Bilgisayarım Açılmıyor

fatih şen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle,
Lenovo z510 model laptopum var. Aldığımdan beri hiç için açmamıştım. Ama ram yükseltmesi yapmak için içindeki kaç slot olduğunu merak ettim. YouTubedan sökme videosu izleyerek sorunsuz açtım. Ramleri çıkarttım çok ellemeden parmaklarımın ucındayken inceledim. Herşeyden önce elektrik bağlantısını kesmiştim zaten. Bataryanın bağlantısını da söktüm ramlari sökmeden önce. Herşey olması gerektiği gibi. 6 yıllık bilgisayar ve hiç açmadığım için çok tozlanmıştı. Üfledim çok temas etmemeye çalışarak tozları temizledim. Ama gelip tekrar açmak istediğimde açılmadı. Yani güç geliyor fanlar çalışıyor ama klavyedeki numlock ve capslock ışıkları yannıyor. Başka harici bir klavye taktım. Onun ışıkları yandı yandı söndü. Ve en önemlisi ekran hiç açılmıyor. Yani siyah ekran mavi ekran değil hiç elektrik gelmiyor. Ben sorun ramlerde olduğunu düşünüyorum ama bataryamda ömrü tükenmişti. Acaba batarya tam besleyemediği için mi böyle oluoyor. Üstelik bataryayı tekrar takarken. Cızt sesi gelmişti bir müddet. Bir yandan da yanlıştır elim çarptı ekran katını mı yaktım diyorum. Harddiskde sorun olabilir mi ? Çünkü çok ısınmıştı hatta herşey çok ısınmıştı. Sorun nerede sizde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.