Bir Generalin (Darbe) Gnl - Tam Metin

Bu konuyu okuyanlar

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bir Generalin (Darbe) Günlüğü

Nokta dergisinde 2007 yılında 29 Mart-4 Nisan arasında yayınlanan sayıda kamuoyuyla paylaşılan "Darbe Günlükleri" sayesinde, 2004 yılı içinde "Sarıkız" ve "Ayışığı" kod adı dışında bir de isimsiz üç darbe girişiminin atlatıldığı ortaya çıkmıştı.

darbe1.jpg

Günlüklerde hem darbe planları, hem de "darbe için gerekli toplumsal ve sosyal karışıklıkların meydana getirilmesinde medya ve akademik çevrelerin harekete geçirilmesi" amacıyla düşünülen eylem planları yer alıyor.

Günlüklerde ayrıca, Ergenekon Operasyonu kapsamındaki son büyük gözaltı dalgasında polis tarafından gözaltına alınanlardan bazılarının adlarına da rastlanıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu iddia edilen Darbe Günlükleri'ni indirmek için tıklayın

Günlükten - 10 Ekim 2003

Öğleden sonra Aydın Doğan geldi. Kendisine gazeteci olarak mevcut düzene destek vermemesini, bu işin sonuna gelmekte olduğumuzu anlattım. Kendisi de günah çıkarmaya gelmiş. Üzerine atılan pislikler ile ilgisi olmadığını ve Cumhurbaşkanı'nın Meclis'in açılışında yanlış hedef gösterdiğini, kendisinin medya tekeli yaratmadığını ve daima dürüst temiz bir gazete patronu olduğunu söyledi.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Milletim uyan!

paylaşımın için sağolasın..

Soul_Eraser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özellikle Gençlerimizin okuması için çaba gösterilmeli ve ulaştırabildiğimiz kadar çok kişiye bunları ulaştırmalıyız.Millet üzerinde oynanan oyunları artık görmeli.
Teşekkürler...

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
amacımız o zaten dostum, ama +16 yazmayınca gençlerimizin ilgisili çekmiyo malesef

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Adamın günlüğünü (!) ele geçirmişler bir de sanal ortama aktarmışlar.
İyi ama günlük nerde? Yoksa Ümraniye'de bulunan bombaların imha edildiği gibi imha mı edildi? :^)
İyi de bu delil karartma olmaz mı?.. o_O :#

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elbet zamanla herşey netleşecek..

Göreceğiz bakalım.. Sadece iddia mı gerçek mi?

Ispat edildiğinde savunanlar ne yapacak çok merak ediyorum..

nyoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
hiç birşeyin eskisi gibi olmayacağı kesin