bilgisayarıma solucan girdi

Bu konuyu okuyanlar

pixeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1614270158536.png

arkadaşlar çok korkuyorum bu gün her zamanki gibi oyun oynuyordum oyundan çıktıktan sonra Kaspersky virüs uyarısı vermeye başladı.
Şüpheli uygulama davarnışı tespit edildi.
Nesne silindi.
Geri yükleniyor kayıt defteri gibi uyarılar geldi.
Sildi fakat ben korkuyorum bu solucan nereden geldi.
Kayıt defterine kadar girmiş yani Steam'den yüklenen bir şeye uyarı vermesi çok garibime gitti ne yapacağım format atayım mı ne yapayım?

Kaspersky olmasa sistem gidecekmiş bir de bu solucanların networke girip diğer cihazları enfekte ettiğini duydum bu olur mu?
Bir de saat 15:00 da tespit edilmiş ben saat 15:00 da okuldaydım ve PC açık değildi.
Ne yapayım arkadaşlar silindi ama cumartesi format atsam bekleyene kadar bilgisayar bir şey

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
adwcleaner ile de taratınız.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
İnterneti kesip Malwarebytes veya başka iyi bir anti-virüs üzerinden tarama yapınız, Steam üzerinden bulaştığını düşünmüyorum daha önce Steam üzerinden virüs bulaştığını hiç duymamıştım çünkü. Siz okuldayken biri açmış olabilir bilgisayarı sizden başka kullanan var mı?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Malwarebytes ve AdwCleaner'ı indirip yükleyin.
Sistem Geri Yükleme'yi kapalı konuma getirin.
Bilgisayarınızı güvenli modda başlatarak sırayla tarama işlemini gerçekleştirin.
DipNot: Bilgisayarın yeniden başlatılması istenebilir. Bu durumda bir sonraki açılışta güvenli modda tarama işlemine devam ediniz.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Bi ara Windows Defender steamden bir oyunu virüs olarak algılmamıştı virüs olmamasına rağmen.
Yinede arkadaşların dediği gibi tarama yapmakta fayda var.

mamu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 140946
arkadaşlar çok korkuyorum bu gün her zamanki gibi oyun oynuyordum oyundan çıktıktan sonra Kaspersky virüs uyarısı vermeye başladı.
Şüpheli uygulama davarnışı tespit edildi.
Nesne silindi.
Geri yükleniyor kayıt defteri gibi uyarılar geldi.
Sildi fakat ben korkuyorum bu solucan nereden geldi.
Kayıt defterine kadar girmiş yani Steam'den yüklenen bir şeye uyarı vermesi çok garibime gitti ne yapacağım format atayım mı ne yapayım?

Kaspersky olmasa sistem gidecekmiş bir de bu solucanların networke girip diğer cihazları enfekte ettiğini duydum bu olur mu?
Bir de saat 15:00 da tespit edilmiş ben saat 15:00 da okuldaydım ve PC açık değildi.
Ne yapayım arkadaşlar silindi ama cumartesi format atsam bekleyene kadar bilgisayar bir şey
kanka bende de aynısı var gt aracade diye bir oyun var virüs her halde bilgisayar users dediğimde buyara diye bir kulanıcı gözüküyor sonra yine geliyor tahminimce ets2 yi google den yükledim herhalde oradan bulaşmış olabilir

Olyshower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İnterneti kesecekse neden MBAM ile tarama yapacak? Gökten veritabanı güncellemesi mi gelecek?

Formatçılar gelmiş...

Kaspersky engellemiş zaten dert etme.