Bir güvenlik devi daha hacker kurbanı oldu

spybot

Guru
Onursal Üye
Önce Kaspersky ve BitDefender, şimdi de o: Hacker'ların yeni hedefi güvenlik yazılımı firmaları...Hacker'lar olayı ispatlamak için saldırı anının ekran görüntülerini yayınladılar.

Hacker'lar son günlerde kafayı güvenlik firmalarına iyice taktılar. Geçenlerde Kaspersky'nin web sitesinin hack'lendiğini sizlere duyurmuş, şirketin açıklamasını da sizlerle paylaşmıştık. Bu saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia eden hacker grubu, diğer bir güvenlik firması olan BitDefender'ın da sitesini hack ettiğini duyurmuştu. Yine aynı grup bu kez de Finlandiyalı güvenlik firması F-Secure'un sitesini ziyaret etti.

Hem hacker grubu, hem de F-Secure firması bu saldırının ciddi bir veri sorununa yol açmadığını doğruladı. F-Secure'den yapılan açıklamaya göre saldırganlar SQL Injection ve Cross Site Scripting olarak bilinen iki yöntemle toplam üç saldırı gerçekleştirdiler. Saldırganların başarıya ulaşan demeleri F-Secure'ün zaten halka açık olarak yayınlanan zararlı istatistiklerinin tutulduğu veri tabanına ulaşmalarını sağladı fakat tablolar üzerinde değişiklik yapamadılar.

Güvenlik firması ortada ir zarar olmamasına rağmen, bunun kendileri için bir ders olduğunu ve daha tehlikeli saldırılara karşı artık daha hazırlıklı olacaklarını belirttiler.

http://www.chip.com.tr/konu/Bir-guvenlik-devi-daha-hacker-kurbani-oldu_10954.html
 

boikot

Asistan
Ya vebsitesine saldırmak hacklemek mi oluyor. Saldırıyprsun fakat hiç bir zara veremiyorsun bence bunları yapanlar gene kendi antivirüs şirketi çalışanları.
 

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Diğerlerini de sıraya aldılar herhalde :D
Sıra kimde gelsin bakiim? :D :D
 
Üst