Bilgisayarıma NEVER (asla) görüntü gelmiyor saç baş yoldum artık

ShiRoi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar artık sabır bende tükendi. Bilgisayarıma son 3 aydır asla görüntü gelmiyor. Her şeyi denedim ihtimal ettim yok,yok yok. Ne yapsam gelmedi görüntü. Her şeyi denedim . Onboard bir vga çıkışı var. Aldığımızda da çalışmıyordu . (Bilgisayar 2.el.) onunla fazla uğraşmadım çünkü harici bir ekran kartı vardı. Ona taktım, 9 ay kadar kullandım pc yi. Harici ekran kartı modeli : amd radeon hd 5570 dir . Her iki çıkışı da denedim. (Vga, hdmı) gelmiyor görüntü ama fanı dönüyor. Delirdim artık ağladım kaç kere bu tabi birşey değiştirmiyor sncak artık bıktım bilgisayarsızlıktan. Ekran kartı aldık yine aynı sıkıntı. Bi çözüm bulun bana allahınızı severseniz

kadirirdem

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar artık sabır bende tükendi. Bilgisayarıma son 3 aydır asla görüntü gelmiyor. Her şeyi denedim ihtimal ettim yok,yok yok. Ne yapsam gelmedi görüntü. Her şeyi denedim . Onboard bir vga çıkışı var. Aldığımızda da çalışmıyordu . (Bilgisayar 2.el.) onunla fazla uğraşmadım çünkü harici bir ekran kartı vardı. Ona taktım, 9 ay kadar kullandım pc yi. Harici ekran kartı modeli : amd radeon hd 5570 dir . Her iki çıkışı da denedim. (Vga, hdmı) gelmiyor görüntü ama fanı dönüyor. Delirdim artık ağladım kaç kere bu tabi birşey değiştirmiyor sncak artık bıktım bilgisayarsızlıktan. Ekran kartı aldık yine aynı sıkıntı. Bi çözüm bulun bana allahınızı severseniz
Ana kart'ta sorun olabilir , veya ekran kartının ana karta bağlantı kısmında ki pin'leri kontrol et bir kırık,eğiklik vs var mı diye.

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,224
Ramlerde arıza olabilir. RAM slotlarındaki bütün ramleri çıkarın. Elinize bildiğimiz okul silgisi alın ve uçlarındaki sarı noktaları silgi yardımıyla silin. Tabi burada dikkat edilmesi gereken husus uçları silerken hemen üstteki dirençlere zarar vermemek. Dirençler ufak çipe benzer. Tırnak ucu kadardır. Farkedersiniz zaten. Bu işlerin akabinde 1 Rami 1 slota takın. Görüntü gelmedi diyelim. Diğer slota tak. Başka RAM varsa aynısını uygula. Akabinde yine açılmassa anakartındaki kondansatörlerden biri/birkaç tanesi balon gibi patlamış demektir. Onun içinde bilen birine götürmek gerekir. Bu işin ekran kartı ile alakası yok yani :)

ShiRoi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler anladık işi ram bozulmus ses kartı bozulmuş bios pili yok tamire gitti yani konu kilit kolay gelsin.