BIOS'a konulan şifre nasıl kırılır ?

RİZELİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kasadaki pimi söküp takın demeyin onu biliyorum başka çözümler arıyorum ...

--------------------------------------

İlgi ve alakanız için Teşekkürler...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Google'da "Bios320.exe" kelimesini arat açıklamaları takip et.

Ekleme: Bazıları virüslü olabiliyor.

Alttaki temiz olanı:

http://www.ziddu.com/download/4951308/BIOS320.EXE.html

RİZELİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Google'da "Bios320.exe" kelimesini arat açıklamaları takip et.

Ekleme: Bazıları virüslü olabiliyor.

Alttaki temiz olanı:

http://www.ziddu.com/download/4951308/BIOS320.EXE.html

O dosyayı indirince şifre kalkıyor mu ?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
O dosyayı indirince şifre kalkıyor mu ?

Alıntıdır

"Şifre unutmak her bilgisayar kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biridir. BIOS şifrenizi unuttuysanız bu size aslında pek de pahalıya patlamaz. Bu durumda yapmanız gereken "Bios320.exe" adlı bir programa ihtiyacınız var. Bu program freeware olduğu için internetden indirebilirsiniz. Programı indirebileceğiniz adres:xxx , bu adresten programı bilgisayarınıza indirin. Programı indirme işleminden sonra onu sabitdiskinizin "C:/" dizinine kaydedin. Program yalnızca MS-DOS altında çalışıyor. Bilgisayarınızı MS-DOS kipinde çalıştırın. Komut işlemine "bios320" komutuyla çağırıyorsunuz. Giriş ekranında yanıp sönen imleci önce "*****ers" alanına doğru ve sonrasında ikinci sütuna ulaşmak için sağa doğru haraket ettirin. Burada BIOS üretici adını seçin ve onaylamak için enter tuşuna basın. Şimdi bir alt menüye ulaşacaksınız. Burada " ***** Supervisior / System password" menüsüne ulaşmak için "1" numaralı seçeneğini girin. yeniden "1" in üzerine bastırın böylece şifreyi çözmek için en efektif yöntemi seçmiş olursunuz. size özgün şifre olmaksızın BIOS'a erişmek olanağı sağlayan bir sayı dizisi içeren yeşil bir satır belirecektir. Bu sayı dizinini not edin. Programı iki kez "Escape/Esc" tuşuna basmak koşuluyla terk edin. Yeniden MS-DOS komutuna ulaştığımızda, bilgisayarınızı yeniden başlatın. ↓ ↓ ↓

Eski BIOS Şifrtenizi Yenisiyle Değiştirmek

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra BIOS'a girin. Şimdi şifreyi girmeniz istenecek bunu için şifre bloğunu etkinleştirmek için. "Numlock" tuşuna basınç Daha önce not etmiş olduğumuz sayı dizinini girin, ve sonra enter tuşu ile onaylayın. Şimdi iki seçenek arasında seçim yapabilirsiniz. İlki eski şifreyi pasifleştirmek. İkincisi ise yeni bir şifre tanımlamak. Bizim önerimiz yeni bir şifredir, geri kalan seçenekleri devam ettirerek şifreyi yenileyin. Bitti..."

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
eski tip bios lar için bazı yazlımlar işe yarıyor. onun için hiren sürümlerini deneyebilirsin.

madem pil sökme yöntemini biliyosun neden daha farklı yöntem denemeye uğraşıyorsun ??

anlaşılan bir ajanlık söz konusu... sen bildiğin yöntemi uygularsan en doprusu olacak eğer denyipte yapamadıysan pili sökerken kasanın elektrik kablosunun takılı olmaması gerekr.

sonrada pili söktükten sonra pik çıkık halde en az 5 dk bekleyin yada beklemek yerine pil yuvasının + ve - kutuplarını metal bir tornavida yardımı ile kısa devre yapın. iyice kısa devre olduğundan emin olun.

bu sayede bios kesinlikle sıfırlanmış olacak.

ha dersenizki ajanlık durumum buna uygun değil orasını bilemem.. diğer türlü yeni nesil biosları yazılım yolu ile kırmak biraz sıkıntılı işler anakartı kucağınıza almayın sonra..

iyi forumlar..

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Anakart üzerinde pile yakın biyerde jumper vardır onu çıkartıncada resetleniyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
birçok anakartın bios şifresi unutulmasına karşın bir master şifresi vardır. üreticinin sağladığı kullanım kitapçığından, web sitesinin destek kısmından, ilgili forumlardan veya arama motorlarından üreticinin anakart modeli için (varsa) belirlemiş olduğu master şifreyi öğrenmeye çalışın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Jumperi cikarinca degil, aksine 1-2 pinden cikarip 2-3 pine takinca resetlenir. Genelde clrtc yazar jumperin altinda.

alidiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cmos jumper'la pim atlatma yaparsan bios password sıfırlanır.

alidiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Maalesef bios pilini çıkarınca da password kalkmıyor. Cmos jumper'la cmos clear yapmak gerekli....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadas hangi anakart oldugunu yazsa belki master password'la hallederiz.

PS: Arkadaslar, sayfaya üye oldum ama bir türlü aktif hale getiremedim. Admin arkadaslara yazdim pek yardimci olmadilar maalesef. Yurtdisindan oldugum icin telefonla yapamiyorum o isi. Rica etsem admin arkadaslar tekrar yardimci olabilirmi? Email yoluyla denedim ama olmadi, kimse cvp yazmiyor.

Iyi geceler

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Önce kasanın fişini sonrada bios pilini çıkar.Normal şartlarda 30 saniyede bios sıfırlanır ancak olmazsa 2-3 dakka bekle.Defalarca kez bu şekilde bios şifresini iptal ettim.Geçerli bir yöntemdir.

RİZELİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlgi ve Alakanız için teşekkürler pili çıkarıp taktım şifre kalktı..

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bios pilini çıkarmadan önce bilgisayara gelen gücü kesmek lazım birde tabi :D bilgisayara gelen elektriği kesmeyince sıfırlamıyor denedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim acer notebook var bitane bios için yardımcı olabilirmisin her yolum tıkalı ana kullanıcıda yani administratorda şifre var diger kullanıcı yani guest misafir kulllanıcı ldugu için giç birşeye izin vermiyor
:hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pc açılmıyo şifre istiyo galiba biosta şifre var nasıl olcak

garfi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
biosadam.com

bazı notebook modelleri için unutulan şifreyi veriyor.benim işimi görmüştü

SAMSUNG - SONY- HP - COMPAQ - DELL - INSYDE H20 - PHOENIX - FUJITSU SIEMENS

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana pc gönderdiler içerisinde işletim sistemi yok biosunda da şifre var ne yapmalıyım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarı açınca sadece bios şifresini istiyor klavye hariç herşeyi kilitliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lenova e330 bios da sifre var pil cıkartmayı denedim olmadı şifre ekranında erişim yok girilemiyor nasıl yapabilirim

damla_8412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar sistemine girilmiyor bios a da giremiyorum sanırsam bios a şifre konulmuş klavyede sadece enter tuşu işliyo diğerleri işlemiyo format atılmıyo attığınız mesajlara baktım denedim ama hiç biri işime yaramadı farklı bir şey biliyorsanız yardımcı olur musunuz? teşekkürler.