Bir telefon alacak olsanız hangisini almazdınız?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Özellikle kamera yazılımını ben çok beğeniyorum. Oneplus bana göre fotoğrafta özellikle 7 pro ve 7t pro'da rakiplerine göre daha iyiydi. Evet biraz fazla kullanışsız ama alışılır diye düşünüyorum.
Yahu ben 7T kullanıyorum kamera yazılımı baştan aşağı sakat, kamera yazılımından amatörlük akıyor.

Benim diyeceğim bu. Bundan sonra kim överse övsün oneplus yazılımını.
OnePlus yazılımı işlevsellik namına saman bile değil.

Reaksiyon puanı
6,381
Redmi note 8 giriş segment değil mesela redmi 8 redmi 9 bunlar giriş segment
Ben cihaza her gün dokunuyorum, her gün fotoğraf ve video çekerek editliyorum. RN8 giriş segment hissiyatı veriyor. Ve kamerası, malzeme kalitesi, batarya performansı giriş segement.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Amiral gemisine para vermek bana mantıksız geliyor. 2-3k civarı bir telefon işimi görüyor açıkcası. SAnırım amiral gemilerini almazdım.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Bütçe sorunum olmasa tabii ki Apple cihaz alırdım. 11 Pro Max ya da se 2. Hangi cihazı almam kısmına gelirsek bidaha hem arayüzü kötü hem güncelleme sorunu olduğu için xiaomi almam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunda gülünecek ne var? RN8 gayette giriş segment.
Üstelik yeter rn8 orta segment bir cihaz. Hangi giriş segmentte gorilla glass 5 gördün? Bi kere o telefonun özelliklerini ele alırsak işlemcisi hariç orta segment bir cihaz. Eskiden telefonun fiyatı 1500tl olduğu için giriş segment demek saçma. Siz telefonun özelliklerine göre değil fiyatına göre değerlendiriyorsunuz hangi segment olduğunu. Bende buna kızıyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Üstelik yeter rn8 orta segment bir cihaz. Hangi giriş segmentte gorilla glass 5 gördün? Bi kere o telefonun özelliklerini ele alırsak işlemcisi hariç orta segment bir cihaz. Eskiden telefonun fiyatı 1500tl olduğu için giriş segment demek saçma. Siz telefonun özelliklerine göre değil fiyatına göre değerlendiriyorsunuz hangi segment olduğunu. Bende buna kızıyorum.
Bu kanıya nereden vardın?
Ayrıca gg5 ile, ne bileyim ram ile segmentin hiç bir alakası yok. Bana fiyatına göre segment belirlenmez diyen kişi ram ve gorilla glass seviyesine göre segment belirliyor.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Bu kanıya nereden vardın?
İşlemci SD 600 serisi. Giriş segmentte 400 serisi veya mediatek oluyor. Ram giriş segment genelde 2/32 liktir giriş segmentler. Böyle adlandırırsanız orta segmente sadece 2 model kalır 6/128. Her segmentin üç ayrı modeli var.

Giriş: 2/16 (Örnek: Galaxy A01)
Giriş 2: 2/32 (Örnek Galaxy A10)
Giriş 3: 3/32 (Örnek Galaxy A20 )

Orta 1: 4/64 (Örnek Huawei Mate 20 Lite)
Orta 2: 6/64 (Örnek Galaxy A50)
Orta 3: 6/128 (Örnek redmi note 8 pro)

Amiral gemiside bundan yukarısı oluyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Evet. Ve hala da bana mısın demiyor. O bize sorun çıkarmayınca yenisine de bi ton para dökmek mantıksız geliyor bana.
Aslında siz bir note kullanıcısı olarak note serisinin verdiği kullanışlılık ve hissiyatı değiştirmek istemiyorsunuz galiba. Sizi anlıyorum. Çünkü Note kullananlar genelde bir daha ki telefonunun da note alacağını söylüyor.

İşlemci SD 600 serisi. Giriş segmentte 400 serisi veya mediatek oluyor. Ram giriş segment genelde 2/32 liktir giriş segmentler. Böyle adlandırırsanız orta segmente sadece 2 model kalır 6/128. Her segmentin üç ayrı modeli var.

Giriş: 2/16 (Örnek: Galaxy A01)
Giriş 2: 2/32 (Örnek Galaxy A10)
Giriş 3: 3/32 (Örnek Galaxy A20 )

Orta 1: 4/64 (Örnek Huawei Mate 20 Lite)
Orta 2: 6/64 (Örnek Galaxy A50)
Orta 3: 6/128 (Örnek redmi note 8 pro)

Amiral gemiside bundan yukarısı oluyor.
Tekrara söylüyorum ve bunu size daha önce söyleyen çok oldu, ram ile segmentin bir alakası yok.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Redmi Note 8 Giriş/Orta seviye bir cihaz. Giriş seviyesi cihazlardan daha iyi ama çoğu orta seviye cihazlar kadar iyi değil.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Apple'ın hiçbir ürününü almam. iPhone, asla bir Android'in rahatlığını vermiyor. Mesela iPhone'a bir müzik atmanız için bile bilgisayara iTunes'u yüklemeniz lazım. Neden bluetooth ile veya kabloyla direkt müzik atmak varken bir program yükleyeyim?
Mesela iPhone'un yeni modellerinde 3.5 mm jack girişi yok, yani kulaklıkla müzik dinlemek bile zorlaştırılmış.
Benim hayatımı zorlaştıracak olan bir cihaza dünyanın parasını veremem.

Reaksiyon puanı
6,381
Redmi Note 8 Giriş/Orta seviye bir cihaz. Giriş seviyesi cihazlardan daha iyi ama çoğu orta seviye cihazlar kadar iyi değil.
Kamera performansı, batarya performansı, malzeme kalitesi giriş segment
Performansı, ekranı (Aslında buna giriş segment denilebilir ama orta segmentte daha kötüleri de var ), tasarımı, parmak izi okuyucusunun performansı orta segment.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Harcayınca üzülmeyeceğim kadar param olsa gözüm kapalı iPhone alırım.iPhone almak para ister ve en iyi deneyimi yaşatır diye düşünüyorum.Bunun dışında Hiç bir Huawei telefonu almazdım.Samsung tarafında S20 serisini düşünürdüm.Xiaomi'ye bakar mıydım bilmiyorum.Bir Mi 9T kullanıcısı olarak söylüyorum;Xiaomi orta segmentte başvurulacak bir telefon.Üst segmentteki başarıları tartışılır.Benim düşüncelerim böyle

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,713
Performansı, ekranı (Aslında buna giriş segment denilebilir ama orta segmentte daha kötüleri de var ), tasarımı, parmak izi okuyucusunun performansı orta segment.
Redmi markası zaten giriş / orta seviye telefon üreten bir firma.

Reaksiyon puanı
8,024
Huawei Mate 30. Tasarımını hiç sevmiyorum. Bir de Xiaomi Mi 9T. Aslında Mi 9T çok güzel telefon fakat forumda bulunan Mi 9T fanboyları tiksindirdi artık cihazdan. Her yerde övüyorlar şu cihazı.

Malmedy

Profesör
Reaksiyon puanı
1,059
Neee!!?? Kusura bakma ama insanları yalandırıyorsun. Gerçekten yalandırıyorsun. Kamera performansı olarak kağıt üstünde çok güzel. Sadece kontrastı biraz fazla kaçırıyor. Kamera performansı gayet başarılı o kadar detaya inmediğiniz ve orta ışıkta çektiğiniz sürece. Batarya performansı 1 günü çok rahat çıkartıyor. Yoğun kullanımda. Aralıksız şarja takmadan pubg 5 saat oynadım. Lite değil. Bu da yalan. Malzeme kalitesi olarak %100 yalan. Amiral gemisi gibi Kalite var. 2 tarafıda gorilla glass 5. Ben orta segmentte bile adam gibi rastlamadım gorilla glass 5 e adam malzeme kalitesi kötü diyor. Pes yani.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Huawei Mate 30. Tasarımını hiç sevmiyorum. Bir de Xiaomi Mi 9T. Aslında Mi 9T çok güzel telefon fakat forumda bulunan Mi 9T fanboyları tiksindirdi artık cihazdan. Her yerde övüyorlar şu cihazı.
Eskidendi o ve o övenlerden biri de bendim ama gerçekten 2500e çok iyi telefondu

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,126
Galaxy A20. Fiyatına göre donanımı ve kamerası düşük.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Birde telefonların isimleri de çok benziyor, adında Note var ama Samsung Note serisindeki S Pen'e benzer bir kalem bile yok.
Evet bence de xiaomi en baştan bu note yerine başka bir şey kullanmalıydı note deyince insan kalemli bir şey bekliyor

Reaksiyon puanı
6,381
Neee!!?? Kusura bakma ama insanları yalandırıyorsun. Gerçekten yalandırıyorsun. Kamera performansı olarak kağıt üstünde çok güzel. Sadece kontrastı biraz fazla kaçırıyor. Kamera performansı gayet başarılı o kadar detaya inmediğiniz ve orta ışıkta çektiğiniz sürece. Batarya performansı 1 günü çok rahat çıkartıyor. Yoğun kullanımda. Aralıksız şarja takmadan pubg 5 saat oynadım. Lite değil. Bu da yalan. Malzeme kalitesi olarak %100 yalan. Amiral gemisi gibi Kalite var. 2 tarafıda gorilla glass 5. Ben orta segmentte bile adam gibi rastlamadım gorilla glass 5 e adam malzeme kalitesi kötü diyor. Pes yani.
Çektiği videolar bence berbat. Kamera performansına sadece fotoğraf girmiyor. Ayrıca rn 8 çok kötü deyip ıphone 6s'i öven şimdi de amiral gemisi gibi kalite var diyen aynı kişi. Yalanlayan ben miyim sen misin?

Evet bence de xiaomi en baştan bu note yerine başka bir şey kullanmalıydı note deyince insan kalemli bir şey bekliyor
Harbiden. O kadar isim konusunda saçmaladılar ki. İnsanlar mi note 10 lite diyemiyor karıştırıyor.

Reaksiyon puanı
8,024
Çektiği videolar bence berbat. Kamera performansına sadece fotoğraf çekmiyor.

Harbiden. O kadar isim konusunda saçmaladılar ki. İnsanlar mi note 10 lite diyemiyor karıştırıyor.
Note 9 Pro Max diye telefon çıkardı adamlar. Eskiden tasarımı ve arayüzü Apple’dan kopyalıyordu şimdi isimleri de aynen kopyalıyorlar. Xiaomi kendine özgü şeyler yapsa daha çok satar ama nerdeeee.

Reaksiyon puanı
6,381
Note 9 Pro Max diye telefon çıkardı adamlar. Eskiden tasarımı ve arayüzü Apple’dan kopyalıyordu şimdi isimleri de aynen kopyalıyorlar. Xiaomi kendine özgü şeyler yapsa daha çok satar ama nerdeeee.
Harbi ya. Ben ilk tanıtımda sahnede ki adam olsam utançtan yerin dibine girerdim. 11 pro max çakması derdi herkes tanıtımdan sonra.

Son düzenleme:

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
Bütçe sıkıntınız yok ve bir telefon alacaksınız. Hangi telefonu asla almazdınız? Veya alırdınız? İsterseniz hangi telefonu alacağınızı da yazabilirsiniz

Ben oneplus 8 pro alırdım, ama sony xperia z1 ıı asla almazdım. Sebebi telefonun sopa gibi çok ince ve çok uzun olması. Oneplus 8 pro da öyle ama yine biraz daha kalın. Xperia 1 ıı bence çok kötü bir en boy oranına sahip
GM 5 plus babamda var arka tasarımını elleyimce elim koptu