Yardım Bisiklet ile 17 km gidip gelinir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

MehmetTurkkk22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar para biriktirmek için işe girdim fakat akşamları canlı dersim olduğu için kaçırıyorum,tekrarlarını da sabah izlemem gerekiyor.İş yerinin lojmanı var kalmak için ve internet yok,çalışma yeri yok ve çok pis.Ben de mecburen akşam 10 dan sonra eve gitmem lazım ama ev 17 Km uzaklıkta.Güzel profesyonel bir bisiklet alsam gidip gelebilir miyim.Bisiklet öneriniz var mı.Ve konu hakkında öneriniz var mı.Teşekkürler...

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Gidilir ama güzergah bisiklete uygun mu o önemli

- Gittiğin yolda akşam ışıklandırması nasıl
- Trafik durumu nasıl

Bunlara göre bisiklet alıp ışıkta parlayan gece kıyafeti alarak gidip gelebilirsin.

Şahsi olarak küçük şehir değilse ve uzun düz bir yol ise hiç bulaşma derim Allah korusun.

MehmetTurkkk22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nevşehir araba çok geçmiyor ışıklandırma hep var sadece 5 kmlik kısım çok kavisli onun dışında sorun yok

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Nevşehir araba çok geçmiyor ışıklandırma hep var sadece 5 kmlik kısım çok kavisli onun dışında sorun yok
Gideceğin yolu en iyi bilen sensin dediğin gibi ise uygun gece kıyafeti diz dirseklik ve bisiklet kaskı almak kaydıyla alıp gidip gelebilirsin ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Elektrikli scooter da bakabilirsin. Gideceğin yollar çok yokuş değilse işini görecektir. Bisiklet kadar yormaz ama spor yapmamış olursun tabi.

Reaksiyon puanı
3,027
Eğer doğru bisiklet seçimi yaparsan 17km hiçbir şey. Ama başlangıçta 2km bile seni çok yoracaktır, zamanla alışacaksın. Eğer bisiklete yeni başlayacaksan şehir bisikletleri bence ideal. Bu sıralar ikinci el bisiklet piyasası en ucuz seviyelerde oluyor. İkinci el alırsan 1000TL'ye işini görecek bir şey alabilirsin.

MehmetTurkkk22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Elektrikli scooter da bakabilirsin. Gideceğin yollar çok yokuş değilse işini görecektir. Bisiklet kadar yormaz ama spor yapmamış olursun tabi.
Onlara bakıyorum da 25 km hız falan yazıyor gördüm çok az değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer doğru bisiklet seçimi yaparsan 17km hiçbir şey. Ama başlangıçta 2km bile seni çok yoracaktır, zamanla alışacaksın. Eğer bisiklete yeni başlayacaksan şehir bisikletleri bence ideal. Bu sıralar ikinci el bisiklet piyasası en ucuz seviyelerde oluyor. İkinci el alırsan 1000TL'ye işini görecek bir şey alabilirsin.
Bisiklete yeni başlamıyorum eski bisiklet çalınınca bıraktım 3 yıl oldu

Reaksiyon puanı
3,027
Bisiklette de yapacağın hız ortalama o zaten. Eğer gideceğin yol engebeliyse elektrikli scooter hiç uygun olmaz, onlar düz yol için tasarlanıyor. Ayrıca yokuş çıkamıyorlar, çıkabilenlerin fiyatı da epey pahalı. Elektrikli scooterlar daha çok mahalle içinde kısa ulaşımlar için. Tabii çok pahalı olanları da var onlar gerçekten ulaşıma hizmet ediyor.

MehmetTurkkk22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bisiklette de yapacağın hız ortalama o zaten. Eğer gideceğin yol engebeliyse elektrikli scooter hiç uygun olmaz, onlar düz yol için tasarlanıyor. Ayrıca yokuş çıkamıyorlar, çıkabilenlerin fiyatı da epey pahalı. Elektrikli scooterlar daha çok mahalle içinde kısa ulaşımlar için. Tabii çok pahalı olanları da var onlar gerçekten ulaşıma hizmet ediyor.
Yokuşluk yerler var tabi biraz.Peki elektrikli motor işimi görür mü 5 bin civarında.Kışında gideceğim için bisiklet biraz sorun olabilir

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bisiklete yeni başlamıyorum eski bisiklet çalınınca bıraktım 3 yıl oldu
Bisikletle kaç km hızla gitmeyi planlıyorsun? 30-35 arası bu işi uzun yıllardır yapan kişiler gidiyor zaten ortalama olarak. O yolu ortalama 20-25 km hızla alsan iyi iş bisiklet için. Dediğim gibi yokuşlar çok dik ve uzun değilse elektrikli scooter da iş görür. Elektrikli motor da olur.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,165
Bende her gün işe gidip geliyordum. Yağmur olmasa yapardım yine. Malum arabalar yandan bi geçti mi komle duş alırsın mazallah :D Yağmurlu soğuk havalar için değil bileceğin
Gidiş 14 km geliş 14 km yapıyordum.

Otobüstende çok raattı benim için. :D

25-30 km hızla gidersen 1 saat 10 dakka civarına ulaşırsın işine.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755
Bende bunu düşündüm abi. Güzel bir bisiklet yerine Volta VSA-VSM tarzında elektrikli motorlara da bakabilir bence.

RM.YirmiUc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Şahsen, Malatya'da yaşadım 14 yıl.
Evimiz okula 8 Km gidiş, 8 Km geliş idi. Bisiklet ile gidiyordum. Gayet gidilir ve gelinir diye düşünüyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bende bunu düşündüm abi. Güzel bir bisiklet yerine Volta VSA-VSM tarzında elektrikli motorlara da bakabilir bence.
Evet güzel bir tercih olabilir. Bisiklet yerine bu tarz ürünler daha iyi olacaktır bence de. 17km bisiklet sürdükten sonra terli terli işe gitmek de cabası zaten özellikle yaz aylarında.

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Aşırı yağmur veya kâr yağmıyor ise 20 km de gidilir .

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Nevşehirin kışı güzel olur. Terleyip hasta olma elektrikli bir scoter işini görür

Reaksiyon puanı
150
anladığım kadarıyla yaz-kış kullanacaksın yol tutacak birşey almanı tavsiye ederim bisiklet vs. gibi araçların lastikleri ince olduğundan ıslak yolda savurur seni

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Günlük 20 km yol bisiklet ile gel-git yapıyorum. Sonbaharda biraz sıkı giyinerek çözebilirsin. Gayet zevkli olduğunu söylemem lazım.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Kar kış var, yağmur var... Her gün 17km zor.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,165
Kar kış var, yağmur var... Her gün 17km zor.
Kar yağmur olsun ama asıl sorun Rüzgar ve Arabaların Su toplanmış yerlerden hızlı geçmeleri.

Hem Yağmur olunca su toplanıyor ya. Bilemiyorsun suyun altında kapağı açık kanalizasyon olduğunu.
Ya kapağı açık bi yere düşersen komple gidersin kalpten ? ? ?