Biriniz bana xp cd si kullanmadan format atmanın yolunu gösterebilir mi? acaba

flylonati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biriniz bana xp cd si kullanmadan format atmanın yolunu gösterebilir mi? acaba (A)

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bilen görürsen bize de söyle :(

flylonati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
varmış ama 98 baslangıc disketiyle oluyomus
ben farklı bi yöntem arıyorum disker sürücüm yok

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eğer windows kurulu diske format atmak istiyorsan hiçbirşey kullanmadan olmaz o iş.Windows XP cdsi kullanmadan herhangi bir linux live cd kullan sende :)

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Biçimlendir olayı ?

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
windows'u komut sistemi ile başlat. c:\>format C:

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum tamamda sadece format atmak hangi mantığa hizmet eder ki? :* B) yani işletim sistemine format atıp başka işletim sistemi yüklemek istiyorum dersen bir işletim sistemi cd'si takacaksın (win xp, pardus vb...) gerisi zaten kolay :D zaten winxp nerdeyse kendi kendine kuruluyor :p :p

ha dersin ki yaw bilgisayarda C ve D diskleri var. C'de windows yüklü, ben D'ye format atmak istiorum. O zaman @Zibiş'inde dediği gibi sağ tıklayıp biçimlendirirsin ;) ^^

flylonati

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır ben bi aptallık yapıp C ve D sürücüme XP kurdum birinin ortadan kalkması lazım biçimlediğimde açılışta halen biçimledigim xp yi görüyo

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
flylonati dedi ki:
hayır ben bi aptallık yapıp C ve D sürücüme XP kurdum birinin ortadan kalkması lazım biçimlediğimde açılışta halen biçimledigim xp yi görüyo
zuahaha :D ya kardesim maden iki yere kurdum c ve d deki yedeklerini al, sonra tak xp cd ni yüklerken 2 hdd yede format bunda ne var ;)

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarımı sağ tıkla yönet de, ordan disk yönetimini gel sonra boot edilmeyen part'ı sil ondna sonra xp cdsi ile repair yap.

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
murmillo dedi ki:
bilgisayarımı sağ tıkla yönet de, ordan disk yönetimini gel sonra boot edilmeyen part'ı sil ondna sonra xp cdsi ile repair yap.
CD siz diyor.

MehmetMiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Consol(Başlat/Çalıştır/CMD) uygulamasını çalıştır

C: Kök dizininde edit boot ini yaz
c:\>EDIT BOOT.INI
Oradaki yazılanraı kontrol et boradaki ile aynı olmalı fazlalıkları sil...

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
flylonati dedi ki:

xp cd si olmadan format atmanın bisürü yolu vardır.ama ben sana bitanesini öneriyim.partition magic diye bi program var.saniyede formatı atarsın.ama sen sadece açılışta iki tane xp görünmesin silmek istiyorum bitanesini dersen ona göre yardımcı olalım.partition magic programını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim :D.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
yer6 dedi ki:
flylonati dedi ki:

xp cd si olmadan format atmanın bisürü yolu vardır.ama ben sana bitanesini öneriyim.partition magic diye bi program var.saniyede formatı atarsın.ama sen sadece açılışta iki tane xp görünmesin silmek istiyorum bitanesini dersen ona göre yardımcı olalım.partition magic programını kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim :D.
evet oda olabilir tabi :) 2. işletim sistemi yüklü olan (kullanmadıgın oluyo bu) hdd deki yedeklerini al sonra part. magicle bitir işini :D

KMMFDM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım'ı sağ tıklayıp Özellikler'i seçin, Gelişmiş sekmesinden Başlangıç ve Kurtarma bölümünden Ayarlar'ı tıklayıp karşınıza gelen ekranda İşletim sistemleri listesinin gösterme süresi'ni 0 veya 1 saniye yaparak görüntülenme süresini azaltabilirsin.

Veya

Başlat'tan Çalıştır'a gelip C:\boot.ini yazıp Tamam'a tıkladığında karşına Not Defteri içerisinde boot.ini içeriği görüntülenecektir. Burada biçimlendirdiğin Windows XP'ye ait satırı silek sonraki açılışlarda ekrana gelmesini engelleyebilirsin.

Kolay Gelsin.

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İki hdd ye işletim sistemi kurulduysa birisini formatlamak kolay o hdd üzerine gelip sağ tıklayınca biçimlendir diyerek hdd yi biçimlendirirsin sonra denetim masasından sisteme girip oradaki gelişmiş sekmesinden başlangıç ve kurtarmadan sildiğin işletim sistemini kaldırırsın yalnız burada dikkatli olmak gerekiyor hangisini sildiysen onun başlangıcını silmelisin yanlış sılersen bilgisayar acılmaz.