Yardım Bilgisayarım Açılmıyor

erimncl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıl önce kendi topladığım bilgisayar dün akşama kadar gayet verimli bir şekilde çalışıyordu. Bugün sabah çalıştırma tuşuna bastığımda fanlar ve ışıklar çalışmasına rağmen monitöre hiçbir görüntü gelmedi. RAM ve ekran kartını söküp tekrar taktım, BIOS sıfırladım, farklı monitör ve kablo denedim sorun çözülmedi. Sorun ne olabilir?
ASUS GTX 1650
Ryzen 5 2600
MSI A320M
HyperX 8 GB X2

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,540
Ramlerin hepsini sök. PSU nun switch'ini kapat. Açma kapama tuşuna 15 saniye boyunca basılı tut. Sonra rami tek slot olacak şekilde tak. Psu switch'ini tekrar aç ve pc yi aç. Bunu deneyip yazar mısın?

erimncl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramlerin hepsini sök. PSU nun switch'ini kapat. Açma kapama tuşuna 15 saniye boyunca basılı tut. Sonra rami tek slot olacak şekilde tak. Psu switch'ini tekrar aç ve pc yi aç. Bunu deneyip yazar mısın?
Bir şey değişmedi

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,540
Bir şey değişmedi
Bu yöntemi her bir ram slotu için tekrar edin. Kitin diğer rami ile yine tekrar edin. Eğer sonuç alamazsanız fanlar dönüyor herşey yolunda, statik elektrik yok, ramler sağlam, cmos sıfırlanmış durumu söz konusu ise genelde işlemci ile ilgili bir sorun var demektir. Bütün bu şartlar tam olarak dediğiniz gibiyse tabiki.

erimncl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 ihtimali de denedim fakat hala aynı... Ses çıkarmasından dolayı güç kaynağından şüpheleniyorum mümkün mü?