Bu konuyu okuyanlar

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Umarım ki bu işin yasal olmadığını ve Wi-Fi'sini kırdığınız kişinin kul hakkına girdiğinizi de biliyorsunuzdur.
Türk Telekom un Ferrari hızında neti bişey olmaz en fazla cehenneme giderler
Şaka bi yana şu gnu/Linux u insanlar artık sadece bu tarz lamer programları için kullanacak daha doğrusu turkiyedekiler ama aslında bu os bir penetrasyon testidir
Kişisel görüşüm trde Linux kullanımı hatırı sayılır dereceleri ulaşırsa bi gün işte teknolojik gelişmeler ve bilinçli kullanım o zaman artar

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Türk Telekom un Ferrari hızında neti bişey olmaz en fazla cehenneme giderler
Şaka bi yana şu gnu/Linux u insanlar artık sadece bu tarz lamer programları için kullanacak daha doğrusu turkiyedekiler ama aslında bu os bir penetrasyon testidir
Kişisel görüşüm trde Linux kullanımı hatırı sayılır dereceleri ulaşırsa bi gün işte teknolojik gelişmeler ve bilinçli kullanım o zaman artar

ticari amaç gütmeyen ev kullanıcısı neden Linux kullansın ki? Windows/Macintosh her ihtiyaçlarını karşılıyor iken neden durduk yerde Linux ile uğraşsın adamlar :)

Ashes34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gençler ben yenı üniversiteden mezun oldum. Üniversite hayatımda bır kez olsun internete para vermedim. Aylık 70 80 lıra vermek bir ogrenci için çok para. O parayla aylık pazar alışverişimizi yapıyorduk. Kuıl hakkı falan diyenler oluyor ama senın sürekli akan bir nehirden aldıgın bir kova su nehri bitirmez. Arkadaş bence güzel bir iş yapıyor. Eger burada bunları anlatmasaydı belkıde bu açıklardan haberiniz olmayacaktı. Bir çok film de muthiş soygun sahneleri oluyor. Bu hırsızlara yol göstermek anlamına mı gelıyor? Biz ya önlem almak için ögrenmelıyiz bu hack olayını yada hacklemek için. Konuyu süreklı başka yönlere çekmenın bir alemi yok

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Gençler ben yenı üniversiteden mezun oldum. Üniversite hayatımda bır kez olsun internete para vermedim. Aylık 70 80 lıra vermek bir ogrenci için çok para. O parayla aylık pazar alışverişimizi yapıyorduk. Kuıl hakkı falan diyenler oluyor ama senın sürekli akan bir nehirden aldıgın bir kova su nehri bitirmez. Arkadaş bence güzel bir iş yapıyor. Eger burada bunları anlatmasaydı belkıde bu açıklardan haberiniz olmayacaktı. Bir çok film de muthiş soygun sahneleri oluyor. Bu hırsızlara yol göstermek anlamına mı gelıyor? Biz ya önlem almak için ögrenmelıyiz bu hack olayını yada hacklemek için. Konuyu süreklı başka yönlere çekmenın bir alemi yok

akan nehirden almıyorsun ama. benim parasını ödediğim musluktan dolduruyorsun kovanı. benim musluğumdan. bunun için çok yorum yapmaya gerek yok. düz mantık kullansan yeter. parasını benim ödediğim birşeyi benden gizli kullanıyosan onu çalıyorsun demektir. ötesi yok. sende üniversite hayatın boyunca bir başkasının internetini ondan habersiz kullanmışsan çalmışsın demektir. bu da kul hakkına girer.
--- Gönderi Güncellendi ---
sen kullanma Linux mac osx unix yani oda linux türevi Linux Mint kullanıyorum bu:
Low level format hdd'yi fabrika ayarına getirme... kolayca yapılıyor...
wifi şifresi kırmak suç bilişim polisi yakalarsa iyi olmaz özellikle o wifi ile suç işlenirse...

benim de linux kullandığım zamanlar oldu. ama dediğim gibi linux, normal ev kullanıcısına hitap eden bir işletim sistemi değil.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Kuıl hakkı falan diyenler oluyor ama senın sürekli akan bir nehirden aldıgın bir kova su nehri bitirmez.

Bu yine de hırsızlık yaptığının gerçeğini değiştirmez. Akan suyun parasını veren benim, beleşe kovayı doldurup kullanan sensin.

Çalıyorsunuz bari saçma sapan örneklerle kendinizi temize çıkarmaya çalışmayın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
akan nehirden almıyorsun ama. benim parasını ödediğim musluktan dolduruyorsun kovanı. benim musluğumdan. bunun için çok yorum yapmaya gerek yok. düz mantık kullansan yeter. parasını benim ödediğim birşeyi benden gizli kullanıyosan onu çalıyorsun demektir. ötesi yok. sende üniversite hayatın boyunca bir başkasının internetini ondan habersiz kullanmışsan çalmışsın demektir. bu da kul hakkına girer.

benim de linux kullandığım zamanlar oldu. ama dediğim gibi linux, normal ev kullanıcısına hitap eden bir işletim sistemi değil.
sen öyle san ...

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
sen kullanma Linux mac osx unix yani oda linux türevi Linux Mint kullanıyorum bu:
Low level format hdd'yi fabrika ayarına getirme... kolayca yapılıyor...
wifi şifresi kırmak suç bilişim polisi yakalarsa iyi olmaz özellikle o wifi ile suç işlenirse...

benim de linux kullandığım zamanlar oldu. ama dediğim gibi linux normal ev kullanıcında hitap eden bir işletim sistemi değil.
sen öyle san ...

:D allah allaah. yaa bana normal ev kullanıcısının windowsta yapamayıp linuxte yapabileceği birşey söyle :D 20 yıldır windows kullanırım. kaçak göçek işler dışında hiç ihtiyaç duymadım linuxa. evet geliştirici ortamında, profesyonel işlerde linux daha faydalı. windowsun gereksiz hizmet ve servislerinden kurtulmuş oluyorsun ama normal ev kullanıcısı için linux eziyetten başka birşey değil. hadi bekliyorum, normal kullanıcı için linuxun windowstan ne artısı varmış açıkla bakalım..

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
ama normal ev kullanıcısı için linux eziyetten başka birşey değil.
Bunu @eronis duymasın. :D
Bu arada Linux normal kullanıcılar için bence gayet uygundur. Eğer ki bir Linux dağıtımı deneyip vazgeçilirse zaten Linux beğenilmez. Ama farklı Linux dağıtımlar örneğin Manjaro, Ubuntu, Linux Mint, Elementary OS gibi dağıtımlar denerseniz beğenebileceğiniz bir Linux dağıtımıyla karşılaşabilirsiniz bence. Linux normal kullanıcılara uygun değildir lafı sanırım eskide kaldı. Bir çok Linux dağıtımları ve bir çok masaüstü ortamı(Xfce,Lxde,Kde...) var.
Örneğin ben ilk başlarda Linux Mint ve Ubuntu kullandım. Daha sonraları başka Linux dağıtımları denedim. Eğer ki tasarım anlamında iyi olan bir Linux dağıtımı denemek isterseniz Manjaro Xfce, Zorin OS ya da Elementary OS'u öneririm.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Biri beni mi çağırdı ? :p

Bu arada forumdaki bildirimleri düzeltmişler görüyorum da :D

hadi bekliyorum, normal kullanıcı için linuxun windowstan ne artısı varmış açıkla bakalım..
Eski donanımı hayata döndürüyor ve güncel donanımda daha hızlı.
Virüslere karşı iyi korunuyorsun.
Güncellemeler gerçekten bir işe yarıyor.
Bedava, yani yazılıma para vermektense o para ile başka şeyler alabilirsin.
Kurulumu kolay (Son kullanıcı için)
Çoğu linux dağıtımının açılış ve kurulum ekranlarında dağıtımın ve programların tanıtımı yapılır ve son kullanıcıya bilgiler vermekle birlikte yardım alabileceği adresler de verir. Bunu Windows yapıyor mu ? :D
Arşiv yönetecese, firefox gibi araçlar ön yüklü gelir...

Şimdi sen bana söyle, niye Windows kullanayım ? Neden Windows bu kadar popüler ? Neden insanlar Windows kullanıyorlar ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
benim de linux kullandığım zamanlar oldu. ama dediğim gibi linux normal ev kullanıcında hitap eden bir işletim sistemi değil.

:D allah allaah. yaa bana normal ev kullanıcısının windowsta yapamayıp linuxte yapabileceği birşey söyle :D 20 yıldır windows kullanırım. kaçak göçek işler dışında hiç ihtiyaç duymadım linuxa. evet geliştirici ortamında, profesyonel işlerde linux daha faydalı. windowsun gereksiz hizmet ve servislerinden kurtulmuş oluyorsun ama normal ev kullanıcısı için linux eziyetten başka birşey değil. hadi bekliyorum, normal kullanıcı için linuxun windowstan ne artısı varmış açıkla bakalım..
windows10'a 400 TL vermem gerek yok Linux Mint ile onunla yapılan çoğu şey yapılıyor gereksiz windows kullanmak.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
windows10'a 400 TL vermem gerek yok Linux Mint ile onunla yapılan çoğu şey yapılıyor gereksiz windows kullanmak.
Windows kullanmak bence gereksiz değil. Bunun nedeni ise oyunlar. :) Gönül ister ki Windows'ta oynadığım Zula adlı MMOFPS oyununu Linux'ta oynayayım, denemiştim ama olmamıştı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
oyun var linux mintte de oyun meraklısı değilim.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Windows 7 de sadece warframe gibi exclusive'leri oynuyorum. PS aldığımda ona da gerek kalmayacak
CS:GO'yu, Don't Btarve'ı ve Team Fortress'ı Ubuntu GNOME 16.04'ten oynuyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
PlayOnLinux ile kurdun mu? benim ki antika...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
oyun potansiyel hileci muamelesi çekiyor diye oynamayı düşünsemde oynamazdım o oyunu...

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Biri beni mi çağırdı ? :p

Bu arada forumdaki bildirimleri düzeltmişler görüyorum da :D

Eski donanımı hayata döndürüyor ve güncel donanımda daha hızlı.
Virüslere karşı iyi korunuyorsun.
Güncellemeler gerçekten bir işe yarıyor.
Bedava, yani yazılıma para vermektense o para ile başka şeyler alabilirsin.
Kurulumu kolay (Son kullanıcı için)
Çoğu linux dağıtımının açılış ve kurulum ekranlarında dağıtımın ve programların tanıtımı yapılır ve son kullanıcıya bilgiler vermekle birlikte yardım alabileceği adresler de verir. Bunu Windows yapıyor mu ? :D
Arşiv yönetecese, firefox gibi araçlar ön yüklü gelir...

Şimdi sen bana söyle, niye Windows kullanayım ? Neden Windows bu kadar popüler ? Neden insanlar Windows kullanıyorlar ?

çıkan her uygulama yada oyun acaba windows destekliyor mu diye birşey düşünmezsin. ama linux destekliyor mu diye bakarsın. ve desteklemiyorsa bunu çalıştırmak için bilgisayarında ekstra şeyler çalıştırman gerekir. eskiden emülatör çalıştırırdık windows uygulamarını linuxte kullanmak için. ben burda windows sevdalısı birisi konumuna düştüm lakin öyle değil :D ben de zamanında windowstan kurtulmak için çok taklalar attım amma lakinki evdeki bilgisayarı tek başıma kullanmadığım için, son kullanıcının kullanımı noktasında linux windowsa nazaran her zaman daha çok bilgi gerektirdiği için windowsla devam etmek durumunda kaldım.

konu şu an amacından saptı, Linux-Windows savaşına döndü. ama yine de başkasının wifisini ondan izinsiz kullanmak, interneti çalmaktır :D

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben kendi modemimi kırayım dedimde uğraşması bile canımdan çıktı. Hiç denemeyin [emoji23]

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben kendi modemimi kırayım dedimde uğraşması bile canımdan çıktı. Hiç denemeyin [emoji23]
Kolay olsa herkes yapabilirdi, minecraft video'su atan kanalda bile bununla ilgili nasıl yapılır videoları olurdu :p

fuattoraman

Asistan
Reaksiyon puanı
86
konu amacını aşmış durumda :)

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
@fuattoraman wpa2 şifresini kıracaktınız en son, öyle bir söz vermiştiniz diye hatırlıyorum.
Ayrıca güvenlik de aes olsun lütfen, heyecanla bekliyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ancak rüyasında kırar wpa2'yi aes'i rüyasında bile kıramaz ancak donanımıve yazılımı uygun olan CİA,FBİ,MİT gibi teşkilatlar yapabilir...