Bios güncelleme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Enesgsalman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
MSI B450M-A PRO MAX anakartımın bios ayarlarını M-Flash ile güncellemek istiyorum ama M-Flash ı seçip onayladığımda bilgisayarım kapanıp açılıyor ama ekranım gelmiyor. Adımlarda da bi hata yapmadım. Usb fat32 olarak biçimlendirdim sonra msı sitesinden güncel bios sürümünü indirdim dosyayı açıp içindeki bios yazılımını usb ye yükledim sonra kapatıp bios ayarlarına girerek m-flashı seçerek okeyliyorum. Ve bilgisayar kapanıp açılıyor ama full sşyah ekran sonra kasadan kaaptıp açınca tekrar kendiliğinden ekran kapanıp gelmiyor ve sonuç olarak güncelleme yapılamıyor başka bir yolu yada çözümü var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tekrar denedim sonuç aynı

MSI B450M-A PRO MAX anakartımın bios ayarlarını M-Flash ile güncellemek istiyorum ama M-Flash ı seçip onayladığımda bilgisayarım kapanıp açılıyor ama ekranım gelmiyor. Adımlarda da bi hata yapmadım. Usb fat32 olarak biçimlendirdim sonra msı sitesinden güncel bios sürümünü indirdim dosyayı açıp içindeki bios yazılımını usb ye yükledim sonra kapatıp bios ayarlarına girerek m-flashı seçerek okeyliyorum. Ve bilgisayar kapanıp açılıyor ama full sşyah ekran sonra kasadan kaaptıp açınca tekrar kendiliğinden ekran kapanıp gelmiyor ve sonuç olarak güncelleme yapılamıyor başka bir yolu yada çözümü var mı?

Tekrar denedim sonuç aynı
Bilgisi olan yok sanırsam

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
indirdiğin zipli dosyayı açıp ,belleğe sadece 390 dosyasını atıyorsunuz,değilmi.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Zip'in içindeki dosyayı flash belleğe atman lazım zip/rar olarak atma bu şekilde dene eğer m-flash ekranı gelmezse MSI'dan destek al.

Enesgsalman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Yık hayır zaten zipin içine girdiğimde sadece dosya içerisindeki güncelleme leyini atıyorum usb ye