Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
AÖF 3 ders sınavları için geri sayım başladı ve sınav günü geliyor. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi AÖF 3 ders sınavı giriş yerlerini yayınlamıştı. Sınav yerlerinin belli olmasıyla beraber sınava katılım sağlayacak adaylar AÖF 3 ders sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. İşte detaylar...

1531742269408.png

Binlerce öğrencinin merakla beklediği AÖF üç ders sınavları ile ilgili açıklama geldi. Anadolu Üniversitesi, AÖF 3 ders sınavının ne zaman yapılacağını ve 3 ders sınavına kimler girebilir sorularının cevaplarını açıkladı. İşte AÖF 3 ders sınav giriş yerleri ve detayları…

AÖF 3 DERS SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

AÖF 3 ders sınavı 21 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bu sınav için de giriş belgeleri sınavdan bir hafta önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi resmi sitesi üzerinden alınabilecek.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ

3 DERS SINAV HAKKI NASIL VE KİMLERE VERİLİYOR?

Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki tüm dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrenciye; aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olduğu derslerden; bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı tanınır:

Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00 veya 2,00'nin üzerinde olan öğrencilerin, en fazla üç dersten FF harf notunun olması,

Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00'nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı derslerin ve/veya uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı derslerinin toplam sayısının en fazla üç olması,

FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması.

“Üç Ders Sınavı”na katılmış ve bu derslerin sınavlarında başarılı olmuş öğrenci “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”ndeki mezuniyet koşullarını sağladığı takdirde mezun olabilir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

Sınav yerleriyle alakalı olarak yayımlanan detaylarda ise;

“Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hâlen cezaevinde/tutukevinde olup “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır

Üç ders sınavı, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 15:00'de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da gerçekleştirilecektir

Türkiye'de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Sözcü