Bilgisayarım açıldıktan hemen sonra kapanıyor.

onuratak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açılış tuşuna bastıktan sonra bilgisayar çalışıyor . 3-4 sn sonra fan sesi kesiliyor. (duruyor) Ondan sonrada power tuşunun ışığı yeşil yanıp sönüyor ( 2 sn sönüyor , 5 sn yanıyor ).

Marka : ACER

Model : Aspire 5520G

Bilgisayarın garanti süresi geçti . Yaklaşık 2.5 sene oldu .

Yardımlarınızı bekliyorum saygılar..

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Power Suppley de sorun olmalı... Daha iyi fikri olan çıkar şimdi:)

Düzenleme: Laptopmuş o. Yanlış okumuşum afedersin.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
uzun bir bekleyişden sonrada aynını yapıyormu. bir sure çalıştıkdan sonramı yapıyor ve tekrar denemelerindemi bu yazdıkların oluyormu ekran açılıyormu yazılar vs geliyormu
muhtemelen fan bozuk diğer ihtimal fan çıkışları dolu aşırı ısınmadan dolayı kendını resetlıyor.

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

ekrana hiçbirşekilde yazı gelmiyorsa çip yanmışda olabilr.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Büyük ihtimal fan ile alakalı, aşırı ısınıyor olabilir.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Cihazın ekran kartınta problem var gibi gözüküyor.

onuratak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle fan kontrolu yaptım . Fanım çalışıyor. Fan çıkışı temiz.

Bilgisayar soğukken daha ilk açtığımda bu durum gerçekleşiyor. Ekran geliyor , ama çok fazla durmadan bilgisayar kapanıyor. Yani işlemcinin ısınmasına bile zaman kalmıyor. Şuan arka kapak açık durumda.

Az önce tekrardan açtım ekran geldi ve işletim sistemimi seçtim , windows tam açılacakken mavi ekran verip kapandı.
Şimdi sorun kayboldu gibi. Ama ben hiçbir mudahelede bulunmadım .

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ram sorunu olabilir birden fazla ram takılı olmalı birini cıkart pc ac kapa test yap devam ediyorsa diğer ramı cıkar . diğerini tak

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İşletim sistemleri arasında uyumsuzluk var.Mümkünse tek ve temiz bir işletim sistemi kullanın.

onuratak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramlari denedim fayda etmedi . Az önce windows açıldı ama pc birden kapandı şimdi tekrar aynı sorun .

Bu sefer düğmeye bastım power ışığı yandı fan çalıştı ama 5 sn sonra söndü şimdi 2 sn sönük 5 sn yanık duruyor .

İşlemciye baktım ısınma söz konusu değil.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Ekrana görüntü geliyormuş sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor yeniden işletim sistemi kurunuz. Sıfır kurulum yaptıktan sonra acronis ile imaj alınız bu sorunlarla yeniden karşılaşmamak için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar,
Benzer bir problem benim laptop da mevcut.. Bilgisayar power tuşuna basıyorum. hiç bir yazı ve görüntü gelmeden, bataryasındaki enerji bitene kadar fan 1 tur atıp duruyor..ve bunu sürekli yapıyor. yukarıda bahsettiğiniz işlemleri ve başka yöntemlerde denedm değişen bişi yok.. düşünüyorum ki, işlemcinin kuzey veya güney köprülerinde kaynaklanan bir sorun mudur? Saygılarımla..