Yardım Bilgisayarım farklı nedenlerle mavi ekran verip duruyor

ArLock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bir laptop kullanıcısıyım ve günlük düzenli kullandığım laptop lenovo ideapad 330-15ikb 4gb ram 1tb versiyonu, aralık ayında yaşadığım bi sıkıntıdan dolayı bilgisayar açılmaz hale geldi (nedenini tam hatırlamıyorum ancak hdd ile alakalı bir şeydi galiba), bilgisayarcı ssd takmayı önerdi ve ben de 240gb ssd ve 600gb lik sabit diskler taktım ve bilgisayarcının tavsiyesi üzerine neredeyse patlamak üzere olduğunu öğrendiğim bataryayı da çıkarttırdım, bu tamirden önce mavi ekranlar çok nadir de olsa cpu ya fazla yüklendiğimde olabiliyordu, çoğunlukla oyun oynamak için kullandığım laptopta lol oynarken oyunun (son zamanlarda) çökmesi veya mavi ekran vermesi ve genshin impact adlı bir açık dünya oyununu oynarken bazen 30-40 dk bazen 1-2 saatte bir mavi ekran veriyor. Bu mavi ekranların hata kodları her seferinde değişiyor ve belli bir nedeni yok, tamirciye götürdüğümde ram'i yerinden çıkarıp biraz sildi ve geri taktı ve bi sıkıntı olursa tekrar getirmemi söyledi, 1 hafta kadar sıkıntı çıkmadı ancak yine mavi ekranlar artmaya başladı. Tamirciye götürecek gerçekten vaktim yok ve bıktım. Yardımcı olabilecek varsa lütfen yardım edin.

ps: ilk kez bir forumda yardım istiyorum, bir hata yaptıysam özür dilerim.