Bilgisayarımda virüs problemi

Bu konuyu okuyanlar

vi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, antivirüs programı olmayan bilgisayarıma arkadaşımın flash belleği ile virüs bulaştı.Herhangi bir cihaz takıldığında onlara da bulaşıyor ve içlerindeki şeyler görünmüyor... İçinde çok değerli fotoğraflarım var ve antivirüs yükleyince sileceğinden korkuyorum... :( içindekileri silmeden bilgisayarı temizleyebilceğim bi program tavsiyeniz var mı??

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Tavsiye edilecek program, yine bir anti virüs programı olmayacakmı ?

vi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
antivirüs ama eset gibi direk virüslü dosyayı silerek değil de zarar vermeden temizleyecek olan bi program?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Resimlerini usb ile alıp güvenlik yazılımı olan bir pc ye tak bak bakalım ne oluyor. Önleminizi önceden alacaksınız. Kanser olmuş bir bilgisayarı sonradan antivirüs yükleyerek zor temizlersiniz. Amaç pc ye bulaşmadan engellemek.

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Bırak silsin daha sonra recovery programlarıyla alırsın ben usbye format atmak zorunda kaldım üstüne hiç bişey yüklemeden direk recovery ile 655 adet resim çıkardım. :D

vi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam resimleri flasha atamıyorum anında kısayol olarak geliyor.o haliyle başka bilgisayara takınca da antivirüs siliyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bırak silsin daha sonra recovery programlarıyla alırsın ben usbye format atmak zorunda kaldım üstüne hiç bişey yüklemeden direk recovery ile 655 adet resim çıkardım. :D

hocam tekrar geri getirmesi çok zoor olur çünkü hafıza dolu :(

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
O zararlıları silmeden temizleyemezsin bırak silinsinler GetDataBack ile hepsini geri alırsın

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
hocam resimleri flasha atamıyorum anında kısayol olarak geliyor.o haliyle başka bilgisayara takınca da antivirüs siliyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hocam tekrar geri getirmesi çok zoor olur çünkü hafıza dolu :(

Format attıktan sonra üstüne bişey yazmazsan sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum.

vi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
içindekileri d ye aldım format atıcam umarım bir şey olmaz, antivirüs yükleyemedim çünkü takılan flashları da tanımıyor içleri boş gözüküyor :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
flash diskin içine winzip dosyası at sonra dosyayı açar gibi yapıp fotolara ulaş fotoları başka yere kaydedip formatla

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Resimler virüslüyse, onlardan kurtulmaktan başka yapılacak bir şey yok. Yazılımda her tür kandırmaca mümkün. Sana zarar veren bir şeyin bir değeri olmaz.

Silipte, veri kurtarma programları ile tekrar dosyaları kurtarma, virüsleri de kurtarmaktan başka bir şey değil. Virüsün kendiside bir dosya. Bu dosyanın bilgisayarındaki görünümü yanıltıcı olarak bir resim dosyası şeklinde olabilir.

Veya bazı dosya türleri içine zararlı betikler eklenebiliyormuş.

Sen virüsünü çeşitli nedenlerinden ötürü korumak isteyebilirsin, ama o, senin sistemini korumaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bilgisayarım internete bağlanıyor ama sonra bir hata oluştuğunu söylüyor bi türlü bağlanamıyorum ne yapmalıyım yardımınızı rica ediyorum

or147

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba bilgisayarım internete bağlanıyor ama sonra bir hata oluştuğunu söylüyor bi türlü bağlanamıyorum ne yapmalıyım yardımınızı rica ediyorum

Format atabilirsin veya DSL kablosunun yerini değiştir aynısı bendede oldu ben format attım düzeltttim.