Bir Daha Asla Almam Dediğiniz Telefon Markası?

Bir Daha Asla

• Kullanılan toplam oy
    39

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İşte bir önceki mesajımda yazdığım gibi ölümüne güncelleme alması iyi bir şey değil ama samsung gibi alabilecekken almaması da iyi değil.
Güncelleme demek yazılımsal hataların düzeltilmesi ve birkaç yeniliğin kullanıcılara sunulması için verilen yazılımsal bir unsurdur.Apple ın fazla güncelleme vermesi bir avantaj değildir yada fazla veriyor ömrü daha uzun demekte doğru bir yorum değildir.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin sebebi uygulamalardır.5 yıl güncelleme vermediği zaman uygulamalar çalışmıyor.Android tarafında 2 yada 3 yıl verilir ama bu performansı ve uygulamaları etkilemez.Verdiğin S5 örneği çok saçma bir örnek.S5 Android'in sorunlu dönemlerinde çıkmış kalitesi düşük bir cihaz.Androidin iyi seviyeye geldiği dönem S7 ve sonrasıdır.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Güncelleme demek yazılımsal hataların düzeltilmesi ve birkaç yeniliğin kullanıcılara sunulması için verilen yazılımsal bir unsurdur.Apple ın fazla güncelleme vermesi bir avantaj değildir yada fazla veriyor ömrü daha uzun demekte doğru bir yorum değildir.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin sebebi uygulamalardır.5 yıl güncelleme vermediği zaman uygulamalar çalışmıyor.Android tarafında 2 yada 3 yıl verilir ama bu performansı ve uygulamaları etkilemez.Verdiğin S5 örneği çok saçma bir örnek.S5 Android'in sorunlu dönemlerinde çıkmış kalitesi düşük bir cihaz.Androidin iyi seviyeye geldiği dönem S7 ve sonrasıdır.
Bir önceki mesajımda Samsung'un S8'e yaptığını anlattım ona bakabilirsin. Android kötüdür demiyorum. Androidde de iyi firmalar var. Samsungun cihazları da iyi bunu da bu konuda söyledim. Sadece güncelleme politikaları cihazları çöp haline getiriyor. Apple'ı da bir nebze uzun ömürlü olduğu için örnek olarak verdim. Samsungun verdiği güncelleme sorun düzeltmedi sorun getirdi. Samsung yazılım anlamında benim için çöp bir firmadır. Arayüzü vs. güzel ama bu güncelleme anlayışıyla saçamalamaktan öteye geçemezler.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
LG asla almam

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İşte kast ettiğim şeyi anlamıyorsunuz. Olay Touchwiz sürümü değil.
Bakın A70 şu anda S8+'a göre daha üst android sürümü aldı ve ekran kaydetme gibi basit özellikleri de güncellemeyle gönderildi.
Donanım yetmemiştir diyenlere sesleneyim Epey'de yazana göre S8+'ın işlemcisi A70'den iyi, ondan daha eski olmasına rağmen

Şimdi akıl mantık işi mi sormak istiyorum bu cihaz çıktığında 850$'dı. Daha üst android sürümünü en azından bu ekran kaydetme gibi bazı basit özellikleri alabilirdi. Samsung ne yaptı Güncelleme adıyla bildirim sistemini bozdu. SMS'lerde bildirimler bir gelse 5 gelmiyor. Wipe atmak sıfırdan yazılım atmak vs. de durumu çözmüyor.
Game Tool ekran kaydediyor, bildirimler ve mesajlar aynı anda geliyor.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Iphone 6 zaten Ios 14 de şarjı 20 gün gidiyor, işlemcisi A8'den A13 gücüne çıkıyor... RAM kapasitesi bir anda ,6 katına çıkıyor ???

Tamam bu esprisiydi :D

Şaka bir yana yanlış değil, Iphone 6 hala low ayarlarda PUBG oynatabiliyor ve gündelik işlerde yetiyor.
İos 10 ve ios 11 için haklısın ama İphone 6 son sürümde can çekişiyor.Hala fazla güncellemeyi avantaj gören insanlar var.Bu insanları anlamakta zorlanıyorum.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Game Tool ekran kaydediyor, bildirimler ve mesajlar aynı anda geliyor.
Gametool sadece oyunlarda kaydediyor. Güncellemeden sonra da bildirimlerim düzgün çalışmamaya başladı. Samsung'a söyledim cihazı servise götür dediler götürdüm sıfırladılar durum yine aynı.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bir önceki mesajımda Samsung'un S8'e yaptığını anlattım ona bakabilirsin. Android kötüdür demiyorum. Androidde de iyi firmalar var. Samsungun cihazları da iyi bunu da bu konuda söyledim. Sadece güncelleme politikaları cihazları çöp haline getiriyor. Apple'ı da bir nebze uzun ömürlü olduğu için örnek olarak verdim. Samsungun verdiği güncelleme sorun düzeltmedi sorun getirdi. Samsung yazılım anlamında benim için çöp bir firmadır. Arayüzü vs. güzel ama bu güncelleme anlayışıyla saçamalamaktan öteye geçemezler.
Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.Güncellemede yaptı.Güncellemeden kaynaklı yavaşlama,kasma,donma ile karşılaşmadı.Samsungda hata olmuştur hiç olmamıştır diyemem ama Apple dada güncellemeden kaynaklı hatalar oluyor.Adamlar cihazları yavaşlattığını kendi itiraf etti.Ortada böyle bir durum varken senin bana Apple güncellemede harika Samsung berbat demen çok saçma geliyor.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Gametool sadece oyunlarda kaydediyor. Güncellemeden sonra da bildirimlerim düzgün çalışmamaya başladı. Samsung'a söyledim cihazı servise götür dediler götürdüm sıfırladılar durum yine aynı.
Oyun olmayan uygulamalarda ekleniyor. Neyse zaten o tool olmasa bile, bir sürü alternatif var. Ama bildirim almama olayı kötü olmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sony Xperia J
Severdim ama yazıklar olsun ki çok kasıyordu.
Xperia'ya laf yok.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İos 10 ve ios 11 için haklısın ama İphone 6 son sürümde can çekişiyor.Hala fazla güncellemeyi avantaj gören insanlar var.Bu insanları anlamakta zorlanıyorum.
Bi Iphone 6 kullanıcısı bence Ios 11'in son yamalarını güncellemelerini alıp Ios 12'ye geçmemeli. Zaten Ios 11 neredeyse bütün uygulamaları destekleme barajı.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ulen benim gibi fakir kardeşler! Sakın beğenmemezlik yapmayın. Ya da yapında, bozulunca görürsünüz.

1 Dolar kazanıyorum YouTube'dan, kola bile alınmıyor artık. Ben kaç gündür kurudum burada. O yüzden memnun kalın :D.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bi Iphone 6 kullanıcısı bence Ios 11'in son yamalarını güncellemelerini alıp Ios 12'ye geçmemeli. Zaten Ios 11 neredeyse bütün uygulamaları destekleme barajı.
Benim Apple da güncelleme mantığım şu: 5 yıl güncelleme var.5 yıl güncelleme 5 tane büyük sürüm demek.Her sürümde 1 güncelleme toplamda 4 güncelleme ile bir iPhone 6 yıl kullanılabilir.Mesela bugün İphone 12 Pro kullanan biri kutudan çıkan sürümle Ağustos ayındaki bitiş sürümünü bekleyip Ağustos ayındaki sistemin tamamen oturduğu sürümü güncelleyip bir sonraki Ağustosu bekleyip İphone 12 Pro sunu kafası rahat kullanabilir.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Benim Apple da güncelleme mantığım şu: 5 yıl güncelleme var.5 yıl güncelleme 5 tane büyük sürüm demek.Her sürümde 1 güncelleme toplamda 4 güncelleme ile bir iPhone 6 yıl kullanılabilir.Mesela bugün İphone 12 Pro kullanan biri kutudan çıkan sürümle Ağustos ayındaki bitiş sürümünü bekleyip Ağustos ayındaki sistemin tamamen oturduğu sürümü güncelleyip bir sonraki Ağustosu bekleyip İphone 12 Pro sunu kafası rahat kullanabilir.
7 Plus ile çıktığı gün güncellemeleri indirdim, sıkıntı çıkarmadı. Şimdilik...

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Huawei neden yok? Ne acayip konu bu :) Bende huawei diyorum çünkü yazılım olarak yetersizler güncelleme vermiyorlar cihazlara. Bende GM almam bu arada. 2 kere GM kullanma şansım oldu ama yok abi öyle telefon mu olur ikinci el daha 1 ay önce alınmış telefonu aldım geldim dışarda göremedim eve gelince farkettim telefonun ekranı resmen oynuyor daha 1 aylık telefon yani faturası da var elimde sonra gittim öldü fiyata sattım kurtuldum. Öyle cins bir marka ki piyasası da yok telefoncular dahi almıyor burun kırın ediyor.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Huawei neden yok? Ne acayip konu bu :) Bende huawei diyorum çünkü yazılım olarak yetersizler güncelleme vermiyorlar cihazlara. Bende GM almam bu arada. 2 kere GM kullanma şansım oldu ama yok abi öyle telefon mu olur ikinci el daha 1 ay önce alınmış telefonu aldım geldim dışarda göremedim eve gelince farkettim telefonun ekranı resmen oynuyor daha 1 aylık telefon yani faturası da var elimde sonra gittim öldü fiyata sattım kurtuldum. Öyle cins bir marka ki piyasası da yok telefoncular dahi almıyor burun kırın ediyor.
Yok. Gayet güzel :D.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Daha da asus almam ben arkadaş adamların 10 numara servis anlayışı var dedik gönderiyorsunuz telefonu 2 hafta içinde yapıp yolluyorlar en son yolladık nedir parçası yokmuş değişim olacak e değişim tamam yapalım diyorsunuz bayileri yok size yeni bir telefon yollayacaklar satıcının insafına kalıyorsunuz adamlar sormadan etmeden telefonu imhaya yollamış nedir uzun süredir serviste insan bir sorar belki müşteri yaptırmaktan vazgeçti.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bir sorun yaşayıp yada verdiği hizmetten/performanstan memnun kalmayıp bi daha asla dediğiniz markalar

edit: general mobile ilk çıktığında yerli dediler alaım dedik aldık bi tane keşke o parayı yaksaydım en azından escobar effect olurdu
Beko ve arceligin telefonu varmi

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Orası öyle normalde, ama genelde 2 güncelleme yapmayarakta kullanılabiliyor. Ios 11-12 kullanılabilir hala.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Orası öyle normalde, ama genelde 2 güncelleme yapmayarakta kullanılabiliyor. Ios 11-12 kullanılabilir hala.
Sosyal medya uygulamaları dediğin gibi sistem güncellemelerini almadan 2 yıl destekliyor.Benim anlatmaya çalıştığım nokta bir iPhone u 5-6 yıl kullanacağım diyen biri en az 3-4 sefer güncelleme yapmak zorunda.