Bir daha Sıvı Soğutmamı ASLA !!!!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba arkadaşlar geçen ay aldırım bilgisayar itopya öneri üzerine amd 3800xt COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım ne yazikki şuanda boşda ve maksumum ayarda 40 48 derece çok öyle böyle ses yok resmen traktör çalışıyor sanki
sizlere önerim ne olursa olsun sıvı soğutma gerek yok son 2 3 günde yüzlerce test videosu izledim hava soğutma sıvı soğutma göre daha az ısın ürettiğini gördüm

Bir Daha Sıvı Soğutmammı ASLA....

MSI Core Frozr S Oyuncu İşlemci Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)
veya
Cooler Master A71C 120 mm Rgb LED Fanlı Am4 Cpu Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)

almayı düşünüyorum yorumunuz nedir ?

656565.PNG

bu arada hız aşırtma vb.. yapmadım hepsi otomatikde.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,771
Hyper 212 filan yeterde artar. Sıvını sat bunu al kafan rahat olur.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O,sıvı soğutmanın pek başarılı olmadığı bilinse de yine de bu kadar sıcaklık olmamalıydı. Pompa bloğunu sıkarken, bi kasma veya tam sıkılmama gibi bi durum olabilirmi acaba.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
O,sıvı soğutmanın pek başarılı olmadığı bilinse de yine de bu kadar sıcaklık olmamalıydı. Pompa bloğunu sıkarken, bi kasma veya tam sıkılmama gibi bi durum olabilirmi acaba.
Abi mesele sadece sıcak değil traktör gibi yemin olsun 5 kere söküp taktım işe yaramadı

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Traktör gibi ses fanlardan geliyordur sanırım .Ama yok, pompa o sesi yapıyorsa ,yapacak bi şey kalmıyor. Hani ucuz yollu 2 tane fan bulup takarsın olur ama, pompanın sesini kesemezsin.
Yazık ,o kadarda para vermişsindir.

380XT bi de ,muazzam ısınan bi işlemci. O yazdığın A71 falan, sivrisnek misali kalır o işlemciye.MSI alsan bi tomar para daha masraf olacak.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Traktör gibi ses fanlardan geliyordur sanırım .Ama yok, pompa o sesi yapıyorsa ,yapacak bi şey kalmıyor. Hani ucuz yollu 2 tane fan bulup takarsın olur ama, pompanın sesini kesemezsin.
Yazık ,o kadarda para vermişsindir.

380XT bi de ,muazzam ısınan bi işlemci. O yazdığın A71 falan, sivrisnek misali kalır o işlemciye.MSI alsan bi tomar para daha masraf olacak.
abi tüm fanlar kapattım :) fanla kapalı olsada bile ses bildigin traktör komple sökdüm harici eletirik verdim popma eletirik yer yemez gür gür gür ses geliyor :) yani sıvı soğutma sizlere ömür :) msı araştırdım 3700 3800 falan 70 derece geçmemiş %100 yükde oda benim i.çi,n yeterli boşda 28 29 derece testlerde ondan dedim acama şu A71 iş görürmü sonuçda overlok yapmıyorum herşey otomatikde.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Pompa sesi ,yani yataklaması mevta olmuş demek ki. Bu kadar kısa sürede,hayret. Gönder garantiye hemen . Hakkın olan, sıfırını yollasınlar. :)

A71 ISI borusuz bi soğutma Hiç işe yarayacağını sanmıyorum açıkçası. Yani çok büyük ihtimal ile.:(

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Pompa sesi ,yani yataklaması mevta olmuş demek ki. Bu kadar kısa sürede,hayret. Gönder garantiye hemen . Hakkın olan, sıfırını yollasınlar. :)

A71 ISI borusuz bi soğutma Hiç işe yarayacağını sanmıyorum açıkçası. Yani çok büyük ihtimal ile.:(
zaten itopyada aldım kutu açdırım kutu zedelenme ve 1 2 yerde ufak ezik vardır ciddiye almamışdım 2 ayda böyle olduysa vay halime en güzeli msi alayım bunu garanti yollayım sonra ya para iadesi yada sıfır yollarsa sizlerde birine hediye ederim :)
bir daha sıvı soğutmamı asla ?

şeytan diyor

Corsair A500 CT-9010003-WW Çift Fanlı İşlemci Soğutucusu Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

al geç :S
Mesaj otomatik birleştirildi:

veya CM MasterAir MA620M ARGB Şerit Ledli 120mm Fanlı İşlemci Soğutucu Fiyatları ve Özellikleri (n11.com) bunu :)

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Boşver ,sakın şeytana uyma. :D

N'apıcaksın o 1,5 kiloluk ,devi. Ben ona yakın bi hava hava soğutmayı kullandığımda, ayağım kasaya takılıp ,kasa yana devrilince, hem anakart, hemde güzelim işlemciyi pert etmiştim zamanında.:(

Neyse,şaka bi yana, şu anakartına bi baksana. Voltajı biraz düşürelim,yani.Eğer toleranslar içindeyse. Çok faydası olur.;)

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Boşver ,sakın şeytana uyma. :D

N'apıcaksın o 1,5 kiloluk ,devi. Ben ona yakın bi hava hava soğutmayı kullandığımda, ayağım kasaya takılıp ,kasa yana devrilince, hem anakart, hemde güzelim işlemciyi pert etmiştim zamanında.:(

Neyse,şaka bi yana, şu anakartına bi baksana. Voltajı biraz düşürelim,yani.Eğer toleranslar içindeyse. Çok faydası olur.;)
anakart asus tuf serisi b450m serisi hem güncelledim hem sıfırladım bu arada reyzen 5000 serisi destek geldi :)(20) Sıvı Soğutma Nasıl Tamir Edilir? | GTA 5 Nasıl Oynanır ?? | CORSAIR H55 - YouTube bu aklıma takıldı sıvı azalması olabilirmi ? 2 ayda

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıvı kaçağı olmadıktan sonra ,sıvı eksilmez. Ancak ,fabrikasyon dolumda eksik doldurulmuşda olabilir. Sen zaten bu arkadaşın yaptığını yapamazsın. Elinde yok,yok, takım taklavat olarak.Herşeyi var.

Anakartın güncelleme,sıfırlaması bizim işe yaramaz. Voltajı düşürelim.:)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
120mm sıvı soğutucu ile 3800XT soğutmaya çalışmak aslında baştan hata. O fiyatlarda MSI Core Frozer L kadar soğutmayacağı kesin bile diyebilirim almadan önce. Bu tarz işlemciler için en aşağı Cooler Master MasterLiquid V2 öneriyorum. Yoksa MSI MAG CORELIQUID 240mm ile 10700K ikilisinin bulunduğu bir sistem kurduk geçenlerde bir tanıdığıma. Boşta 27, stres testinde 55 derece civarında geziyor işlemci. Özetle demek istediğim, siz olayı toptan sıvı soğutuculara yıkmışsınız gibi anlaşılıyor başlıkta ama iyi sıvı soğutucular pişman etmez asla.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
120mm sıvı soğutucu ile 3800XT soğutmaya çalışmak aslında baştan hata. O fiyatlarda MSI Core Frozer L kadar soğutmayacağı kesin bile diyebilirim almadan önce. Bu tarz işlemciler için en aşağı Cooler Master MasterLiquid V2 öneriyorum. Yoksa MSI MAG CORELIQUID 240mm ile 10700K ikilisinin bulunduğu bir sistem kurduk geçenlerde bir tanıdığıma. Boşta 27, stres testinde 55 derece civarında geziyor işlemci. Özetle demek istediğim, siz olayı toptan sıvı soğutuculara yıkmışsınız gibi anlaşılıyor başlıkta ama iyi sıvı soğutucular pişman etmez asla.
O hata yapan İtopya daaa kendisi ben değil.

Sonuçda bütün sıvı soğutma aynı sorunu yaşanmazmı ? yani bu ses çok kötü abi inanki.

yani msi o hava soğutucu alsam hiç.bir işe yaramaz yani ?

ayrıca

Cooler master masterliquid 120 ses sorunu » Sayfa 1 - 1 (donanimhaber.com)

aynı sorunu yaşayanlar.

Cooler Master MasterLiquid Lite 120 Yüksek Ses Sorunu | Technopat Sosyal

1. Sorunum ise sorun mu bilemiyorum ama Ryzen 5 2600X kullanıyorum ve boşta 45 derece.
diyor yani 2600x bile olmuyor o kadar kötü

Son düzenleme:

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Sana birşey söyliyim anakartın 500 serisi olmadığı için fan eğrisi 3. nesil işlemciye göre değil. Fan eğrisini biraz yumuşatman lazım. Ben x370 anakartla wraith Prism kullanırken delirtti beni ikide bir aragazı verir çalışıyordu. Ben de elle ayarını yumuşattım. 3.nesil diğerlerine göre daha agresif ısınıyor anakartın oto fan ayarı önceki nesil işlemciye göre olduğu için fan kendini daha hızlı döndürüyor. Yani şöyle açıklayayım daha net olsun, x370 de örnek olarak 50 derecede fan % 80 e ayarlıysa b550 de 50 derece fan %50 ye ayarlı. Çünkü bu işlemciler öyle 30-40 derece tutulacak işlemciler değil. O yüzden elle kendi fan ayarını yapman lazım. Bir de 1,3V sen mi ayarladın oto daki voltaj mı?

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Şuan dikkatli baktım da kardeş o nasıl fan ayarı gözünü seveyim %100 e almışsın ses yapıyor diyorsun? Ne olacaktı başka???

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Sana birşey söyliyim anakartın 500 serisi olmadığı için fan eğrisi 3. nesil işlemciye göre değil. Fan eğrisini biraz yumuşatman lazım. Ben x370 anakartla wraith Prism kullanırken delirtti beni ikide bir aragazı verir çalışıyordu. Ben de elle ayarını yumuşattım. 3.nesil diğerlerine göre daha agresif ısınıyor anakartın oto fan ayarı önceki nesil işlemciye göre olduğu için fan kendini daha hızlı döndürüyor. Yani şöyle açıklayayım daha net olsun, x370 de örnek olarak 50 derecede fan % 80 e ayarlıysa b550 de 50 derece fan %50 ye ayarlı. Çünkü bu işlemciler öyle 30-40 derece tutulacak işlemciler değil. O yüzden elle kendi fan ayarını yapman lazım. Bir de 1,3V sen mi ayarladın oto daki voltaj mı?
abi otomatik hiç bios birşey yapmadım.

Şuan dikkatli baktım da kardeş o nasıl fan ayarı gözünü seveyim %100 e almışsın ses yapıyor diyorsun? Ne olacaktı başka???
düşmüyorki ? bir ayar yok öyle

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
10400F ile farklı bir sıvı soğutma kullanıyorum boştayken 30 derece

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
10400F ile farklı bir sıvı soğutma kullanıyorum boştayken 30 derece
Sorunu çözdüm :)

ben popmanın kablosunu cpu fan girişe takmışım ondan sürekli %100 çalışıyordu çünkü %100 12v veriyor şimdi tam tersi çevirdim cpu fan takıldığı yere radyatör üzerinde fanı takdım ses gitti
sonunda sesden kuhtuldum sanırsm doğrusu bu.

Ekran Alıntısı.PNG

cpu fan 1128 dediği şey direk radyatör üzerinden fan artık :)

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Merhaba arkadaşlar geçen ay aldırım bilgisayar itopya öneri üzerine amd 3800xt COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu aldım ne yazikki şuanda boşda ve maksumum ayarda 40 48 derece çok öyle böyle ses yok resmen traktör çalışıyor sanki
sizlere önerim ne olursa olsun sıvı soğutma gerek yok son 2 3 günde yüzlerce test videosu izledim hava soğutma sıvı soğutma göre daha az ısın ürettiğini gördüm

Bir Daha Sıvı Soğutmammı ASLA....

MSI Core Frozr S Oyuncu İşlemci Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)
veya
Cooler Master A71C 120 mm Rgb LED Fanlı Am4 Cpu Soğutucusu Fiyatı (hepsiburada.com)

almayı düşünüyorum yorumunuz nedir ?

Ekli dosyayı görüntüle 126403

bu arada hız aşırtma vb.. yapmadım hepsi otomatikde.
Bütün sıvı soğutmalar öyle değildir kaliteli üründen hiç zarar gelmez benim vardı ml240l hıc sorun olmadı seninki gibi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Güzel ,ses gittiyse. Voltajda yüksek.Sıra onda. Biosdan birazda voltajı düşürdükmü ,işlemci buz gibi olacak demektir. :)

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Sorunu çözdüm :)

ben popmanın kablosunu cpu fan girişe takmışım ondan sürekli %100 çalışıyordu çünkü %100 12v veriyor şimdi tam tersi çevirdim cpu fan takıldığı yere radyatör üzerinde fanı takdım ses gitti
sonunda sesden kuhtuldum sanırsm doğrusu bu.

Ekli dosyayı görüntüle 126526

cpu fan 1128 dediği şey direk radyatör üzerinden fan artık :)
Yani :D:D İstersen bağlantıların resmini at bakalım yine de içim rahat etmiyor :D

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Güzel ,ses gittiyse. Voltajda yüksek.Sıra onda. Biosdan birazda voltajı düşürdükmü ,işlemci buz gibi olacak demektir. :)
ama işin garibi 3.90 düşdü ghz :S
bana hala anlamadım:S

14141.PNG

fan hızınamı göremi ghz artıyor çok saçma :S

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

arctic freezer ı ben kullanıyorum ve de çok memnunum

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Çok saçma bir konu bende msi'dan şikayetçiyim mesela alma desem almayacak mısın sonuçta heryerde bilindik ve kaliteli bir marka olarak geçiyor siz sıvı soğutma almayın dediniz diye sıvı soğutma almayacak insan var mı sizce burada?