayıt defterini açın ve HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell dizinine gidin.
4.
Shell kısmına sağa tıklayın ve yeni/anahtar deyin ismini kilitle yazın ve tamama basın.
kilitle regedit.jpg

5. Kilitle kısmının sağ tarafında default (varsayılan) değerine çift tıkla ve kilitle yazın tamam deyin.
6. Soldaki kilitle klasör simgesine sağ tıklayın. Yeni/ anahtar diyin ismini command yazıp tamam deyin.
kilitle command.jpg

7. command klasörünün sağ tarafındaki varsayılan değere çift tıklayın ve lock.bat dosyasının dizin yolunu yazın. C:\Windows\lock.bat
8. Kilitle dizinine tıklayın sağ tarafdaki boşluğa sağa tıklayıp yeni dize değeri oluşturun ve adını AppliesTo yazın ve tamam deyin.
9. AppliesTo değerine iki kere tıklayıp açın ve bitlocker ile şifre girdiğiniz diskin ismini yazın. ÖRNEK OLARAK X: ŞEKLİNDE. Benim diskim G:
kilitle regedit.jpg

10. Artık regeditde işimiz bitti.

Tüm bunları yaptınız diske sağa tıkladınız kilitle dediniz olmadı diyelim o zaman büyük ihtimalle lock.bat dosyasına admin yetkisi vermeniz gerekiyor. Aşağıda verdiğim kodu lock.bat dosyasını not defterinde açıp manage-bde -lock x: -ForceDismount kodunun üstüne ekleyin ve kaydedin. Tekrar deneyin büyük ihtimalle olacaktır.

Bat dosyasına admin yetkisi verme...

Kod:
@echo off
:: BatchGotAdmin (Run as Admin code starts)
REM --> Check for permissions
>nul 2>&1 "%SYSTEMROOT%\system32\cacls.exe" "%SYSTEMROOT%\system32\config\system"
REM --> If error flag set, we do not have admin.
if '%errorlevel%' NEQ '0' (
echo Requesting administrative privileges...
goto UACPrompt
) else ( goto gotAdmin )
:UACPrompt
echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^) > "%temp%\getadmin.vbs"
echo UAC.ShellExecute "%~s0", "", "", "runas", 1 >> "%temp%\getadmin.vbs"
"%temp%\getadmin.vbs"
exit /B
:gotAdmin
if exist "%temp%\getadmin.vbs" ( del "%temp%\getadmin.vbs" )
pushd "%CD%"
CD /D "%~dp0"
:: BatchGotAdmin (Run as Admin code ends)
:: Your codes should start from the following line

Ekli dosyalar

• kilitle command.jpg
    kilitle command.jpg
    20.9 KB · Görüntüleme: 260