Bir Daha Asla Almam Dediğiniz Telefon Markası?

Bir Daha Asla

• Kullanılan toplam oy
    39

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Bir sorun yaşayıp yada verdiği hizmetten/performanstan memnun kalmayıp bi daha asla dediğiniz markalar

edit: general mobile ilk çıktığında yerli dediler alaım dedik aldık bi tane keşke o parayı yaksaydım en azından escobar effect olurdu

Son düzenleyen moderatör:

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
İlk mesajıma ekleme yapmak istiyorum. “Sorun yok.” demeleri üzerine Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdum. Daha bir ay olmadı ve süreç çok hızlı ilerledi. Bilirkişi raporu yollanacak ve büyük olasılıkla lehime karar verilecek. Hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Bir daha almam dediğim marka yok. Fakir olduğum için, pek bir şey alamıyorum.
1616182277245.png

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Samsung'a laf yok. İyi marka olduğu için almadık onu.
İyi marka mı? Ona bakarsanız Apple'da iyi bir marka ama listede var. 800-1000$ verip aldığınız telefonların 2 senede güncellikten uzak kalmasını, 200$'lık telefonlara verdikleri özellikleri 800-1000$ verip aldığınız telefonda görememeyi iyilik kapsamında sayıyorsak evet iyi bir marka(!)

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Samsung'a laf yok. İyi marka olduğu için almadık onu.
İyi marka? O zaman neden Apple var? Apple kötü bir marka mı? Hayır, piyasa ellerinde ha?

Hala kendi bilgini kanıtlayamıyorsun, verdiğim doğru bilgilere katlanamadığın için de engel attın ve daha mesajlarıma bile bakamıyorsun ha?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kalite anlayışınız cidden komik umarım ironi yapmak için bunları yazıyorsunuzdur.
Ben eskiden i3 3. nesil ve Nvida 5XXm (tam ne olduğunu hatırlamıyorum) bir laptop kullanıyordum. Markası Samsung'tu ve 4 GB Ram'i vardı. Bu laptopu da bana ikinci el almışlardır.
Prototype'i bile çok güzel oynuyordum. Çok uzun süreler kullandım.

Üstelik daha ne oyunlar bitirdim. Sonra sattım. Hem de aldığım fiyata. Ama çok çok eski bir olay.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ben eskiden i3 3. nesil ve Nvida 5XXm (tam ne olduğunu hatırlamıyorum) bir laptop kullanıyordum. Markası Samsung'tu ve 4 GB Ram'i vardı. Bu laptopu da bana ikinci el almışlardır.
Prototype'i bile çok güzel oynuyordum. Çok uzun süreler kullandım.

Üstelik daha ne oyunlar bitirdim. Sonra sattım. Hem de aldığım fiyata. Ama çok çok eski bir olay.
İyi de konu cep telefonlarıyla alakalı. Konu laptoplar tvler veya monitörler değil. Sadece cep telefonları.

Galaxy Alpha serisinden beri Samsung kullanıyorum S6, 8+, Note serileri gibi bir çok modelini kullandım. En çok zoruma giden A50 gibi giriş seviyesi telefonlara ekran kaydetme özelliği verip S8 gibi üst seviye telefona bu özelliği vermemesi (ki members game launcher gibi uygulamalarında veriyor ama özellik olarak direkt screen recorder'ı vermiyor) sms uygulamasını güncellemeyle bozup hata yok servise git demeleri oldu. Samsung güzel cihazlar üretiyor mu? Evet ama bunlara uzun süre yazılım desteği vermedikçe bir süre sonra çöp olmaktan uzaklaşamaz. Bu da zaten 2. el piyasasına hayli hayli yansır. O yüzden Apple modelleri fiyatlarını uzun süre korur. Tabi bir de Bixby olayı var ben bu cihazı alınca dönemin samsung türkiye CEO yardımcısı tanıtımda sene sonuna kadar bixby'e Türkçe gelecek dedi. Aynen hala gelecek :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
İyi de konu cep telefonlarıyla alakalı. Konu laptoplar tvler veya monitörler değil. Sadece cep telefonları.

Galaxy Alpha serisinden beri Samsung kullanıyorum S6, 8+, Note serileri gibi bir çok modelini kullandım. En çok zoruma giden A50 gibi giriş seviyesi telefonlara ekran kaydetme özelliği verip S8'in sms uygulamasını güncellemeyle bozup hata yok servise git demeleri oldu. Samsung güzel cihazlar üretiyor mu? Evet ama bunlara uzun süre yazılım desteği vermedikçe bir süre sonra çöp olmaktan uzaklaşamaz. Bu da zaten 2. el piyasasına hayli hayli yansır. O yüzden Apple modelleri fiyatlarını uzun süre korur.
Ben ve benim gibi mantığı olanlar kar eder bu durumdan. Kalanları duvara bakıp, istediği parayı ödeyebilir diyeceğim ama ben de iPhone 6 kullanıyorum :D.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ben ve benim gibi mantığı olanlar kar eder bu durumdan. Kalanları duvara bakıp, istediği parayı ödeyebilir diyeceğim de ama ben de iPhone 6 kullanıyorum :D.
Apple IPhone 6'yı tanıttığında Samsungda da Galaxy S5 tanıtılmıştı diye hatırlıyorum. IPhone 6 yı hala birçok kişi kullanabilirken S5 kullanan görür müsünüz? Sanmam. Bu bile aslında tezimi kanıtlamaya yeterli :) Samsung cihazların uzun kullanılması mümkün değil.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ya konu telefon değil ki. Bugün bu markaların bilgisayları da, ben de başka ürünlerini yazıyorum diye, "Yorumlarım silinmesin!"
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple IPhone 6'yı tanıttığında Samsungda da Galaxy S5 tanıtılmıştı diye hatırlıyorum. IPhone 6 yı hala birçok kişi kullanabilirken S5 kullanan görür müsünüz? Sanmam. Bu bile aslında tezimi kanıtlamaya yeterli :) Samsung cihazların uzun kullanılması mümkün değil.
2014'te çıktı S5.
Ben 2017'de kullanıyordum.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Birdaha hi level ve hiking almam tabi duzeltirlerse belki hi level usb belleği çok çabuk bozuldu.. hiking telefonu zatan anlatamam...??

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bir sorun yaşayıp yada verdiği hizmetten/performanstan memnun kalmayıp bi daha asla dediğiniz markalar

edit: general mobile ilk çıktığında yerli dediler alaım dedik aldık bi tane keşke o parayı yaksaydım en azından escobar effect olurdu
Hayatımda 2-3 telefon kullandım zaten. Hiçbirine de almam demem. Ama GM deki dokunmatik sorunları yüzünden GM almam bir daha. 7 Plus ile 4.5 yılımı doldurdum, umarım 2 yıl daha götürür.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Galaxy Alpha serisinden beri Samsung kullanıyorum S6, 8+, Note serileri gibi bir çok modelini kullandım. En çok zoruma giden A50 gibi giriş seviyesi telefonlara ekran kaydetme özelliği verip S8 gibi üst seviye telefona bu özelliği vermemesi (ki members game launcher gibi uygulamalarında veriyor ama özellik olarak direkt screen recorder'ı vermiyor) sms uygulamasını güncellemeyle bozup hata yok servise git demeleri oldu. Samsung güzel cihazlar üretiyor mu? Evet ama bunlara uzun süre yazılım desteği vermedikçe bir süre sonra çöp olmaktan uzaklaşamaz. Bu da zaten 2. el piyasasına hayli hayli yansır. O yüzden Apple modelleri fiyatlarını uzun süre korur. Tabi bir de Bixby olayı var ben bu cihazı alınca dönemin samsung türkiye CEO yardımcısı tanıtımda sene sonuna kadar bixby'e Türkçe gelecek dedi. Aynen hala gelecek :)
Uzun süre yazılım desteği versin vermesini de cihaz o uzun desteği kaldırabilecek mi? fazla güncelleme almak bir avantaj değil.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Başlığı görmemişim pardon beyler.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ya konu telefon değil ki. Bugün bu markaların bilgisayları da, ben de başka ürünlerini yazıyorum diye, "Yorumlarım silinmesin!"

2014'te çıktı S5.
Ben 2017'de kullanıyordum.
Sonuçta hala kullanan yok denecek kadar az. Samsungun kaderi bu. Uzun zamanlar kullandım tecrübe ettim. Şu an elimde S8+ var. Bozulursa gider Iphone 11 falan alırım. En azından uzun süre destek alacağı malum bir cihaz.

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81

Konunun adı sonradan değiştirilmiş.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Uzun süre yazılım desteği versin vermesini de cihaz o uzun desteği kaldırabilecek mi? fazla güncelleme almak bir avantaj değil.
Kaldırabilecek telefonlara da vermiyor ki samsung. Sıkıntı o zaten yoksa ben de ölümüne güncellensin demiyorum :)

Konunun adı sonradan değiştirilmiş.
Moderatörler güncelledi. Konunun kategorisine bakmadan mesaj yazılıyordu.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone 6 son sürümde can çekişiyor.Eski sürümde performanslı çalışıyor ama bazı uygulamalar çalışmıyor.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
iPhone 6 son sürümde can çekişiyor.Eski sürümde performanslı çalışıyor ama bazı uygulamalar çalışmıyor.
İşte bir önceki mesajımda yazdığım gibi ölümüne güncelleme alması iyi bir şey değil ama samsung gibi alabilecekken almaması da iyi değil.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Sonuçta hala kullanan yok denecek kadar az. Samsungun kaderi bu. Uzun zamanlar kullandım tecrübe ettim. Şu an elimde S8+ var. Bozulursa gider Iphone 11 falan alırım. En azından uzun süre destek alacağı malum bir cihaz.
Aslında Google uygulama sürümü ve güvenlik güncellemesi yapıyor zaten sadece ara yüz güncellemesi gelmiyor o kadar. Bugün bir S8'i olan, uzun yıllar en güzel şekilde kullanır.
Harika tasarımı yeter yani.
Kameraysa kamera, ekransa ekran.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Iphone 6 zaten Ios 14 de şarjı 20 gün gidiyor, işlemcisi A8'den A13 gücüne çıkıyor... RAM kapasitesi bir anda ,6 katına çıkıyor ???

Tamam bu esprisiydi :D

Şaka bir yana yanlış değil, Iphone 6 hala low ayarlarda PUBG oynatabiliyor ve gündelik işlerde yetiyor.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Aslında Google uygulama sürümü ve güvenlik güncellemesi yapıyor zaten sadece ara yüz güncellemesi gelmiyor o kadar. Bugün bir S8'i olan, uzun yıllar en güzel şekilde kullanır.
Harika tasarımı yeter yani.
Kameraysa kamera, ekransa ekran.
İşte kast ettiğim şeyi anlamıyorsunuz. Olay Touchwiz sürümü değil.
Bakın A70 şu anda S8+'a göre daha üst android sürümü aldı ve ekran kaydetme gibi basit özellikleri de güncellemeyle gönderildi.
Donanım yetmemiştir diyenlere sesleneyim Epey'de yazana göre S8+'ın işlemcisi A70'den iyi, ondan daha eski olmasına rağmen

Şimdi akıl mantık işi mi sormak istiyorum bu cihaz çıktığında 850$'dı. Daha üst android sürümünü en azından bu ekran kaydetme gibi bazı basit özellikleri alabilirdi. Samsung ne yaptı Güncelleme adıyla bildirim sistemini bozdu. SMS'lerde bildirimler bir gelse 5 gelmiyor. Wipe atmak sıfırdan yazılım atmak vs. de durumu çözmüyor.