Bilgisayarın aniden donması

Bu konuyu okuyanlar

GriZzLy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Normal kullanım olsun ya da oyunlarda olsun fark etmiyor. Bilgisayarım aniden donuyor 1 - 2 saniye sonra düzeliyor. Donduktan sonra mesela Discordtaki bütün sesler bozuluyor. Sesliden çıkıp girmem gerekiyor, Kulaklıktan sürekli cızırdama sesleri geliyor hani kulaklığı girişe takarken ki o pıt pıt sesleri. Genelde bu sesleri duymaya başlayınca sistemimin donacağını anlıyorum. Sorun sizce SSD'lerde mi yoksa anakartta mı? bilgisayarım Tulpar T7 V19.3 + 2.5 SANDİSK PLUS SSD (SANDİSK SSD'DE ani hız düşüşleri tespit edilmişti teknik servisten yeni geldi ürün) SON OLARAK ekleyeceğim bilgi bende 2 ssd var. Monsterin bozuk dediği ssd teknik servise yollamadan önce 2. ssdm olarak kullanıyordum. Oynadığım bir oyun 1. ssdmde kayıtlıydı ve windows onda kuruluydu. Ona rağmen bu ani donmalar oluyordu. Yani teknik servis sandisk (2. ssd) de sorun var diyor. Eğer onda sorun varsa neden benim oyunum donsun ki sonuçta hem windows hem de oyun 1. ssdmdeydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuanda bozuk dedikleri ssd de windows kurulu ve şuanda şarkı dinliyorum 2 dakika önce bilgisayar donmuştu gene. Ve şarkı dinlerken o rahatsız edici pıt pıt seslerini hala duyuyorum.