Bir daha Sıvı Soğutmamı ASLA !!!!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Çok saçma bir konu bende msi'dan şikayetçiyim mesela alma desem almayacak mısın sonuçta heryerde bilindik ve kaliteli bir marka olarak geçiyor siz sıvı soğutma almayın dediniz diye sıvı soğutma almayacak insan var mı sizce burada?
İnş o kadar para verip sende sorun yaşarsın

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Biraz uzaktan çeker misin? resmi anlaşılmıyor hem pompanın hem diğerini alsın görüntü

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Sen onu biosdan 4ghz e sabitle okadar r7 3800xt var
WhatsApp Image 2020-11-30 at 22.44.30.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz uzaktan çeker misin? resmi anlaşılmıyor hem pompanın hem diğerini alsın görüntü
WhatsApp Image 2020-11-30 at 22.46.08.jpeg

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Yine tam göremiyorum ama şöyle söyliyim Radyatörden gelen fanı yani ekran kartının üzerindeki kablo sanırım ilk resimdeki yere takacaksın. Pompanın kablosunu da bios pilinin altındaki yere takacaksın

Ve fanı da yanlış yere takmışsın yani radyatoru, kasanın onunde ya da üstünde fan takma yeri yok mu?

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Yine tam göremiyorum ama şöyle söyliyim Radyatörden gelen fanı yani ekran kartının üzerindeki kablo sanırım ilk resimdeki yere takacaksın. Pompanın kablosunu da bios pilinin altındaki yere takacaksın

Ve fanı da yanlış yere takmışsın yani radyatoru, kasanın onunde ya da üstünde fan takma yeri yok mu?
var onu üstemi alayım? ve fanı hava dışarı atcak şekildemi ayarlarım ? yoksa tam tersimi?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
hem montaj yanlış hem fan kötü hem de laf atıyor.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
hem çocuk ? hemde yaşı ufak hem büyükleri nasıl konuşcak bir haber ?
Yaş belirtmek için illa sakal mı bırakılmalı?

Montajınız yanlış fan kasada ki tüm sıcaklığı kendine çekiyor fanın kalitesi desen kendisine faydası yok birde peteğin içinden hava geçirmesi için takmışşınız onu oraya burda sıvı soğutma iğrenç diye konu açmak yerine bunda bir yanlışlık var mı diye konu açabilirdiniz.

En doğrusu hem önden hava Alacak şekilde takmak hemde static basınç değeri yüksek fan kullanmaktır.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Çok saçma bir konu bende msi'dan şikayetçiyim mesela alma desem almayacak mısın sonuçta heryerde bilindik ve kaliteli bir marka olarak geçiyor siz sıvı soğutma almayın dediniz diye sıvı soğutma almayacak insan var mı sizce burada?
İnsanlar bir sorun yaşadığı zaman o geliştirilmiş sistem kötü oluyor insanız ama msı frozr soğutucuları çok iyi hele xl modeli çoğu kasaya çığmıyor ama bir çok kaliteli sıvı soğutma sistemi ile yarışıyor kasama uymadığı için almadım..

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
İnsanlar bir sorun yaşadığı zaman o geliştirilmiş sistem kötü oluyor insanız ama msı frozr soğutucuları çok iyi hele xl modeli çoğu kasaya çığmıyor ama bir çok kaliteli sıvı soğutma sistemi ile yarışıyor kasama uymadığı için almadım..
O kadar yüksek fiyatlara çıkacak olsam sıvı soğutmada nzxt, Corsair hava soğutmada ise nactua, corsair A500 tercih ederim tabi msi da iyi marka ama bunlar varken alınmaz bence.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Farkı hız aşırtma ve oyunlarda cikar. Ama ortalama kullanıcı için stok soğutucu bile gayet yeterli.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sami. Ben ilk mesajından beri o sıvı soğutmayı,240 mm radyatörlü sanmıştım. Meğerse ,yeni farkettim, 120 m radyatör imiş.:)

Eh ,o zaman fazla b işey bekleme ondan ,Tek 120 mm radyatörlü çok sıvı soğutma kullandım Orta şeker bi 120 mm kule tip hava soğutmanın sadece bi tık üzeri soğuturlarRyzenlerinde nasıl ısındığı ortada,bi de.

Pompa gürültüsünü kestiysen ,şunun voltajını biostan offset mode ile 0,04 de düşürüver. Bayağı bi faydası olur .Soğutucu derdinden/masrafından kurtulabilirsin,belki.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Sami. Ben ilk mesajından beri o sıvı soğutmayı,240 mm radyatörlü sanmıştım. Meğerse ,yeni farkettim, 120 m radyatör imiş.:)

Eh ,o zaman fazla b işey bekleme ondan ,Tek 120 mm radyatörlü çok sıvı soğutma kullandım Orta şeker bi 120 mm kule tip hava soğutmanın sadece bi tık üzeri soğuturlarRyzenlerinde nasıl ısındığı ortada,bi de.

Pompa gürültüsünü kestiysen ,şunun voltajını biostan offset mode ile 0,04 de düşürüver. Bayağı bi faydası olur .Soğutucu derdinden/masrafından kurtulabilirsin,belki.
Teşekkürler evet düşürdüm 3.80 ghz kullanıyorum gayet stabil ama ama gene tam stabil değil msi aldım pzt gibi elime ulaşır o zaman test edicem bakalım düşşekmi eski soğutucu balta ile parçayıp video çekip yayınlıycam

msi s modeli aldım bakalım stabil olacakmı :) olmadı işlemci satıp 3600 döncem yada 3500 bu sistem bana çok fazla Hah o itopya eleman varya bir daha görsem parçalıycam elimde liste ile gittim 9 10 bin tl toplamak için 16 bin tl çıkdım :)

Mercedes en kötü aracı bile daha kalitelisi emin olabilirsin?
2 aylık 1 sıvı sogutma 600 tl hemde ? ses çıkartmaması gerek ilk gün ses yokdur sonrada çıkdı ?
ayrıca 6 7 ayda bir bakım var onu unutmamak lazım yani ben sıvı soğutma aldım 10 yıl dokunmasam çalışır :) yanlış inanmıyson videolar atabilirim ama hava sogutma öylemi ? en kötü gider 100 tl fan alırsın ? istersen gider nactua fan takarsın olur biter

O kadar yüksek fiyatlara çıkacak olsam sıvı soğutmada nzxt, Corsair hava soğutmada ise nactua, corsair A500 tercih ederim tabi msi da iyi marka ama bunlar varken alınmaz bence.
AIO Sıvı Soğutma NZXT x62 Su Sesi Sorunu | Technopat Sosyal

NZXT x62 sıvı soğutmaya geçtim ve bunu alıp taktığım günden beri bu sorun peşimi bırakmadı ve daha da arttı her zaman olduk olmadık yerde ses başlıyor
sıvı soğutmada gelişimi için en az 10 yılı var ?

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Alacaksın 2 kiloluk msı core frozr xl'ı kasaya sığmadığı için alamadım daha doğrusu kasayı almış bulundum yoksa ona göre bir kasa alırdım en kral sıvı soğutucudan bile ilginç bir şekilde daha iyi soğutma yapıyor..

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Merhaba arkadaşlar geçen ay aldırım bilgisayar itopya öneri üzerine amd 3800xt COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım ne yazikki şuanda boşda ve maksumum ayarda 40 48 derece çok öyle böyle ses yok resmen traktör çalışıyor sanki
sizlere önerim ne olursa olsun sıvı soğutma gerek yok son 2 3 günde yüzlerce test videosu izledim hava
Aşağıdaki yorumları hiç okumadım çünkü bu forumda bazı marka takıntılılar var şimdi seni taşa tutarlar görmek istemedim.
Konuya gelirsek hava soğutma sıvı soğutmadan 1 soğutma olarak aynı hatta yer yer daha iyidir, 2 sıvı soğutma hava soğutmaya göre oldukça yeni bir teknoloji olarak kalıyor. Tam anlamıyla mükemmelleşmesi için biraz daha o alanda ilerlenmesi lazım.

Mantıken benim sıvı soğutmayı takıp çalıştırmam lazım. Yok şu ayarı, yok bu ayarı, yok bilmememneredeki şu ayarı. Ben fakirim abi, hava soğutma tercih ediyorum :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
voltajı düşür demiştim ,sen frekansı düşürmüşsün. Yapma. işlemci gücünden kaybeder. Neydi anakartın.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Alacaksın 2 kiloluk msı core frozr xl'ı kasaya sığmadığı için alamadım daha doğrusu kasayı almış bulundum yoksa ona göre bir kasa alırdım en kral sıvı soğutucudan bile ilginç bir şekilde daha iyi soğutma yapıyor..
ben s modeli aldım :)

40 derece geçmiyor stres testtin 68 69 derecelerde

voltajı düşür demiştim ,sen frekansı düşürmüşsün. Yapma. işlemci gücünden kaybeder. Neydi anakartın.
anakart Asus TUF B450M-PRO GAMING

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
O sıvı soğutmanın traktör sesi çıkarması normal. Kronik sorunu da bu zaten onun.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
O sıvı soğutmanın traktör sesi çıkarması normal. Kronik sorunu da bu zaten onun.
çok istiyorsan sana hediye ederim :)
kargo sen ödersen .
bir daha evimin önüne geçemez sıvı sogutma
msi fan %100 aldım ses 0 :S sıvı sogutma yanında.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
çok istiyorsan sana hediye ederim :)
kargo sen ödersen .
bir daha evimin önüne geçemez sıvı sogutma
msi fan %100 aldım ses 0 :S sıvı sogutma yanında.
Vallahi o soğutmayı ben 2 yıl kullandım. Ses dışında gayet memnundum. Şu anda da Xigmatek Aurora240 kullanıyorum, ses kalmadı. ML120 den sonra bir de ML240L RGB kullandım, onda da aynı ses sorunu vardı. Fanlardan kaynaklı. Fanları elinizle durdurun anlarsınız.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Vallahi o soğutmayı ben 2 yıl kullandım. Ses dışında gayet memnundum. Şu anda da Xigmatek Aurora240 kullanıyorum, ses kalmadı. ML120 den sonra bir de ML240L RGB kullandım, onda da aynı ses sorunu vardı. Fanlardan kaynaklı. Fanları elinizle durdurun anlarsınız.
sıvı soğutma blok üzerine elim değince resmen titiryordu bildiğin traktör

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Evet arkadaşlar test bitti

msi sogutucu ek 2 fanı taktım çift fanla olarak boşda ve yükdek

boşda

35 ile 38 derece arasında

qdsmSS.png

Stres testi
65 ile 68 derece arasında

mBQ77Y.png

yorum sizleyin bu arada ses neredeyse 0

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Merhaba arkadaşlar geçen ay aldırım bilgisayar itopya öneri üzerine amd 3800xt COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım ne yazikki şuanda boşda ve maksumum ayarda 40 48 derece çok öyle böyle ses yok resmen traktör çalışıyor sanki
sizlere önerim ne olursa olsun sıvı soğutma gerek yok son 2 3 günde yüzlerce test videosu izledim hava soğutma sıvı soğutma göre daha az ısın ürettiğini gördüm

Bir Daha Sıvı Soğutmammı ASLA....

MSI Core Frozr S Oyuncu İşlemci Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)
veya
Cooler Master A71C 120 mm Rgb LED Fanlı Am4 Cpu Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)

almayı düşünüyorum yorumunuz nedir ?

Ekli dosyayı görüntüle 126403

bu arada hız aşırtma vb.. yapmadım hepsi otomatikde.
cooler masterın genel bir sorunu bu ses sorunu. kronik. bende de ml360r soğutma var fan hızı arttığında uçak kalkıyormuş gibi oluyor. soğutmasından da eeeeh denebilecek şekilde memnunum. üst düzey olmayan işlemciler için dedikleriniz doğru hava soğutma yeterli kalacaktır. ancak üst düzey i9 veya ryzen 9 gibi işlemcilerde hava soğutma yük altında yetersiz kalacaktır.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
cooler masterın genel bir sorunu bu ses sorunu. kronik. bende de ml360r soğutma var fan hızı arttığında uçak kalkıyormuş gibi oluyor. soğutmasından da eeeeh denebilecek şekilde memnunum. üst düzey olmayan işlemciler için dedikleriniz doğru hava soğutma yeterli kalacaktır. ancak üst düzey i9 veya ryzen 9 gibi işlemcilerde hava soğutma yük altında yetersiz kalacaktır.
3800xt :) hiç orta düzey bir işlemci değil :)