Bios Ekranı Dondu

lalale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biosa girmek için delete ye bastığımda yazılar mavi oluyor ver bios açılıyor,biosun üstünde yanıp sönen mavi ışık var(her zaman olduğu gibi) onda bir donma yok ama saat,tarih donuyor klavye vb çalışmıyor.Ram çıkardım taktım , bios pili çıkardım taktım,biosu sıfırladım,biosu güncelledim ama nafile ? yardımlarınızı bekliyorum

mrgogo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunun Bios'ta Klavyenin çalışmaması bu sorunu bios ayarlarından USB keyboard enable yaparak düzeltebilirsin. Peki Naıl mı ? Basit

Klavyeni bilgisayarını arkasındaki en üstte bulunan usb portlara bağla veya PS2 girişli klavye kullan sorunun düzelecektir.

lalale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun klavye çalışmaması değil, biosun saati bile donuyor, biosta hiçbirşeye dokunamazken nasıl enable yapcam ?

mrgogo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Klavyeni bilgisayarını arkasındaki en üstte bulunan usb portlara bağlamayı veya PS2 girişli klavye kullanmayı denediniz mi ?

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
cok basit pc ye ps2 klavye bagla pc acılırken F1 tusuna surekli bas pc acılsın sonra klavyenin aktif oldugunu göreceksin sonra tekrar pc ac biosta istedigin degişikligi yapabilirsin kolay gelsin