Bir Günde Otomobil Değiştirmek (Yeni Aracım :) )

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Hayırlı uğurlu olsun.Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin. :)

Arabanın şekli şemali filan güzel.İyi etmişin almakta.Bir daha 17.000 TL indirim nasip olmaz..

Normalde ben arkası sport tarzı olan araçları sevmem ama bu araba hakkaten değişikmiş.Çok beğendim :)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Olmaz kardeşim haklısın. Audi forumlarına bakıyorum 28bin euroya alan havalara uçuyor aracı :D Diğerleride uhh indirime bak falan. Ben yazsam olay olur morallerini bozmayayım yazmayacağım. :)

astronash

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güle güle kulan hocam. Typer ı kaça verdin bu arada durumu nasıldı aracın?

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Yalnız belirtmek isterim VW, Audi, Porsche markalarının Türkiye Distribütörü Doğuş Otomotiv'dir ve sadece bu 3 markanın değil Bentley, Lamborghini, Bugatti, Seat, Skoda markalarınında distribütörü Doğuş Otomotivdir.Orada bir yanlışın var.

Audi kaç model.Ön farlarında led lambaları göremedim o yüzden soruyorum?

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Aracın hiç bi problemi yoktu 53 bin'e verdim gitti diyelim... 60 civarı piyasası... Satamıyorsun ki kime satacaksın? :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Allah, kazası belasız binmeyi nasip etsin..Çok güzel araba

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Yalnız belirtmek isterim VW, Audi, Porsche markalarının Türkiye Distribütörü Doğuş Otomotiv'dir ve sadece bu 3 markanın değil Bentley, Lamborghini, Bugatti, Seat, Skoda markalarınında distribütörü Doğuş Otomotivdir.Orada bir yanlışın var.

Audi kaç model.Ön farlarında led lambaları göremedim o yüzden soruyorum?

Haklısın yanlışım orada Eskişehir'de Güçlü bu işin distrübütörü yanlız. :) A3'ün standart donanımında H7 halojen farlara yer veriliyor. LED teknolojili Xenon plus farlarsa opsiyonel donanımda... Benim farlarım Xenon mercekli kardeşim. Ledler opsiyonel seçim ve opsiyon seçme gibi bir şansım aracı alırken yoktu... İlerideki zamanlarda kendi servisinde garantili olarak kendi LED farlarını taktıracağım düşünüyorum...

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Haklısın yanlışım orada Eskişehir'de Güçlü bu işin distrübütörü yanlız. :) A3'ün standart donanımında H7 halojen farlara yer veriliyor. LED teknolojili Xenon plus farlarsa opsiyonel donanımda... Benim farlarım Xenon mercekli kardeşim. Ledler opsiyonel seçim...

Far konusunda bir bilgim yoktu sağol aydınlattığın için ancak yazım tarzında bi gerginlik hissettim.Ön farlarda led lambaların olup olmadıgını sormamda hiçbir art niyet veya yerme çabası yoktu.Sadece bilmediğim birşeyi sorup senden beni aydınlatmanı istedim.Beni yanlış anladın gibime geldi. :)

Vede son bir düzeltme yapayim mert kardeşim :) Bir markanın bir ülkede (anlaşma koşulları dahilinde olanları saymıyorum) bir markanın sadece bir tek distrübütörü vardır.Senin arabayı aldığın yer Eskişehir'deki Güçlü VW Bayii'si.

Ayrıca biz eski dostuz.Hatırlatayım istersen ben ObscurHomme :)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Gerginlik yok benim her zamanki tarzım noktalamalardan öyle bir hava sezdin sanırım. :D Daha fazla aydınlatmamı istersen, Arka far ve yan aynalardaki sinyalleri standart olarak LED olarak geliyor. Ön farları LED istersen tarz donanım paketini seçmen gerekiyor. Hatta bir sitedeki haberi kopyalıyorum sana.

"Yeni Audi A3 “Attraction”, “Ambiente” ve “Ambition” donanım paketi seçenekleriyle satışa sunuluyor. A3 Sportback’in baz donanımında ABS+EBD, ESP (S-tronic ve quattro modellerde), sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan havayastıkları, çift bölgeli otomatik klima, CD-çalarlı müzik sistemi, LED sinyalli+elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı yan aynalar standart sunuluyor."

Bayii konusunda ikimizde aynı şeyi söylüyoruz yukarıda hata yaptığımı kabul ettim zaten. Eskişehirde Audi Vw vb. sahipleri Güçlü otomotiv bütün bayiler aynı adamın kardeşim onu söylemek istiyorum sana :D

Obscur olduğundan haberim yoktu bak, iyi oldu söylediğin bunu OBS. :D

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Hayırlı olsun fiyat çok çok özel 42 .000 tl hesabıma göre bende 2008 var 41.000 istiyorum :) A3ü çok özenerek beğenerek büyük heyecanla almıştım , ama şimdi A3 mü aldatıyorum , Yeni aşkım Vw Scirocco . Kazasız belasız kullanırsın işallah

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Gerginlik yok benim her zamanki tarzım noktalamalardan öyle bir hava sezdin sanırım. :D Daha fazla aydınlatmamı istersen, Arka far ve yan aynalardaki sinyalleri standart olarak LED olarak geliyor. Ön farları LED istersen tarz donanım paketini seçmen gerekiyor. Hatta bir sitedeki haberi kopyalıyorum sana.

"Yeni Audi A3 “Attraction”, “Ambiente” ve “Ambition” donanım paketi seçenekleriyle satışa sunuluyor. A3 Sportback’in baz donanımında ABS+EBD, ESP (S-tronic ve quattro modellerde), sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, yan havayastıkları, çift bölgeli otomatik klima, CD-çalarlı müzik sistemi, LED sinyalli+elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı yan aynalar standart sunuluyor."

Bayii konusunda ikimizde aynı şeyi söylüyoruz yukarıda hata yaptığımı kabul ettim zaten. Eskişehirde Audi Vw vb. sahipleri Güçlü otomotiv bütün bayiler aynı adamın kardeşim onu söylemek istiyorum sana :D

Obscur olduğundan haberim yoktu bak, iyi oldu söylediğin bunu OBS. :D

Eyvallah kardeşim.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Hayırlı olsun tekrar. :)

Bişi daha sorucam.Honda'dan Audi'ye geçince huzuru buldum demişsin.Şu huzuru biraz açarmısın :D Konfor, ergonomi, motor gücü vb. özelliklerde ne gibi farklar var.Birde sonuçta eski araban type-r çok daha güçlüydü A3'den.Gelen gideni aratmasın :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
SKYNET ben her zaman "Nor German" diyen birisiydim. BMW Audi Vw Mercedes bütün almanlardan nefret ederdim ama artık ileriyi düşünmemiz gerekiyor bi yerden sonra. :) Aracın fiyatını söylemek istemiyorum burada yanlız sizin hesabınızdan biraz daha yukarıda bir fiyata aldım... Ama 4X li bir rakam bu tabiki... Araçlarımızın karoserileri aynı diyebiliriz 2008miş sizinkide... Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olacağım. Saygılar.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Hayırlı olsun hocam ,yakışır :)

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Arabadan indi kapıyı kapadı ve bana bir bakış attı... Sonrasında kendimi satış sözleşmesi imzalarken buldum

Sıkıysa almada görelim :biggrin: Hayırlı olsun kazasız belasız bin inş. detaylı resimleri at siteye audiye ayıp etme bi resimle :wink: yanlız handoya ayıp olmuş huzuru buldum dirken :mellow:

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Rapchy : Sonsuz teşekkürler hocam, sanada alıcaz zamanı geldi. :D

Obs sana bir tablo yaptım :D ;

(5 üzerinden)

TYPE-R :

Konfor: ++...
Ergonomi:++...
Motor Gücü:++++.

A3 :

Konfor:+++++
Ergonomi:+++++
Motor Gücü:+++..

Bana göre olay bu... :D Tabi yıldızlar iki araca göre verildi sadece a3 ve type-r tablosudur bu genel olarak alma... :)

---------- saat 17:55 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:52 eklenmişti ----------

jonjon : Teşekkürler kardeşim darısı iyisi sizlerin başına inşallah... Resimleri elbette ekleyeceğim... Hondaya ayıp olmadı çünki onda huzur yoktu gidişat vardı.İşçilik kalite olarak ikisi kıyaslanır araçlar değilki. :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
hahaha :D eski muahbetlerimizi hatırlıyorumda type-r'ını Dünyalara değişmezdin.Alman arabalarından nefret ederdin :D Ama Alman arabasını yaşadıktan sonra işler değişti tabi.Adama böyle imzayı attırırlar :D :D

Not:Çok ayıp oldu type-r'a yaa :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Obs nedense bu duruma bütün Type-Rcılarda rastlanıyor. Bişi oluyor böyle bi anda soğutuyor anlamadık bizde. Arkadaşım daha yeni Type-R ı sattı BiEmDabılyu 1.16i aldı.İlk lafı "Huzur Spec:D" oldu. Hadi oradan demiştik zamanında şimdi bizde Almana biniyoruz be. :D

Rapchy tamam alalım hemen. :D Bul beni. :p

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Arabayı alınca gelirim kapışırız :D hahah

Bu aralar gelicem Eskişehir'e buluşalım hocam :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Hayırlı olsun Mert, kazasız belasız inş.
Hayret hiç bana satacakmışsın gibi görünmüyordun Honda'yı, gerçi ufaktan baskı da olmuş..:D
Bırak abicim honda'yla car car gezmeyi kafanı dinle, konforun, kalitenin tadını çıkar.:dirol: Alamanlar bilir bu işi.:devil:

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Almanın adı Caponun tadı :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Rapchy tamam S-Tronic otomatik falan dedik ama, senin iş olmaz aga. :D Havada karada... :D Bu otomatik senin bildiğin otomatiklerden değil. Çift debriyajlı robotize edilmiş vites kutusu var bende (Vayy anasını :D) 0.2 milisaniye vites değişimi. 7 vitesin hiçbirinde vites değişimini anlamıyorsun ekrana bakmadıkça. Ve manuel vites kutularından daha seri vites değiştiriyor stronic sistem. Duymuşsundur yaa Vwde falan DSG deniyor bu icada :D

Bılek eyvallah üstad, yanlız Hondayı ezmesek diyorum :p

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Rapchy tamam S-Tronic otomatik falan dedik ama, senin iş olmaz aga. :D Havada karada... :D Bu otomatik senin bildiğin otomatiklerden değil. Çift debriyajlı robotize edilmiş vites kutusu var bende (Vayy anasını :D) 0.2 milisaniye vites değişimi. 7 vitesin hiçbirinde vites değişimini anlamıyorsun ekrana bakmadıkça. Ve manuel vites kutularından daha seri vites değiştiriyor stronic sistem. Duymuşsundur yaa Vwde falan DSG deniyor bu icada :D

Bılek eyvallah üstad, yanlız Hondayı ezmesek diyorum :p

hevesini kırmayayım da bro 103 sarmaz ya. konfor konfor nereye kadar.:tongue:
gitti canım honda:D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Bende öyle düşündüm ama, bu arabaya bu motor bro fazlası zarar... :D Ayrıca gidişatından memnunum ya yetiyor işte... Alışıcaz... :p :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Hocam şaka bi kenara daha geçen bi arkadaş a3 le kazada öldü Eskişehir yolunda duymuşsundur belki. Sen fazla hız yapma yine.( Ne kadar dinlersen artık :))

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Hocam güle güle bin hayırlı olsun Allah kazabela vermesin

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Hocam şaka bi kenara daha geçen bi arkadaş a3 le kazada öldü Eskişehir yolunda duymuşsundur belki. Sen fazla hız yapma yine.( Ne kadar dinlersen artık :))

Yok hocam duymadım, kemeri yokmuştur muhtemelen nasıl olmuş takla falan mı?

Mustang sağolasın kardeşim otomatiğe bağladık bizde sen gibi. :p :D