Maksimum 2500 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

penthos96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonumu değiştireceğim, yaklaşık 1-2 aydır ufak ufak araştırıyorum. Hangi telefonu araştırsam onu beğeniyorum, araştırırken derine inince de soğuyorum.
Yaklaşık 3 yıldır Iphone 5s kullanıyorum, malum miyadını doldurmak üzere artık. 5s kullandığım için büyük telefonlara karşı bi antipatim bulunmakta.
Yani öyle 6 inçlik falan telefonlar kesinlikle kullanmak istemiyorum, fazla ergonomik de bulmuyorum.

Telefondan beklentilerimi yazayım:
-Ekran olarak Full HD yeterlidir.
-Fazla şarj sıkıntısı çekmek istemiyorum.
-Ön ve arka kamerası ortalamanın üzerinde olsa yeterli. (Gece çöp olmayan bi kamera bekliyorum)
-Boyut olarak 5.1 - 5.2 inç civarında telefonlara bakmıştım, ideal boyut gibi geliyor bana.
-Oyun hiçbir şekilde oynamıyorum, sadece günlük kullanım.
-Fiyat olarak 2500'ün altında kalması.

Kendime en yakın bulduğum telefonlar: Huawei P10(Dual Sim, İthalatçı Garantili), Sony Xperia XZ1, OnePlus 5

OnePlus 5T'yi çok beğenmiştim ama ekranı fazla büyük. OnePlus 5'te de aynı kamera performansını göremedim gibi.
Huawei P10 en çok beğendiğim telefon galiba. Ama işlemcisi çok fazla pil tüketiyor ve ısınıyor gibi şeyler söyleniyor.
Sony de malum, kasanın kenarları bana fazla keskin geliyor. Kalın çerçeveler gözüme batıyor.

Not: Xiaomi telefonların farkındayım ve kamerası bence gerçekten kötü. Kamerada beklentim olmasa alacağım ilk telefon o olurdu muhtemelen. (Kamerası iyi diye önerecek arkadaşlara ithafen)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Xiaomi Mi 6 kamerası XZ1 veya OnePlus 5T gibi rakiplerinin gerisinde kalsa da kötü denecek kadar da değil bundan emin olabilirsiniz fakat bu durumda size en uygun telefon XZ1 gibi duruyor.

penthos96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xiaomi Mi 6 kamerası XZ1 veya OnePlus 5T gibi rakiplerinin gerisinde kalsa da kötü denecek kadar da değil bundan emin olabilirsiniz fakat bu durumda size en uygun telefon XZ1 gibi duruyor.

XZ1'in o keskin hatları gözüme çok batıyor, sırf bu yüzden p10 almayı bile düşünüyorum kamerasını da göz önünde bulundurarak.
Xiaomi mi 6 tekrar incelemeye alınacaktır, teşekkürler :)

inceleyelim, teşekkürler :)

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Oneplus 5 de 2x kayıpsız optik zoom var 5t de yok:) ayrıca parmak izinin önde olması bence daha iyi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mi note 3 de düşünebilirsiniz

Son düzenleme:

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Telefonumu değiştireceğim, yaklaşık 1-2 aydır ufak ufak araştırıyorum. Hangi telefonu araştırsam onu beğeniyorum, araştırırken derine inince de soğuyorum.
Yaklaşık 3 yıldır Iphone 5s kullanıyorum, malum miyadını doldurmak üzere artık. 5s kullandığım için büyük telefonlara karşı bi antipatim bulunmakta.
Yani öyle 6 inçlik falan telefonlar kesinlikle kullanmak istemiyorum, fazla ergonomik de bulmuyorum.

Telefondan beklentilerimi yazayım:
-Ekran olarak Full HD yeterlidir.
-Fazla şarj sıkıntısı çekmek istemiyorum.
-Ön ve arka kamerası ortalamanın üzerinde olsa yeterli. (Gece çöp olmayan bi kamera bekliyorum)
-Boyut olarak 5.1 - 5.2 inç civarında telefonlara bakmıştım, ideal boyut gibi geliyor bana.
-Oyun hiçbir şekilde oynamıyorum, sadece günlük kullanım.
-Fiyat olarak 2500'ün altında kalması.

Kendime en yakın bulduğum telefonlar: Huawei P10(Dual Sim, İthalatçı Garantili), Sony Xperia XZ1, OnePlus 5

OnePlus 5T'yi çok beğenmiştim ama ekranı fazla büyük. OnePlus 5'te de aynı kamera performansını göremedim gibi.
Huawei P10 en çok beğendiğim telefon galiba. Ama işlemcisi çok fazla pil tüketiyor ve ısınıyor gibi şeyler söyleniyor.
Sony de malum, kasanın kenarları bana fazla keskin geliyor. Kalın çerçeveler gözüme batıyor.

Not: Xiaomi telefonların farkındayım ve kamerası bence gerçekten kötü. Kamerada beklentim olmasa alacağım ilk telefon o olurdu muhtemelen. (Kamerası iyi diye önerecek arkadaşlara ithafen)
Meizu Pro 7'ye bakabilirsin bataryası belki sana yetmeyebilir ama iyi telefondur diğer gibi 5.5 inç kullanabileceksen xiaomi mi note 3 veya oneplus 5 öneririm.

penthos96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oneplus 5 de 2x kayıpsız optik zoom var 5t de yok:) ayrıca parmak izinin önde olması bence daha iyi

Mi note 3 de düşünebilirsiniz
mi note3'ün işlemcisi yeterli olacak mıdır? şu an zaten yeterli olur tabiki, uzun vade için soruyorum :)

Meizu Pro 7'ye bakabilirsin bataryası belki sana yetmeyebilir ama iyi telefondur diğer gibi 5.5 inç kullanabileceksen xiaomi mi note 3 veya oneplus 5 öneririm.

arkadaki ekrandan kaybediyor kendisi bence :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
XZ1'in o keskin hatları gözüme çok batıyor, sırf bu yüzden p10 almayı bile düşünüyorum kamerasını da göz önünde bulundurarak.
Xiaomi mi 6 tekrar incelemeye alınacaktır, teşekkürler :)

inceleyelim, teşekkürler :)
Rica ederim :)

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Bence lg g6 al xz1 boyutunda ama 5.7 inç ön kamerası biraz kötü olabilir ama idare eder şuan 2000 tl hiçbir kronik sorunu yok haziran başında bende almayı düşünüyorum

penthos96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HTC U11(ithalatçı garantili) , Xiaomi mi 6 , Huawei p10 arasında kaldım tam olarak.
Huawei p10 almak yerine kameradan ve tasarımdan ödün verip Xiaomi mi6 alırsak pil gücü ve daha düşük sıcaklık vs. kazanmış olacağım.
Tam tersi de sağlamasını yapıyor işte. HTC U11 biraz daha büyük bir telefon, fiyatı da 500 TL kadar büyük tabi.

Bence lg g6 al xz1 boyutunda ama 5.7 inç ön kamerası biraz kötü olabilir ama idare eder şuan 2000 tl hiçbir kronik sorunu yok haziran başında bende almayı düşünüyorum
Huawei̇ p10 yada p 10 li̇te
Galaxy s7 alabilirsin

önerileriniz için teşekkür ederim.

Galaxy s7 alabilirsin
s7'nin çok iyi bir telefon olduğunu biliyorum ama 2016 çıkışlı bir telefon. uzun vadeli bir telefon almayı düşünüyorsam sağlıklı bir tercih midir? belki 2019'da güncelleme almayacak bilmiyorum

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
HTC U11 128gb o fiyatın en iyisi bence. Kesinlikle almanı tavsiye ederim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
2500 tl ye ithalat mate 10 var
Lg g6 var
Huawei p20 lite var
S7 edge var
Nok 8 var