Bir ilde daha alkol yasağı geldi

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
bir_ilde_daha_alkol_yasagi_geldi13631762150_h1001320.jpg

[h=2]Afyonkarahisar'dan sonra Isparta Valiliği de il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı.[/h]Afyonkarahisar'dan sonra Isparta Valiliği de, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulanacak.

Isparta Valisi Memduh Oğuz imzalı 'Isparta İl Sınırları İçinde Açıkta Alkol Almanın Engellenmesine Dair' kararda, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik olarak bu kararın alındığı bildirildi.

Genelgede, kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtildi.

Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesine göre para cezası uygulanacağı, kararın 7 Mart 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği ifade edildi. Valilik, kararı dağıtım ve bilgi için merkez ve merkeze bağlı belediye başkanlklarına, jandarma komutanlığı ve emniyet müdürlüğüne, kaymakamlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yerel basına gönderdi.

AFYON'DA DA YASAKLANMIŞTI
Afyonkarahisar Valiliği de açık alanlarda alkol tüketimini yasaklamıştı.

Kaynak

mesut777

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu nedir arkadaş ya nasıl bir ülke haline geldik biz ? Yasakçı kısıtlayıcı..

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Haber içeriğine birşey demiyorum da bu başlık nedir arkadaş?
Milleti böyle galeyana getirmek için çabalamışlar gibi. Düzgünce yazsalar ya.

Haber için de : İyi olmuş.

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Anaaa irticamı geliyo :) Hadi korkalım. :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Açık alanlarda yasaklandı ya şimdi aklıma birşey geldi araba da içki içmek yasak mı değil mi ? Araba açık alan sayılır mı sayılmaz mı ?

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Valla benim yetkim olsa kapalı alanda içilmesini de engellerim. Bir kaç yıl önce çok geniş bir yolda 120 ile giden bir tempra içerisinden fırlatıldıktan sonra asfalta çarparak üzerime doğru gelen cam kırıklarından sonra öfkem her gün artıyor. Keşke sigara da yasaklansa. Keşke ahh keşke.

Tabi devlet kendine en fazla gelir getiren şeyi neden yasaklasın. Petrol sigara başka neyi var dolaysız vergi olarak.

Bu arada. Elektronik sigaraya nasıl müsaade ettiler anlamadım.

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Güzeeel darısı izmirin başına olsun inşallah evimizin karşısında parkta yaz-kış gece adeta açık hava meyhanesi oluyor

sinanakyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cogu yerde yasaklanıyr ya kahramanmaraşta aksam 11 den sonra tekel bulamazsınız yakında böle olan şehirlere acık alanlarda alkol alınması yasak hale gelecektir bölesi daha iyi en azından halka rahatsızlık veren tipler olmaz

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
açık alanlarda içmenin yasaklanması iyi olmuş ama devamı gelcek tabi orasını bilemem

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Adam ayık iken benim kimseye zararım yok diyor. Ama sarhoş olduktan sonraki verdiği zararı hatırlamıyor. Dolayısı ile kendince masum oluyor.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Abov irtica geliyor çığlıkları atan manifaturacilar yok ortada .

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Keşke insanlar kendilerine ve de çevrelerine zarar veren maddeleri kullanmasalar da böyle yasaklara gerek kalmasa...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Onları sindirdiniz :) Yerlerini hani gelecekti, yetmez ama evet çığlıkları atan manifaturacular aldı.

Beni herhangi bir gruba mensup olarak görme yeri geldiginde her iki tarafla dalga geçiyorum sindirilen lerin sindiren den pek farkı yok gözümde her ikiside aynı oyunu farklı yöntemler ile oynuyor o yüzden benim gözümde böyle haberler anca dalga konusu gerisi yalan dolan zaten

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Diğer yerlerde yasak değil de ne oluyor sanki. %300 e varan vergi oranlarıyla satılıyor. Madem halkı bu kadar umursuyorsunuz neden 2 milyon işsiz için iş imkanı sağlamıyorsunuz? Neden 4 milyon insana açlık sınırının altında asgari ücret veriyorsunuz? Bu yasaklar dini inancı olan insanları kandırıp kendi yanına çekme çabasından başka bir şey değildir.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Beni herhangi bir gruba mensup olarak görme yeri geldiginde her iki tarafla dalga geçiyorum sindirilen lerin sindiren den pek farkı yok gözümde her ikiside aynı oyunu farklı yöntemler ile oynuyor o yüzden benim gözümde böyle haberler anca dalga konusu gerisi yalan dolan zaten

Haklısın, forumdaki genel yaklaşıma karşıydı sözüm, özür :)

Reaksiyon puanı
188
Amerika'da bazı eyaletlerde esrar bile serbest bırakılır bizde alkol yasaklanır. İlginç bir ülke olmak yolunda emin adımlarla ilerliyoruz...