Bilgisayarın kapanması

Bu konuyu okuyanlar

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
bilgisayarım açıldıktan kısa bir süre sonra kapanıyor, kısa bir süre dediğim 10 saniye civarı yani işletim sistemi bile açılmadan. biosa girdim donanım sıcaklık değerlerine baktım cpu :42 main board 38 değerlerini gösterirken kapandı reset te atmıyor direk kapatıyor. güç kaynağından mı diye düşündüm ama kapandıktan sonra anakartın ışıkları yanıyor hala.ramlerden şüphelendim 3 parça ram var hepsini çıkarıp tek tek denedim yine aynı sorun.hatta ekran kartını bile çıkardım faydası olurmu bilmiyorum ekran kartsız yine kapandı. yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hdd de sorun olabilir veya güç kaynağı.

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aradaki farkı nasıl anlayacağım yani nasıl deneyeceğim

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
İşlemcinin fanını kontrol ettiniz mi? Termal macun vs.

Isınmıyor diyorsunuz ama açılırken sıcaklık fırlıyor olabilir.

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir kere açtım hatta biosa hemen girdim cpu sıcaklığı 42 de ve anakart 32 de iken kapandı .
şimdide tüm sabit disk ve cd sürücünün kablolarını çıkardım ve açtım hemen kapanıyor ardından

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Sıcaklıktan kapanıyor.

Açılır açılmaz 42 derece çok fazla.Fanı değiştirin veya macun sürün.

Halledemem diyorsanız, bir bilgisayarcıya götürmekte fayda var.

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-2 yıl önce sürmüştüm. şimdi bir daha süreyim

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Evet deneyin, faydasını göreceksiniz.

Eğer sorun düzelmezse tekrar yardım ederiz.

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macunu tekrar sürdüm açtım uzun bir süre bekledikten sonra yine kapandı. bios değerlerinden cpu sıcaklığını kontrol ettim 47 derecede kapandı benim eski işlemcim 60 derecede kapanıyordu.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
sorun başka bir şey olabilir.hiç bir işlemci 47 derecede kapanmaz.benim 63 derece kapanmıyor.

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun güç ünitesinde diyeceğim ama kapansa bile anakarta yine güç gidiyor . sanırım anakart gibi.hayırlısı...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
arkadaslar benım pc sureklı kapanıyor 82-83 derece falan oluyor ama altına sogutucu koydum gene herhangıbı değişiklik olmadı ne yapabılırım yardımızı beklıyorum..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Bende ise pc açma düğmesine basıyorum pc herzamanki gibi açılıyor ama bı süre sora kapanıyor süre ler söyle bazen bayağı açılıyor pc kendine geliyor ve kapanıyor.bazen açma düğmesine bastıktan hemen sora yani aynı zamanlarda kapanmıyor yardım ederseniz sevinirim :(hebide pc kapatiyorya kendini ekranda kapanıyor yazmyo. Sanki pc nin sarız sıfır v e elektrik gidiyormuş gibi tık diye kapanıyor. Pc dizustudur laptop tür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimkisi normal bir şekilde açılıyor üstelik çokta hızlı fakatbir kaç dakika sonra kapanıyor ne yapabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimkisi açıldıktan 3-4 sn sonra reset atıyo daha sonra tekrar ve tekrar açılıp kapanıyo. gücü kesmeden durmuyo. sorun ne olabilir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Açılmıyorki Benimkisi :( 2-3 saniye açılıyor kapanıyor aynısını tekrarlayıp duruyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende bilgisayarın dugmesine basıyorum yaklaşık 10 saniye sonra kapanıyor ve hiç sapma yapmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hrekes sorun yazmış bilen biriside çözüm yazsa bari arkadaşkar rami deneyin olmazsa ekran kartını sökün on board da bağlayın oda olmazsa psu dandır bence böle hadi kolay gelsin

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayar kapandiktan sonra anakartin uzerinde isik yanmasi guc kaynaginin saglam oldugunu gostermez. Guc kaynagini degistir, devam edersen anakart sorunu olma ihtimali yuksek.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence de ya anakart ya güç kaynağı arızalı..