Yardım Bilgisayarım konusunda yardıma ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

yusuf122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba monsterin abra a5 sürümünü kullanıyorum. Bilgisayarların teknik tarafından pek anlayan birisi değilim lakin hayatım bilgisayarda geçti ki böyle de devam ediyor. 3 gün önce bilgisayarımda fazlasıyla uygulama olup daha temiz bir sistem istediğim için usb diskim ile format atmıştım ancak format atıp windowsumu güncelleyip sürücülerimi kurduktan sonra bile hiç bir zaman yaşamadığım bir performans sorunu yaşadığım gibi ekran arada bir kaç saniyeliğine siyah olup düzeliyordu. Sadece steam ve brave gibi temel uygulamaları kurdum ve ardından ne göreyim herhangi bir şekilde ekstra dış uygulama kurmamama rağmen windows deffender trojan isminde bir uygulama bulduğunu idda etti ! Bende performans sorunlarıdır, windowsumun normalden çok daha hızlı kurulmasıdır derken, bir iş var bunda, sıfırdan bir daha kurayım şunu dedim ve öyle de yaptım. Bu sefer kurup sürücüleri yüklediğimde ise ne olursa olsun windows antivirus taramasını bitirmediğini gördüm. tam tarama yapıyorum, windows offline scan yapıyorum herhangi bir şekilde bitmiyor, takılıyor . Karpersky gibi bilindik antivirus uygulamalarını deneyerek bilgisayarımı taratıp ettim herhangi bir şey çıkmadı. ardından bilgisayarımda hiç kurmadığım ve buna nerdeyse emin olduğum internette arattığımda da viruslu bir programla indirilebileceği gibi okuduğum bütün forumlarda dandik, kullanılmaması gereken hiç bir yararı olmayan bir antivirus uygulaması olduğunu gördüm. bunu ben kurmadım ve buna eminim. Ardından bir daha format atıcağım dedim lakin biostamı bir sorun var diyerek düşündüm (yanılıyor olabilirim dediğim gibi hiç bir bilgim yok) bende bios pilini çıkarıp 15 dakika kadar bekleyip taktım. bilgisayarı açtım, sıfırladığım bir usb diske yüklediğim windows kurulumuyla kurdum, sıfırdan yeni bir outlook hesabı açarak windowsa giriş yaptım ve bir şey fark ettim. Sürücüleri kurup bilgisayarı güncellediğimde artık çok daha rahat çalışıyordu, ancak hala ekranın siyah olup gelmesi, antivirusun hala tarama yapmaması (sadece quick scan yapıyor). Önceki kurulumumdan beri pek bir şey değiştirmemiş olduğum ve öncekinde sorun olması falan derken, üstüne windows antivirusun bir kısmının kapalı olup açmamın gerektirdiğini söyleyen bir bildirim üzerinde bunu yapmaya gittiğimde inatla açmaması. Kaç kere antivirisun bu kısmını açmak için bilgisayarı yeniden kapayıp açmam, en sonunda açmadığımı düşünmeme rağmen hiç bir şey yokmuş, her şey yoluna girmiş gibi davranması, ayrıca her şeyden sonra windowsu sıfırdan kurmama, yeni bir gmaille yeni bir hesapla giriş yapmama rağmen windows keyimin aynı kalması..

Dediğim gibi bilgisayarlardan anlayan birisi değilim ve belki de boşu boşuna endişeleniyorum. Ancak bir şeylerin yanlış olduğunu düşündüğüm gibi içime de pek sinmiyor. Birsininin sürekli benim her yaptığımı izleyebileceği düşüncesinden kurtulamıyorum. Ayrıca formattan önce girdiğim siteyle birlikte ne indirdiğime dikkat etmediğimi söylememde de yarar var :confused:
Yarımdımcı olursanız gerçekten çok mutlu olurum :)