Bir Apple Watch Series 7 45 mm hikayesi ( Ürün inceleme )

Bu konuyu okuyanlar

music1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bir Apple Watch Series 7 45 mm hikayesi

1 ay önce elimdeki Apple watch se 44 mm ile takas karşılığında aldığım bu saati 1 aydır aktif ve tüm modları açık şekilde kullanıyorum. Apple Watch serilerinden seri 3 seri4 ve ser Se cihazlarını kullanan biri olarak aşağıdaki başlıklar altından detaylı tecrübelerimi yazmak istedim ..

Ekran:

Bir önceki serilere göre büyümüş bir ekranı olan 7. Seri saat gerçekten de görsel olarak farkını ortaya koyuyor. Özellikle harita özelliğini aktif kullanan biri olarak araç kullanırken daha geniş bir ekrandan yolu takip etmek benim açımdan cihazı daha güzel hale getiriyor. Bir önceki seriye göre ekran parlaklığı 1000 nit parlaklıkta kalmış olsa dahi güneş altında ekranı çok net şekilde görünüyor. Hep açık ekran özelliğini aktif kullanıyorum ve bence kullanıcısına daha gerçekçi bir saat görüntüsü vermesiyle tüm kişilerin saatleri artık bir aksesuar olarak kullanmasına olanak sağlıyor. Son olarak Geniş ekranda seriye özgü gelen saat kadranları saatin artmış ekran boyutlarını göze daha güzel gelmesini sağlıyor.

Pil

Apple serilerindeki ilk seriden bugüne kadar en önemli sorun pil süresi idi. Bu pilin hızlı bitmesi bu seride de aynen devam ediyor ancak 7.seride bir fark var ki oda hızlı şarj olması. Özellikle 20 watt Apple adaptör ile çok kısa sürede şarj dolumu 0-100 arası oluyor. Bu yüzden hızlı şarj olması bence büyük avantaj olmuş ama tabi pil sürensin daha uzun gitmesini sağlamış olsalar daha iyi olabilirdi. Hep açık ekran ile kullandığımda pil 1 gün olmadan bitiyor. Se 44 de pil kullanıma bağlı olarak bazen 2. Günü görüyordu ama hep açık ekranda ve bu seride pil 1 günü zor çıkarıyor. Ayrıca yeni nesil kutularda çıkan şark kalosu typA dan typC ye döndüğü için hızlı şarjı destekliyor ancak 7. Seri öncesindeki cihazları gene yavaş şarj ediyor. Alacaklar buna dikkat etsinler

Performans

Apple watch serilerinin belki de en sevilen ve takdir edilen yanı performansları ilk çıktığından beri kullanıcıya verdiği katkısı ve performansı ile rakiplerinden hep önde oluyor. Bu seride işlemci bir önceki ile aynı olmuş olmasa da yazılım kalitesi ile performansı tap noktada. Seri 3 kullanmış biri olarak çok ciddi performans farkı görselde sunduğu özellikler bakımından aslında çok fark yok. Bugün seri 3 de bile hala güncelleme alıyorsunuz ve hey siri gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Bu sebepten serideki tüm cihazlardan farkı olarak 7. Seride en büyük farkı diyebileceğimiz bir şey yok. Bu yüzden stabilite artsa da sunduğu özellikler diğer seriler ile hemen hemen aynı.

Sonuç olarak !!!:
Geniş ekran ve yeniliği takip etmek isteyenler için alınabilir ancak yükselen fiyatları ile artık bir telefon parasına denk geliyor olması bazen insanı ikilemde bırakabilir ama bütçesi yüksekler alabilir ama illa alınması lazım diye düşünülmeyebilir bu yüzden ortalama bütçesi olanlar için 7. Seri değil de se 40/44 serilerde tercih edilebilir.

Son mesajlar