#BİPyükle etiketi başlatıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Balta 123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
hocam merak etmeyin sevgilinizin konuşmalarınızı,kart bilgilerinizi falan almayacaklar hem napsınlar

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Fazla bilgi toplamayan yerli uygulama istiyorsanız "Dedi" var. Açık kaynak olan Signal uygulaması üzerine geliştirilmiş zaten.
Teşekkürler bir bakacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam merak etmeyin sevgilinizin konuşmalarınızı,kart bilgilerinizi falan almayacaklar hem napsınlar
olay o değil olay senin üzerinden para kazanılması yokse zuckerberg sevgilini takmıyor

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
En güvensizi BiP ama "Ülkemize katkımız olsun" "Turkcell'e gitsin" diyorsunuz. Ne alemdesiniz ya?
Screenshot_2021-01-11-14-08-47-04.jpg

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Evet alamayacaklar satacaklar.
Satın alan firmanın elinde bilgileriniz.

En güvensizi BiP ama "Ülkemize katkımız olsun" "Turkcell'e gitsin" diyorsunuz. Ne alemdesiniz ya?
Ekli dosyayı görüntüle 133465
Şaka mı bunu kim yapmış inşallah şakadır veriler yanlış.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Populasyonu çok az
O konuda haklısınız. Mesela "Dedi" uygulamasını yükledim ama rehberimdeki 5-10 kişide "Dedi" vardı. Rehberimde Bip kullanan sayısı ise 100 küsür kişi. WhatsApp'i ise rehberimdeki neredeyse herkes kullanıyor.

Ama ben uzun yıllardır Bip kullanıyorum. Bip'de en başlarda böyle 5-10 kişide vardı. Sonradan kullanıcı sayısı arttı.

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Evet alamayacaklar satacaklar.
Satın alan firmanın elinde bilgileriniz.

Şaka mı bunu kim yapmış inşallah şakadır veriler yanlış.
Siz galiba yanlış anladınız. Artı olanlar olumsuz.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ekli dosyayı görüntüle 133465
O tablo hatalı.
Bir defa uygulamadan sesli arama yapabimek ve ses gönderebilmek için mikrofona izin vermek şart. Artı telefondan fotoğraf ve video gönderebilmek için de depolamaya (fotoğraf ve videolara) erişim şart

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Evet veriler yanlış işte signalın rehbere erişimi var.

Kısaca "HAYIR"

~Use signal
Signal'in rehbere erişimi zorunlu değil. Az önce denedim.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
BİP Whatsapp'tan daha fazla vei topluyor,Telegram ve Signal kullanıyorum.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bağımsız ve düzenli olarak denetleyen bir kurum olmadığı sürece asla yerli hiçbişeyi kullanmam böyle bişi yapacağıma WhatsApp sözleşmesini bile kabul ederim daha iyi.Vuracaksa elin adamları vursun bari hazmetmesi daha kolay olur en azından.Kendi ülkem de olsa sonuçta babamın oğlu değil hiçbiri.Heleki her türlü kayırmanın olduğu torpillerin havada uçuştuğu canım ülkemde aman aman uzak durmak lazım.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Peki rehberinizde kimlerin Signal kullandığını nasıl alıyorsunuz? Rehbere erişim yoksa.
Erişim vermediğinde göstermiyor:
Screenshot_2021-01-11-21-56-58-01_4b14b257287ac0a6d1fd5fbb2487716f.jpg

Ayrıca ses ve fotoğraf / video göndermek için izin verilmesi gerektiğini söylemişsiniz. Bunlar bir dayatma sonucunda verilen izinler değil, bizim kendi istediğimizle verdiğimiz izinler. Ayrıca Signal, WhatsApp ve BiP'in aksine ses ve fotoğraf verilerimizi kullanmıyor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Erişim vermediğinde göstermiyor:
Ekli dosyayı görüntüle 133467
Ayrıca ses ve fotoğraf / video göndermek için izin verilmesi gerektiğini söylemişsiniz. Bunlar bir dayatma sonucunda verilen izinler değil, bizim kendi istediğimizle verdiğimiz izinler. Ayrıca Signal, WhatsApp ve BiP'in aksine ses ve fotoğraf verilerimizi kullanmıyor.
Şöyle dersek daha doğrusu:
WhatsApp ve Bip rehber ve depolamaya en baştan izin istiyor.
Signal'de ise isteğe bağlı.

AMA her halükarda sonradan da olsa rehber ve depolamaya erişim vermek şart.

Mesela rehbere izin vermedin. O zaöan rehberinde kimlerin o uygulamayı kullandığını göremezsin.

Mesela mikrofona izin vermedin. O zaman ses göndermez veya sesli arama yapamazsın.

Mesela kameraya izin vermedin. O zman uygulama içinde fotoğraf çekemezsin.

Mesela konuma izin vermedin. O zman konum paylaşamzsın. Google Haritalara girip konumu bulup o linki gelip uygulamaya yapıştırıp paylaşmam gerekir.

Mesela depolamaya izin vermedin. O zaman telefon hafızasındaki hiçbir veriyi paylaşmazsı (fotoğraf, video, PDF vs.)

Ben bunlara izin vermem diyorsan o uygulamayı sırf metin şeklindeki mesajlaşma işin kullanabilirsiniz ki o da işinize gelmez.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
İnternetten Bip in gizlilik politikasını oku hadi.
Mesela WhatsApp'in yapmayıp Bip'in yaptığı gizlilik ihlali ne var?

Ben okudum zaten daha önce Bip'inkini. WhatsApp İngilizce olunca ne yazdığını anlamıyor millet. Ondan dolayı Bip çok şey yapıyor gibi gelmiş olabilir.

Ayrıca ben oraya ekran alıntısı koydum. Erişim izninlerinde fark yok.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Şöyle dersek daha doğrusu:
WhatsApp ve Bip rehber ve depolamaya en baştan izin istiyor.
Signal'de ise isteğe bağlı.

AMA her halükarda sonradan da olsa rehber ve depolamaya erişim vermek şart.

Mesela rehbere izin vermedin. O zaöan rehberinde kimlerin o uygulamayı kullandığını göremezsin.

Mesela mikrofona izin vermedin. O zaman ses göndermez veya sesli arama yapamazsın.

Mesela kameraya izin vermedin. O zman uygulama içinde fotoğraf çekemezsin.

Mesela konuma izin vermedin. O zman konum paylaşamzsın. Google Haritalara girip konumu bulup o linki gelip uygulamaya yapıştırıp paylaşmam gerekir.

Mesela depolamaya izin vermedin. O zaman telefon hafızasındaki hiçbir veriyi paylaşmazsı (fotoğraf, video, PDF vs.)

Ben bunlara izin vermem diyorsan o uygulamayı sırf metin şeklindeki mesajlaşma işin kullanabilirsiniz ki o da işinize gelmez.
Bahsettiğin bütün bu veriler sunucularda bile tutulmadan imha ediliyor. Kimin kime ne yazdığını, kime yazdığını platform bile bulmuyor. Boşa atıp tutmanıza gerek yok.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Mesela WhatsApp'in yapmayıp Bip'in yaptığı gizlilik ihlali ne var?

Ben okudum zaten daha önce Bip'inkini. WhatsApp İngilizce olunca ne yazdığını anlamıyor millet. Ondan dolayı Bip çok şey yapıyor gibi gelmiş olabilir.

Ayrıca ben oraya ekran alıntısı koydum. Erişim izninlerinde fark yok.
Bundan çıkan sonuç hepsi aynı şeyin laciverti. Signal kullanın. Açık kaynak kodlu.

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Ve son olarak şunu söylemekte yarar var.BİP KULLANIN.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Ve son olarak şunu söylemekte yarar var.BİP KULLANIN.
Gerek yok. Ha WhatsApp'a vermişim, ha BiP'e. Gidip TELEGRAM ve SIGNAL kullanın. Yerli diye peşinden koşup verilerinizi bunlara kaptırmayın.