Bisiklet Pompa Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bisiklet sürücüsünün hayati önem taşıyan belkide en önemli ekipmanı hava pompası. Fakat her pompa ihtiyaca tam hizmet etmiyor. Sizlere güne kadar kullandığım pompaları ve türlerini göstermek isterim.

1- El Pompası
EL.jpg

Taşıması en kolay ama hava basması en zor pompa. Tavsiye üzerine aldığım ilk pompadır kendisi ki 60psi üzerine hava basamadım. 50den sonra terletmeye başlıyor.
Giyo Gp-24D kullandım en azından o anki basıncı doğru gösteriyordu. BİSİKLET POMPASI GIYO GP-24D 2WAYCLEVER--(ÜCRETSİZ KARGO TESLİMİ) Fiyatları ve Özellikleri önereceğim üründür.

2- Ayak Pompası
AYAK.jpg

Taşıma kısmı biraz güç. Bisiklette koyabileceğimiz rahat bir alan yok. Hava basması çok kolay ama başıma gelen olay bundan da vazgeçmeme sebep oldu. Ayağım pompadan kaydı ve piston patladı. Ev ortamında hava basması çok kolay bir alet. Kullandığım Carub marka hava pompasının bar kısmı yeteri kadar doğru çalışmıyordu ama hava basmak zor olmadı. Carub Ayaklı Hava Pompası Büyük Pistonlu Br2470701 | Trendyol görseldeki ürün. Piston çıkınca pompa çöp oluyor.

3- Elden Ayak Pompası
ayaklı.jpg

Toplamda iki defa kullanma şansım oldu. Kadro veya çatala monte edilebilirse f/p ürünü. Hava basması kolay ve yeterince dolgulu hava alıyor. Basınç göstergesi olmazsa tam basman gereken havayı kararında basamıyorsun. Doğru göstergeli bir ürün almak önemli. Önerim El pompaları & aksesuarlar - FLP 5000 BİSİKLET AYAK POMPASI olacaktır.

4- Mi Mijia Dijital Pompa
mi.jpg

İşte benim üretim harikası ürünüm. Vasat geçen bütün pompa deneyimlerin sonucunda rotamı Xiaomi ürününe çevirdim. 300 TL'ye aldım. 8 bisiklet, 4 otomobil lastiği şişirme kapasitesi varmış. (Henüz denemedim.) İlk kez pazar günü lastiğim patladı. Bir cafeye girdim, kahve söyledim, iç lastiği değiştirdim, jantı taktım. Kahvemi içerken mijia benim yerime lastiği tam istediğim basınca göre şişirdi. Toplamda 1 dakika gibi bir sürede 80psi havayı zorlanmadan bastı. 900 gram ağırlığı var ve aşırı bir gürültü yapmıyor.

Tavsiyem herkes için mijia'dan yana olacaktır, insan gücü isteyen kişiler için küçük el pompasını öneririm ki en azından bir patlak olduğunda petrole gidecek kadar hava basma şansınız olur.

Siz ne tür pompa kullanıyorsunuz?

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Aynı konudan iki tane açmışsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201013-104219.png
    Screenshot_20201013-104219.png
    317.6 KB · Görüntüleme: 147

_Zaur_