Bios şifresi hakkında

kagoxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim hp emachines e727 notebook um var ve ben arada sırada ona bios şifresi koyuyordum.artık bios şifresini kaldırayım dedim bios ayarlarından şifre güncelleme yerine geldim ve önce eski şifremi girdim daha sonra onaylamak için 2 yeni şifre yazmamı istedi o kısımları boş bıraktım ve entere basıp kaydedip çıktım bilgisayarı yeniden açtığımda şifre istedi halbuki ben yeni şifre yerine bişe yazmadım yeni şifreyide bulamıyorm yani şifre kayıtlara karıştı lütfen yardım ya :))

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Ana kartın üzerinde biosa at pili sök tak.. Düzelir..

kagoxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş daha önce oralara girmedm bişe olr die korkuorm

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
garantisi yoksa götür yakındaki bi pc dükkanına bios pilini söksün 5-10 sn ye bekleyip taksın ayarlar otomatik sıfırlanır ilk haliyle bios olur..

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
arkadaşlar benim hp emachines e727 notebook um var ve ben arada sırada ona bios şifresi koyuyordum.artık bios şifresini kaldırayım dedim bios ayarlarından şifre güncelleme yerine geldim ve önce eski şifremi girdim daha sonra onaylamak için 2 yeni şifre yazmamı istedi o kısımları boş bıraktım ve entere basıp kaydedip çıktım bilgisayarı yeniden açtığımda şifre istedi halbuki ben yeni şifre yerine bişe yazmadım yeni şifreyide bulamıyorm yani şifre kayıtlara karıştı lütfen yardım ya :))

yardım etmek isterdim ama bios riskli işdir bilmedinmi gümletirsin sana şunu yap desem programlarla birde bilmezsin tamamen silersin bios'u şu siteye bak kafana yatarsa becere bileceksen yap yoksa yapma varsa teknik servis götür ama 70 tl gider

http://www.laptopuzmani.com/notebook-ve-laptop-bios-sifresini-sifirlama

- - - Mesaj Güncellendi - - -

garantisi yoksa götür yakındaki bi pc dükkanına bios pilini söksün 5-10 sn ye bekleyip taksın ayarlar otomatik sıfırlanır ilk haliyle bios olur..

Coğu notbook da işe yaramıyor hele HP de tam başbelası HP kendi program satıyor 24 usd ama arkadaş biliyorsa önce notbook pili cıkırsan sonra bios pilini notbook pilin orada ki pil girişlerinde iki ucu tel olan kabloyla kısa devre yapsın tamamen statik elektrik boşaltsın 30 dakika bekledikden sonra Bios pilini tekrar takması lazım işe yaramaz her notbook da ama yine de denesin

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım laptop olunca her zaman ilk önce garantisiyle ilgilen. Eğer garantisi yoksa muhtemelen klavyenin altında pil vardır o pili çıkarabilirsen bios şifresini sıfırlayabilirsin. Bazı laptoplarda (Asus) gibi bu şifreler bir chip üzerine kaydediliyor ki servise götürmekten başka çaren olmuyor.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Genelikle piller klavye altında değil RAM lerin altında olur ram yerini bulabilirsen cıkar ramları altına bak

böyle birşey

images

Yoksa arkadaşın dediği gibi kalvye altına bak ama dikkat et toparlayamazsın acarken

remove-keyboard-clean-fan-09.jpg

HP Notbooklarda Genelikle burda

images

CMOS battery

yok para vermem garantisi yok dersen tüm riskleri kabul ediyorusan Hiren Boot cd programını indir icinde bios password resetleme programı var onunla yapa bilirsin ve ayrıten 3 part programlarda yapa bilirsin google de bula bilirsin ama riskli tüm adımları takip et dikkatli yap eksik bir hata tüm bios silersin