Bisiklete beyin alacağım

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Merhaba arkadaşlar.Volta vsc bisikletim için hızlandırıcı beyin alacağım,internettede buldum fakat bulduğum beyin hızlandırıyor mu yoksa menzili mi arttırıyor onu anlamadım.
Birde wolt mu hızlandırıyor yoksa wattmi hızlandırıyor.?

Teşekkürler
Screenshot_2020-06-21-22-15-27-898_com.gittigidiyormobil.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevaplarinizi bekliyorum

Son düzenleme:

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Arkadaşlar lütfen cevap verin
motorun desteklediği en yüksek akımın üstüne çıkmak pek doğru değil.onunla uğraşacağına yazılımla ilgilenen yerler var onlar yazılımı kırsınlar hız sınırını arttırırsın bu sayede anakart değiştirmemiş olursun.ama anakartın desteklediği en yüksek akım buysa anakart değişmesi gerek.bence uğraşma gerek yok.senin tercihin

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
motorun desteklediği en yüksek akımın üstüne çıkmak pek doğru değil.onunla uğraşacağına yazılımla ilgilenen yerler var onlar yazılımı kırsınlar hız sınırını arttırırsın bu sayede anakart değiştirmemiş olursun.ama anakartın desteklediği en yüksek akım buysa anakart değişmesi gerek.bence uğraşma gerek yok.senin tercihin
Öneriniz için teşekkürler.Peki bu beyin menzi için mi hız için mi

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,406
Cevap yanlış verilmiş sana. Hız artarsa menzil kısalır. Çok basit bir denklem bu. Beyinde alsan,yazılımıda kırdırsan, anakartıda değiştirsen aynı. Hızın artması bataryanın erken tükenmesine sebep olur. Yazılım ile pil tüketimi optimize bile edilse çok bir fark olmaz.Ayrıca garanti kapsamının dışına çıkmakla kalmaz pil ve elektronik bileşenlerin ömrü kısalır.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Cevap yanlış verilmiş sana. Hız artarsa menzil kısalır. Çok basit bir denklem bu. Beyinde alsan,yazılımıda kırdırsan, anakartıda değiştirsen aynı. Hızın artması bataryanın erken tükenmesine sebep olur. Yazılım ile pil tüketimi optimize bile edilse çok bir fark olmaz.Ayrıca garanti kapsamının dışına çıkmakla kalmaz pil ve elektronik bileşenlerin ömrü kısalır.
sağolun cevabınız için.Peki bu ürün hız arttırır mi

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,406
Zaten bu beyin diye satılan parça hız kilidi kaldırılmış yedek parça büyük bir olasılıkla. Bundan dolayı yazılım attırma da aynı yola çıkan bir durumdur.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
yöenticiler başlığa bi el atın.Yanlış anlaşılma oluyor:)

deniyim tamam:p

Zaten bu beyin diye satılan parça hız kilidi kaldırılmış yedek parça büyük bir olasılıkla. Bundan dolayı yazılım attırma da aynı yola çıkan bir durumdur.
hocam garanti dışına nasıl çıkacak ki?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,406
Türkiyede garanti süresi 2 yıldır ve yetkisiz yapılan işlemler servis tarafından yapılan incelemee fark edildiğinde garanti kapsamından ürün çıkarılır. Yazılım atmak ta beyin taktırmak ta aynı şey servis bu durumu anlarsa ben garantiden saymıyorum der.