Bir kadınla bir erkek sadece yakın arkadaş olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Sınıf arkadaşıyla ve kankayla sevgili olunmaz kankanız yada muhabbet ettiğiniz yakın sınıf arkadaşınız varsa sadece yakın arkadaş olabilirsiniz diye düşünüyorum, ama kankanız sevgili yaparsa bu kadar yakın olmayın yoksa tersliklerle karşılaşabilirsiniz for example me . :)

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;At8SXZVfIhg]http://www.youtube.com/watch?v=At8SXZVfIhg[/video]

Uzun uzun yorum yapmak isterdim bu konuya fakat şu video zaten herşeyi anlatıyor :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Söyledikleriniz o kadar tutarsız ki,uzun uzun yazmayacağım. 2 yönüyle "at gözlüklerinizi" genişletmeye çalışacağım.

1-Bir hekim olarak kesinlikle garanti verebilirim ki,eğer insanın endokrin sistemi ve psişik sistemi düzgün çalışıyorsa,böyle bir şey mümkün değil.Sizin söylediğiniz durumda kadın namusunu kaybetmiştir,artık fıtratı bozulmuştur,o latif ,korunmaya muhtaç,değerli "anne adayı" artık bir hayvandan farksızdır.Biliyorsunuz birçok hayvan özellikle domuzlarda eş kavramı yok.Bilmem anlatabiliyor muyum? Erkek için de durum farklı değil.Geniş değerlendirmeler yazardım ama sürekli "yobaz","örümcek kafalı" kelimelerini kullanmanızdan gına geldi.Sadece cevap olsun diye yazıyorum.Birileri okuyup da sizinkini hakikat sanmasın.

2-Eğer kendinize "müslüman" diyorsanız,bu söyledikleriniz dinimizde yok,tövbe edin,Allah bağışlayıcıdır.Haramı övmek şöyle dursun siz savunuyorsunuz.Eğer müslüman değilseniz o zaman işe humanist yaklaşıp,genel etik kuralları denen şeylerle de sizi ilzam edebilirim.

Özel not: Artık gelişmiş ülkeler,özellikle Avrupa toplumları namus kavramını ön sıralara alıp,bu konuda ciddi tedbilrer almaya başlamışken ama gelin görün ki bizim toplumdan 2013 yılında halen "ahlaksızlığı" savunan,ne dediğini kendi de bilmeyen insanlar türedi.Allah ıslah etsin,vesselam...
yook artık! işi nerelere bağlamışsınız. sizin harcadığınız oksijene yazık. :hammer:

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Neden olamaz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar Birde herkes kendi adına konuşsun geneleme yapmazsın acık acık deyinki ben bir kızla normal arkadaş olamam olduğum zaman aklımda kötü şeyler gecer mutlaka diye yazın yani herkes kendi adına kendi karekterini belirtirse daha iyi olur
senın dunyan ıle onun dunyası farklı sen erkeksın yakın erkek arkadasınla her turlu sıkıntını problemını paylasırsın..hadı de bakayım yakın kız arkadasına dun gece ruyamda seytan benımle ugrasmıs dıye dıyebılır mısın :D anlayabılır mı senı ...senın hıssettıklerını o da hıssetmısmıdır mı kı...yakın arkadastan bahsedıyoruz....yanı bır nevı kanki...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sınıf arkadaşıyla ve kankayla sevgili olunmaz kankanız yada muhabbet ettiğiniz yakın sınıf arkadaşınız varsa sadece yakın arkadaş olabilirsiniz diye düşünüyorum, ama kankanız sevgili yaparsa bu kadar yakın olmayın yoksa tersliklerle karşılaşabilirsiniz for example me . :)

Dediğin %100 doğru ama sadece türkiye de var böyle vakalar lisede cıkan kavgalar bir örnek verim kız okul cıkışında sınıf arkadaşına ayak üstü dost hane bir sohbet yapıyor 5 dakikalına tabi herzaman olduğu gibi okul önlerde bekleyen erkekler yani o kızların erkek arkadaşları uzakdan görür kızın biriyle sohbet etiğini sinirlenir kız gelince sorar kimdi o konuştuğun kız der sınıf arkadaşım bir daha konuşmayacaksın der erkek tabi kafaya takar erkek arada bir kaç gün gecer kız okul cıkışında ayrılırken hadi güle güle der sınıf arkadaşına erkek yine görür bunu ertesi günü erkek alır yanına 4-5 soyadır arkadaşını hadi adam dövmeye gidiyoruz şu okulda benim kıza asılıyor diye basar okulu bir güzel döverler sınıf arkadaşını:) roman gibi oldu ama bu olaylar hergün olan olaylar türkiyede işte bu yüzden okulda sınıf arkadaşınla sevgili ve ya arkadaş olman zor türkiyede

senın dunyan ıle onun dunyası farklı sen erkeksın yakın erkek arkadasınla her turlu sıkıntını problemını paylasırsın..hadı de bakayım yakın kız arkadasına dun gece ruyamda seytan benımle ugrasmıs dıye dıyebılır mısın :D anlayabılır mı senı ...senın hıssettıklerını o da hıssetmısmıdır mı kı...yakın arkadastan bahsedıyoruz....yanı bır nevı kanki...

Niye şeytan rüyama girdi diye kıza anlatmak zorundamıyım benim hisetiklerimi peki erkek arkadaşım niye hisetsinki ozaman şey olmaz mı ( o) anladın sen onu bir kızla arkadaş oldum diye hiç erkek arkadaşım olmauyacak değil ki 1 tane kız arkadaşım olsa 2-3 tane erkek olur erkeğe anlatmak gerekn varsa erkeğe kıza anlatmak gereken varsa kıza anlatırım ama sanırım sen dostum bırak kız arkadaş edinmeyi sen diyorsun yanımdan bile geçse şeytan geliyor aklıma diye düşünün dimi :):)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Dediğin %100 doğru ama sadece türkiye de var böyle vakalar lisede cıkan kavgalar bir örnek verim kız okul cıkışında sınıf arkadaşına ayak üstü dost hane bir sohbet yapıyor 5 dakikalına tabi herzaman olduğu gibi okul önlerde bekleyen erkekler yani o kızların erkek arkadaşları uzakdan görür kızın biriyle sohbet etiğini sinirlenir kız gelince sorar kimdi o konuştuğun kız der sınıf arkadaşım bir daha konuşmayacaksın der erkek tabi kafaya takar erkek arada bir kaç gün gecer kız okul cıkışında ayrılırken hadi güle güle der sınıf arkadaşına erkek yine görür bunu ertesi günü erkek alır yanına 4-5 soyadır arkadaşını hadi adam dövmeye gidiyoruz şu okulda benim kıza asılıyor diye basar okulu bir güzel döverler sınıf arkadaşını:) roman gibi oldu ama bu olaylar hergün olan olaylar türkiyede işte bu yüzden okulda sınıf arkadaşınla sevgili ve ya arkadaş olman zor türkiyede
Benimde böyle bir kız yakın arkadaşım biriyle çıkmaya başlamış benim tanıdığım biriyle bende çıkıyorlar diye uzaklaşım dedim şöyle biraz soğuyum dedim kız rahat rahat erkek arkadaşıyla takılsın falan benim kız yakın arkadaşım erkek arkadaşına şey demiş ona bişi mi dedin (beni kastediyor)bana soğuk davranıyor eleman ne dese beğenirsin o senden eskiden hoşlanıyormuş demiş.O kız yakın arkadaşım git sen benim sevgilime söyle Aldık başımıza belayı şimdi hiçbiriyle konuşmuyorum selamlaşmıyorum elemanı denk getirsem dövecem dedim ama hiç fırsatım olmadı.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79

Niye şeytan rüyama girdi diye kıza anlatmak zorundamıyım benim hisetiklerimi peki erkek arkadaşım niye hisetsinki ozaman şey olmaz mı ( o) anladın sen onu bir kızla arkadaş oldum diye hiç erkek arkadaşım olmauyacak değil ki 1 tane kız arkadaşım olsa 2-3 tane erkek olur erkeğe anlatmak gerekn varsa erkeğe kıza anlatmak gereken varsa kıza anlatırım ama sanırım sen dostum bırak kız arkadaş edinmeyi sen diyorsun yanımdan bile geçse şeytan geliyor aklıma diye düşünün dimi :):)
dostum yakın kız arkadas ve kız arkadas arasındakı farkı anlamıyorsun ...neyse dostum benım fıkrım bu .....kıme neyı anlatacagına herkes kendı karar verır..off havada kasvetlı cekılmıyorrr.....fılm ızleyıp sıkıntıyı dagıtmak lazımmm...son sozu sen soyle de barı ıcın rahatlasın..ne de olsa okumayacagım...:)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim en yakın kız arkadaşım eşim olur.En yakın arkadaş kız olabilir ama benim öyle bir şeyim olmaz.Eşim varken neyleyim en yakın kız arkadaşı.Tek sırdaşım eşimdir.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim de var kız yakın arkadaşlarım ama hiç öyle bir elektriklenme ve sair olmadı. İşin enteresan tarafı çirkin kızlarla yakın arkadaş da olamam ben. Sonuç olarak yüzüne bakıyorsun insanın konuşurken göz zevki denen bir şey var. :) Tabi göz zevki göreceli beni de çirkin olarak gören benle arkadaşlık yapmaz o ayrı. Ama erkeklerin kalamaz demesinin birden fazla sebebi var. İlki kızlara yakınlaşmak için önce arkadaş olarak "yavaş yavaş gelişti aşkımız" oyununu oynamaları. İkincisi ise çok daha farklı ve sapkın bir tür olan "Abi geliyorum kıza arkadan sarılıyorum, hiçbir şey demiyor." türü. Bizzat kendi arkadaşlarımdan görüyorum. İnsanların işi gücü cinsel dürtüler olmuş.

gagilo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yani kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
dostum yakın kız arkadas ve kız arkadas arasındakı farkı anlamıyorsun ...neyse dostum benım fıkrım bu .....kıme neyı anlatacagına herkes kendı karar verır..off havada kasvetlı cekılmıyorrr.....fılm ızleyıp sıkıntıyı dagıtmak lazımmm...son sozu sen soyle de barı ıcın rahatlasın..ne de olsa okumayacagım...:)

Kusurabakma Senin kadar zeki değilim ben farkları hiç ve hiçbilmem bu cahilimi mazur gör olurmu.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Hortlatmayaydınız iyiydi. Hep tartışma, hep kapışma... Forum ringe döndü neredeyse...

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
olamaz. olursa onun adı arkadaşlık olmaz. :p

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=76150]nicktenban[/MENTION]

Senin durumun için cevap "yukarıdakilerin hepsi" olsa gerek ki çok zoruna gitmiş yazdıklarım :)

1 sayfa yazmışsın, altını çizip üzerine düşünmeye değer tek kelime etmeyip, tek fikir bile üretememişsin. Fikir üretme acizliğini kapatmak için de hakaretle başlamışsın hakaretle bitirmişsin.

Senin uslubunla cevap vermiyorsam bilmediğimden değil, ne düşündüğün umrunda olmadığımdan :)

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Belli bir mesafe olduğu sürece kesinlikle olabilir. En yakın arkadaşım 12 yıldır tanıdığım bir kız. Herşeyi konuşur anlatırız, bir kez bile kavga etmedik. Ben olabileceğini düşünüyorum.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Belli bir süre olabilir.Ancak çoook uzun süre olması imkansız.Hani 40 yıllık dostlar vardır.O dostlar hep erkektir.Kadınlar bile birbirleriyle çok uzun süre yakın dost olamaz.Ama erkekler bir ömür boyu çok yakın erkek dostlara sahip olabilir.Bu tamamen yaradılış gereği.Erkekler ile kadınların arasında keskin bir fark vardır.Tarih boyunca kadın erkek eşitliği tartışılır durur.Bence kadın ve erkek fiziksel ve mental olarak kesinlikle eşit değildir.Lakin kanunlar önünde kesinlikle eşit olmalıdır.Kaldı ki günümüzde ülkemizde dahil olmak üzere bütün gelişmiş ülkelerde kanun nezdinde kadının erkeğe karşı çok fazla üstünlüğü vardır.Bence olması gerekende budur.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Belli bir süre olabilir.Ancak çoook uzun süre olması imkansız.Hani 40 yıllık dostlar vardır.O dostlar hep erkektir.Kadınlar bile birbirleriyle çok uzun süre yakın dost olamaz.Ama erkekler bir ömür boyu çok yakın erkek dostlara sahip olabilir.Bu tamamen yaradılış gereği.Erkekler ile kadınların arasında keskin bir fark vardır.Tarih boyunca kadın erkek eşitliği tartışılır durur.Bence kadın ve erkek fiziksel ve mental olarak kesinlikle eşit değildir.Lakin kanunlar önünde kesinlikle eşit olmalıdır.Kaldı ki günümüzde ülkemizde dahil olmak üzere bütün gelişmiş ülkelerde kanun nezdinde kadının erkeğe karşı çok fazla üstünlüğü vardır.Bence olması gerekende budur.

Kadınların belli bir süre sonra aralarında gizli bir rekabet doğuyor. Basitce ''Hangimiz daha güzeliz, hangimizin evliliği daha huzurlu, mutlu gibi''

Erkekler ise ya boşver bu benim hayatım diyebiliyor.

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kızla erkek arkadaş olur mu? Bence bunu kız arkadaşınızın abisine sorun.Kesin öğretir size..

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
@nicktenban

Senin durumun için cevap "yukarıdakilerin hepsi" olsa gerek ki çok zoruna gitmiş yazdıklarım :)

1 sayfa yazmışsın, altını çizip üzerine düşünmeye değer tek kelime etmeyip, tek fikir bile üretememişsin. Fikir üretme acizliğini kapatmak için de hakaretle başlamışsın hakaretle bitirmişsin.

Senin uslubunla cevap vermiyorsam bilmediğimden değil, ne düşündüğün umrunda olmadığımdan :)

Üff... Şu basit kalıplamış miadı dolmuş kavram ve düşünce tarzları. Üretkenlik miş... Ne yazdın da neden bahsediyorsun... Senin için üretkenlikten mi bahsedecem... Yorma kendini daha bildiğin yolda yürü önün çok açık iyi yol alırsın sen.

Bu arada son yazdığın benim uslubumla değil. İlk yazdıklarının usluplu, edepli olduğunu sanmaya devam et...
Hakaret etmemi yadırgama sen boş ver. Senin düşünce tarzına karşı hakaret bile az gelir...

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Erkekle kadın eş olmak için yaratılmış varlık. Bu tüm kutsal metinlerde geçer. Arkadaş olsunlar diye değil yani.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Uyuyan konuyu uyandırmışsınız gene..

Yaa tamam arkadaş olalım olmasınada ama benim tatmin edilmesi gereken cinsel ihtiyaçlarım var onları ne yapcaz?. Hadi bide buna çözüm üetin..:D:D

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Uyuyan konuyu uyandırmışsınız gene..

Yaa tamam arkadaş olalım olmasınada ama benim tatmin edilmesi gereken cinsel ihtiyaçlarım var onları ne yapcaz?. Hadi bide buna çözüm üetin..:D:D

Bunun cevabı bu forumda değil. Git başka yerde mutlu olmaya çalış. Yoruma bak bir de gülmüş sonunda.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yabancı Ülkede olabilir ama bizim ülkemizde zor illaki bir şeyler erkeği dürter...

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aklı seyinde olan adamlara gore olmaz tabiki

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle hayır. bir erkekle bir kadın aynı masada otururken erkek hiçbir şey hissetmiyorum diyorsa 2 ihtimal vardır:
1) ya yalan sölüyodur
2) ya da o erkeklik vasıflarını yitirmiştir
diye düşünüyorum...
larını yitirmiştir
diye düşünüyorum...

Vay vay vay.. Hakkaten düşünüyormuşssun... da.. işte neyle?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bu tartışmanın içerisinde bir dönem arkadaşlarımla çok sık bulunuyorduk. 3 arkadaş ile kesinlikle olamaz düşüncesindeyken, bir arkadaş bizi ayıplayıp, 4-5 tane kız arkadaşı olduğunu ve aralarının bizimle olduğundan farklı olmadığını iddia ediyordu.

aradan bir kaç hafta geçti, kız muhabbeti yapıyorduk:mrgreen:. bu eleman dedi ki, geçende Aslı bir eğildi, eridim, bittim, mahvoldum. ul.n dedik. "geçen gün başımızın etini yedin kızla erkek arkadaş olamaz dediğimiz için, şimdi arkadaşına mı sulanıyorsun. hani aranız bizim gibiydi, demek ki sen yarın bizi de götürürsün." patlıcan moru bir renge büründü. :)

aslında bu sorunun cevabını cem yılmaz, fundementals gösterisinde gayet net vermiş. "erkeklik organı hemen herşeyden nem kapabilir."

sen en yakın kız arkadaşını, en güzel kıyafetler içinde görürsün de zerre etki etmez. ama bir gün sıradan kıyafetler içindeyken birden dikiliverir :D

Son mesajlar