Soru Biri benim yüzümden dolaylı olarak intihar ederse ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Şimdi, konu başlığı garip gelebilir direkt suçlu damgası vurmayın. Olayı özetlemem gerekirse 3 gün önce bir kızla tanıştım fakat kendisinin ağır psikolojik problemleri vardı. Bu yüzden konuşmayı ilerletmek istemedim, ikinci günün sonunda beni sevdiğini söyledi ben de iki günde bunun mümkün olamayacağını söyledim. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, kıza hiç bir şekilde umut vermedim tam tersi istemediğimi söyledim sürekli. Ama o benimle konuşmaya, samimi davranmaya devam etti ve ergence gelebilir fakat ciddi bir durum kız cidden intihara meyilli. Ben de artık onun laftan anlamadığını söyleyip engellemek zorunda kaldım. Örnek veriyorum bu kız bu olaydan sonra intihar etti, ben nasıl bir durumla karşı karşıya kalırım?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,888
Zaten intihar edecek kişilerin hayatında da bol bol terslik olduğu belli oluyor. Ailevi sorunları vardır, iyi bir çocukluk geçirmemiştir falan filan. Suçlu olacağın bir durum göremiyorum. Kızın da hemen intihar edeceğini sanmıyorum. Belki konuşmalar falan ortaya çıkar, intihar sebebi tam olarak belli olur da yine de suçlu sen değilsin. Ailesinden sorulur hesabı.

Son mesajlar