Bilgisayarın bütün bileşenleri çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yeni ekran kartı aldım gtx 560se ürün çalışıyor başka bilgisayarda da denedim çalışıyor ama kendi bilgisayarıma taktığımda pc açılıyor ama görüntü gelmiyor kendi bilgisayarıma başka ekran kartı taktığımda görüntü geliyor psu 550w tı galiba psu luk ta bir sıkıntı yok görüntü gelmemesinin sebebi nedir

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Yeni ekran kartı aldım gtx 560se ürün çalışıyor başka bilgisayarda da denedim çalışıyor ama kendi bilgisayarıma taktığımda pc açılıyor ama görüntü gelmiyor kendi bilgisayarıma başka ekran kartı taktığımda görüntü geliyor psu 550w tı galiba psu luk ta bir sıkıntı yok görüntü gelmemesinin sebebi nedir
Monitörle aynı giriş mi ?

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eski ekran kartı sürücüm amdydi ondan olabilir şimdi sürücüyü kaldırmayı denicem nasıl silicem sürücüleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörle aynı giriş mi ?
Yok çevirici kullanıyorum ama çevirici de çalışıyor arkadaşım pc sinde de çeviriciyile denedik zaten

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Eski ekran kartı sürücüm amdydi ondan olabilir şimdi sürücüyü kaldırmayı denicem nasıl silicem sürücüleri

Yok çevirici kullanıyorum ama çevirici de çalışıyor arkadaşım pc sinde de çeviriciyile denedik zaten
DDU programı ile...

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ddu programı ile sürücüleri de tamamen sildim ama yinede görüntü gelmiyor başka monitörle de görüntü gelmiyor anakart logosu falan da gelmiyor başka pc de çalışmıştı ekran kartı halbuki acaba neden

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Güvenli modda çalıştırmayı denermisiniz ?

Birde dp ilemi bağlıyorsunuz hdmi'mı

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Güvenli moda giremiyorum görüntü gelmiyor çünkü dp yi hdmi a çevirip bağladım ekran kartının display portu bozuk ama hdmı portu çalışyor denendi ama brnim pc de hdmı la da görüntü alamıyorum hiç görüntü yok monütörde

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Ddu programı ile sürücüleri de tamamen sildim ama yinede görüntü gelmiyor başka monitörle de görüntü gelmiyor anakart logosu falan da gelmiyor başka pc de çalışmıştı ekran kartı halbuki acaba neden
başka ekran kartı ile denediniz mi? veya onboard ile.

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet eski ekran kartımı takınca çalışıyor bu
Ekrankartı bozuk değil başka pc de çalışıyor

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
400w psu
İntel i5 7500
Gtx 560 se 1.5gb
1tb harddisk
8gb tek slot galiba 2400mhz ram

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hesapladım efendim bütün bileşenlerle birlikte 300-350w pcu yetiyordu yinede 400w aldım ben bide psu yetmese de fanlar dönmezdi bence fanlar herşey dönüyor sadece görüntü yok

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Hesapladım efendim bütün bileşenlerle birlikte 300-350w pcu yetiyordu yinede 400w aldım ben bide psu yetmese de fanlar dönmezdi bence fanlar herşey dönüyor sadece görüntü yok
Fanlar döner ama çalıştırıcak enerji olmaz sadece ekran kartı 150w çekiyor. Yalan söyleyecek değiliz. Koskoca firma oraya 450w yazmış beğenmiyorsunuz.

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yok efendim ne yalan söylemesi sadece hesaplama da 350w ın yeticeği yazıyordu o yüzden dedim ben

Eğer sorun %100 pcu daysa bir pcu alabilirim

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Yok efendim ne yalan söylemesi sadece hesaplama da 350w ın yeticeği yazıyordu o yüzden dedim ben

Eğer sorun %100 pcu daysa bir pcu alabilirim
Sorun 100% psu da diyemeyiz onu ancak bilgisayarı görebilecek biri anlar. Elimizdeki bilgilere dayanarak psu yetmezliği diyoruz eğer bir bilgisayarcıya götürür ve başka bir psu ile denemesini istersen deneyecektir.

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O zaman bilgisayarcıya götürüp başka pcu ile deneyip size tekrardan bilgi vericem o sırada bir yol bulunursa lütfen bilgilendirin

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar yine ekran gelmiyor başka monitörle de denedim yine gelmedi başka çözüm öneriniz olursa beklemedeyim

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Arkadaşlar yine ekran gelmiyor başka monitörle de denedim yine gelmedi başka çözüm öneriniz olursa beklemedeyim
Keşke önce bir bilgisayarcıya denetseydiniz almak yerine kesin emin değildik çünkü. Bios pilini çıkartıp kısa bir süre bekleyip tekrar takar mısın. Bilmiyorsanız diye şunu paylaşayım :

Bilgisayarı kapatıp elektrik fişini çıkarın. Kasanın arka tarafından bakınca sağda ki kapağın vidalarını söküp kasayı açın. Kasa içinde ki anakartın (büyük levha) üzerinde ki pili (genelde alt tarafta olur. Yuvarlaktır ve saat piline benzer) kenarında ki metali çekerek çıkarın. Birkaç dakika bekleyip tekrar takın. Böylece CMOS sıfırlanmış olur. Fişi takıp bilgisayarın sıfırlandığından emin olun.

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hemen deniyorum

Bu esnada eski ekran kartımı tekrar taktım o takılıyken görüntü geliyoedu ama yenisini taktığımda gelmiyor

Yeni ekran kartım başka sistemlerde çalışıyor bu arada

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Hemen deniyorum

Bu esnada eski ekran kartımı tekrar taktım o takılıyken görüntü geliyoedu ama yenisini taktığımda gelmiyor

Yeni ekran kartım başka sistemlerde çalışıyor bu arada
Denediniz mi? bios pilini çıkartıp takmayı?

Furkanisik56

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Denedim ve yine görüntü gelmedi kafayı yicem naparsam yapim gelmiyor