Bilgisayarı Açtığımda siyah ekran veriyor

Mustafa Berk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle iyi forumlar. Bilgisayarımda bir sorun var. Bilgisayarımı temizlerken fark etmeden windows kurulu harddiskimin sata kablosunu çıkarıp takmıştım bu arada yanlışlıkla güç bağlantı kablosu da çıkmış bilgisayar çalışırken farkettim. Pc yi kapatıp güç kablosunu taktım işte. Sonra açtığımda windows açılmıyor bios ekranı geliyor sonrasında siyah ekran olarak kalıyor ve enter tuşuna bastığımda bilgisayar kendini resetliyor. Anca windowsu boot menüye gelip oradan windowsun yüklü olduğu harddiski seçince açılıyor. Sorun ne olabilir ne yapmam lazım ?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Hdd nin anakart üstündeki sata giriş yerini değiştirin, daha doğrusu ilk söktüğünüz yere takmalısın çünkü Boot onu arıyor bulamadığı içinde siyah ekranda kalır. (=

Mustafa Berk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hdd nin anakart üstündeki sata giriş yerini değiştirin, daha doğrusu ilk söktüğünüz yere takmalısın çünkü Boot onu arıyor bulamadığı içinde siyah ekranda kalır. (=
Ama sata giriş yerini değiştirmemiştim aynı yerde olması lazım zaten.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir de çalışmayan bir dvd writer vardı onu da sökmüştüm sata kablosu ile birlikte bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi

Son düzenleme:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
O pek sorun olmaz.