Bir İşte Çalışmak Mantıklı Mı Mantıksız Mı?

Bu konuyu okuyanlar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Parasızlıktan evde boş boş oturuyorum. Aslında uğraştığım işler var ama bunlardan para kazanmak için daha zaman var. Üniversite falan da yok, açıktan okuyorum liseyi.

Dışarda mağaza gibi bir yerde işe başlamayı düşünüyorum ama haftanın 6 günü çalışacağız büyük ihtimal. Hiçbir şey yapmaya doğru düzgün vakit kalmayacağı için çalışmak istemiyorum.

Hadi en azından mekan düzgün olsa tamam diyeceğim ama düzgün görünen bir yere sorduğum vakit iş yok diyorlar. "Sen şanssızsın sana neden şans tanıyayım ki?" diyorlar sanki. Biri beni işe aldıysa büyük ihtimal bir yamuğu vardır o mekanın.

Üniversiteliler part-time işlerde çalışıyormuş diye duydum. Onlara böyle iş veriyorlarsa bana da verirler mi sizce? Düşününce böyle part-time bir işe en önce beni almaları gerekir hatta. Üniversitede derslerden beyni yanmış birisinden daha verimli olurum heralde.

Gerçi dediğim gibi bizde şans yok. İstediğim bir şey olmayacaktır benim.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Çalışmanın maddi ve manevi getirilerine ihtiyacın varsa ve çalışmana engel olacak bir durum yoksa mantıklı.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Çalışmanın maddi ve manevi getirilerine ihtiyacın varsa ve çalışmana engel olacak bir durum yoksa mantıklı.

Maddi getirisi olacaktır ama vaktin olmadıktan sonra neye yarar. Manevi getirisi de müdürlerden yiyeceğim küfürler olacaktır en fazla.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
İyi kötü bir yerde çalışıp birikim yapacaksın zamanla çalışma şartların iyileşir çalışmayarak hiçbir şey elde edemezsin boş boş geçer yılların.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bunu sorman bile mantıksız. Elbette boş biriysen cebinde harcamaya 3 kuruş para yoksa çalışmalısın.

Sen evlenince ne yapıcaksın aklım almıyor.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Level zorsa biz ne yapalım? Sizin döneminizde daha çok fırsat vardı. Ben çalışmam diyorsam uyduruk, insanın sinirini bozan yerde çalışmam diyorum. Bence her şeyi kendinizle kıyaslamayın.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aile parası yediğin için pek çalışmak istemiyorsun vakit kalmıyor diyorsun, para getirecek kimse olmasa ne yapacaksın? Vaktim olmuyor diyip aç mı kalacaksın? Bir yere gitmiyorum evde oturuyorum diyorsun evde boş boş duvarlara bakmak yerine çalışmak en mantıklısı bence.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Parasızlıktan evde boş boş oturuyorum. Aslında uğraştığım işler var ama bunlardan para kazanmak için daha zaman var. Üniversite falan da yok, açıktan okuyorum liseyi.

Dışarda mağaza gibi bir yerde işe başlamayı düşünüyorum ama haftanın 6 günü çalışacağız büyük ihtimal. Hiçbir şey yapmaya doğru düzgün vakit kalmayacağı için çalışmak istemiyorum.

Hadi en azından mekan düzgün olsa tamam diyeceğim ama düzgün görünen bir yere sorduğum vakit iş yok diyorlar. "Sen şanssızsın sana neden şans tanıyayım ki?" diyorlar sanki. Biri beni işe aldıysa büyük ihtimal bir yamuğu vardır o mekanın.

Üniversiteliler part-time işlerde çalışıyormuş diye duydum. Onlara böyle iş veriyorlarsa bana da verirler mi sizce? Düşününce böyle part-time bir işe en önce beni almaları gerekir hatta. Üniversitede derslerden beyni yanmış birisinden daha verimli olurum heralde.

Bim, Migros,Şok gibi marketlerde çalışabilirsin.Evde oturmak seni mutlu etmeyecektir.Hayat maalesef pahalı.Bu zamanda paran yoksa ne gezebilirsin,ne de manita yapabilirsin.İş konusunda bir adım atmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Aile parası yediğin için pek çalışmak istemiyorsun vakit kalmıyor diyorsun, para getirecek kimse olmasa ne yapacaksın? Vaktim olmuyor diyip aç mı kalacaksın? Bir yere gitmiyorum evde oturuyorum diyorsun evde boş boş duvarlara bakmak yerine çalışmak en mantıklısı bence.

Kurs olur spor olur böyle yerlere gitmek istiyorum ama 6 günlük bir işe girersem gidemeyeceğim. Ya parasızlıktan boş duracağız yada sizin tavsiyenizle köle gibi çalışacağız. Ötesini düşünmek ne mümkün.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bim, Migros,Şok gibi marketlerde çalışabilirsin.Evde oturmak seni mutlu etmeyecektir.Hayat maalesef pahalı.Bu zamanda paran yoksa ne gezebilirsin,ne de manita yapabilirsin.İş konusunda bir adım atmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

Tamam da bunlar çalışarak da yapılamaz ki, onu diyorum. 6 gün çalışan birisi kızı nerden görecek? görse bile ilişki yürütecek enerjisi olmayacak. Maksimum telefondan mesajlaşır durur.

Mesela ben oraya part-time diye bir fikir attım ama bunu konuşan yok.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kurs olur spor olur böyle yerlere gitmek istiyorum ama 6 günlük bir işe girersem gidemeyeceğim. Ya parasızlıktan boş duracağız yada sizin tavsiyenizle köle gibi çalışacağız. Ötesini düşünmek ne mümkün.

Tamam da bunlar çalışarak da yapılamaz ki, onu diyorum. 6 gün çalışan birisi kızı nerden görecek? görse bile ilişki yürütecek enerjisi olmayacak. Maksimum telefondan mesajlaşır durur.

Çalış biraz, paranı biriktir güzelce ondan sonra istediğin yere gidersin. Cepte beş kuruş para olmadan bunların hiç birine gidemezsin.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Çalışmak her türlü iyidir, hem cebine para girince öz güvenin de artar.

Ayrıca "derslerden beyni yanmış" ne demek kardeşim? Tam tersine üniversite bitirince iş hayatında daha şanslı oluyorsun. Üniversite mezunları bile işsiz kalıyorsa bu ülkede, üniversite okumamış olmak "resti çekmek" demektir.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Birkaç yıl çalış, paranı biriktir sonra.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Sen hayatında sorumluluk almamışsın. Bakmakla yükümlü olduğun birisi yok anlaşılan. Kursmuş spormuş. Hayat filmlerde gördüğün gibi değil arkadaşım. Hayatta kalmak mı istiyorsun? Çabalamak didinmek zorundasın. İyi bir işe girmek istiyorsun değil mi? Sor bakayım forumdakilere kim istemez 6k 7k maaş. İşe alımlardan haberin var mı peki? Ne tür niteliklerin olmalı biliyor musun? Diploma? Lisans? Deneyim? Askerlik? İş geçmişin? Okey. Freelance home office de olur. Yazılıma gir iyi işler çıkarırsan dolar akıtırsın. Kodlama biliyormusun? Phyton? c#? c++? Burası Türkiye. Git çalış birikim sermaye yap kendini işini kur büyüt. Bak sonra keyfine. Boşuna demiyorlar;
Gençken enerji çok vakit çok para yok.
Yaş ilerleyince Enerji yok vakit var para var.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517

Ulen ne güldüm ya üniversite de derslerden beyni yanmış kişilerden verimli olurmuş, peki beyim sana nasıl iş olsun günde 4 saat ve asgari ücret yeter mi, yemek ve yol da dahil ? Zaten parasızsın hiçbir şey yapmıyorsun. Ne yapıyorsun ki? Kaç yaşındasın sen ? Hayal dünyasından çıkmalısın. Kendi şansını kendin yarat. Biz üniversite mezunuyuz 12 -13 saat çalışıyoruz günde. Kuryelik yapıyoruz. Beyim neler diyor. Kapına yemek getiren benimm alooo. Öğretmenim ben. Kurye değil. Neden kuryelik yapıp asgari ücret alıyorum ki?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305

Güzel kardeşim, para sadece sevgili edinmek, hobilere harcamak gibi lüksler için kazanılmaz. Yemek, su gibi zorunlu ihtiyaçlar için de kazanılır. Eninde sonunda acıkacaksın; ama doyman için para lazım.

Bu arada "köle gibi çalışmak" demişsin de sen sanıyormusun ki millet zevkinden çalışıyor. İnsanlar zorunluluktan kölelik yapıyor kardeşim. Yani sadece sana mahsus bir durum yok ortada.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Sizin öğretmen olmamanız daha hayırlı görünüyor. "Ben üniversite okudum 12 saat kuryelik yapıyorum, sende yap" diyen birisi ne öğretecek ki zaten.
Bunu diyen kim acaba açıktan tahsil yürüten mi? Öğretmenlik içime işlemiş ki sana hayatı öğren diyorum. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ekmek aslanın midesinde onu oradan alacaksın. Ona buna burun kıvırmıcaksın.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Güzel kardeşim, para sadece sevgili edinmek, hobilere harcamak gibi lüksler için kazanılmaz. Yemek, su gibi zorunlu ihtiyaçlar için de kazanılır. Eninde sonunda acıkacaksın; ama doyman için para lazım.

Bu arada "köle gibi çalışmak" demişsin de sen sanıyormusun ki millet zevkinden çalışıyor. İnsanlar zorunluluktan kölelik yapıyor kardeşim. Yani sadece sana mahsus bir durum yok ortada.
Öyle işlerde çalışan olursa, öyle işlerde çalıştıranlar var olmaya devam eder. Anca kısa süreli çalışılır.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Öyle işlerde çalışan olursa, öyle işlerde çalıştıranlar var olmaya devam eder. Anca kısa süreli çalışılır.
Ben müdürümle 3 Metre eni 2.5 metre yüksekliği olan camları Taşıyorum El-ele omuz-omuza vererek.

Her müdür eli cebinde mi geziyor sanıyorsun?

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Adama hakaret yaptığının farkında mısın?

Hakaret yapılmaz, hakaret edilir dermişim.

Normal yazana normal cevap veriyorum. "Yazdığına ne güldüm ya ehehe" diyen birisine ne denir ki başka? Aha kendisi de açıktan okumama laf etmiş şimdi.

Bunu diyen kim acaba açıktan tahsil yürüten mi? Öğretmenlik içime işlemiş ki sana hayatı öğren diyorum. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ekmek aslanın midesinde onu oradan alacaksın. Ona buna burun kıvırmıcaksın.

Ekmek aslanın yutağında, ekmek aslanın boğazında, ekmek aslanın bağırsağında" laflarını mahalle kahvesinde takılan dayılar da söylüyor. Onlar da öğretmenlik yapsın o zaman.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Daha önceden asosyalim nasıl aşabilirim diye konu açtın. Her öneriyi bahanelerle geri çevirdin. Bir kaç gündür açtığın konularda hep aynı şekil. Ozamanda belirttiğim gibi Tutunamayanlar - Tarık rolüne bürünmüşsün bayağı belli.

Hayatta bir amacın yoksa ölebilirsin kardeş. İnsanlar keyfi çalışmıyor. Hayat standartlarını, ideallerini yerine getirebilmek için çalışıyor.

Çok eskilerde buğdayla meyveyi takas ederken kolaylık olsun diye para bulunmuş. Sistem hala aynı işliyor. Yoksa çiftcilik yapmayan yaşayamazdı.

Tesla bile çukur kazarak karnını doyurmuş. Zekanın vaktinin boşa gittiğini düşünme.

Seve seve veya SEVE SEVE yola geleceksin. Ama çok SEVİLMEYE çalışma. Hayat acımaz çatır çutur SEVER.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Daha önceden asosyalim nasıl aşabilirim diye konu açtın. Her öneriyi bahanelerle geri çevirdin. Bir kaç gündür açtığın konularda hep aynı şekil. Ozamanda belirttiğim gibi Tutunamayanlar - Tarık rolüne bürünmüşsün bayağı belli.

Hayatta bir amacın yoksa ölebilirsin kardeş. İnsanlar keyfi çalışmıyor. Hayat standartlarını ideallerini yerine getirebilmek için çalışıyor.

Çok eskilerde buğdayla meyveyi takas ederken kolaylık olsun diye para bulunmuş. Sistem hala aynı işliyor. Yoksa çiftcilik yapmayan yaşayamazdı.

Tesla bile çukur kazarak karnını doyurmuş. Zekanın vaktinin boşa gittiğini düşünme.

Seve seve veya SEVE SEVE yola geleceksin. Ama çok SEVİLMEYE çalışma. Hayat acımaz çatır çutur sever.
Vay be Rol mü yapıyor? Baktım şimdi videolarına adam özenmiş o başröldekine resmen.
Boşver bence çok uğraşmalı konu değil.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Linç yemişsin ama içimdekileri yazmışsın? Sorun bizde.Bu tembel hayata aşırı tutunmuş durumdayız.6 gün çalışıp vakit kalmama olayı beni de çok üzüyor... Ama yapacak bir şey yok.Helal yoldan para kazanmak için çalışmak zorundayız.Armut piş ağzıma düş olmuyor.