Yardım Bilgisayardan Ses Gelmiyor

ahmetkvrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
"Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar kullanmak yasaktır.
Bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurulumu yapmak istedim. Uzun süredir formatlamamistim ve rahatlatmak istedim. Her şey sorunsuz çalışıyor ama ses çıkmıyor bilgisayardan. Takılı haporlor veya kulaklık yok hatasi alıyorum. Formattan önce sorunsuz çalışıyordu. Sürücüleri kurdum, güncellemeleri yaptım, sildim tekrar kurdum, tekrar format attım, ama asla çözüm bulamadım. Şuan tek çare USB ses kartı aldım ve idareten onu kullaniyorum. Ne yapabilirim?
Anakart: H61H2-MV
işlemci : i5 3470
8GB Ram
GT 200 ekran kartı

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
@ahmetkvrk,

CTRL+R kombinasyonunu uygulayıp açılan sekmeye dxdiag yazın, yazmanız neticesinde açılan pencerede ses bölmesine gelin, sağ alttaki tüm bilgileri kaydet butonuna tıklayın ve metin belgesini masaüstünüze kaydedin. Metin belgesini açın ve 'Sounds Devices' kısmını bulun, oradaki 'Hardware ID' kısmının tamamını kopyalayıp buraya atabilirseniz yardımcı olabiliriz.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurulumu yapmak istedim. Uzun süredir formatlamamistim ve rahatlatmak istedim. Her şey sorunsuz çalışıyor ama ses çıkmıyor bilgisayardan. Takılı haporlor veya kulaklık yok hatasi alıyorum. Formattan önce sorunsuz çalışıyordu. Sürücüleri kurdum, güncellemeleri yaptım, sildim tekrar kurdum, tekrar format attım, ama asla çözüm bulamadım. Şuan tek çare USB ses kartı aldım ve idareten onu kullaniyorum. Ne yapabilirim?
Anakart: H61H2-MV
işlemci : i5 3470
8GB Ram
GT 200 ekran kartı
Merhaba,

1. Sesi düzeyini detaylıca kontrol edin.
2. Ses sorun gidericisini açın.
3. Ses geliştirmelerini devre dışı bırakın.
4. Hoparlör seçeneklerini ayarlayın.
5. Ses sürücülerini güncelleyin.

ahmetkvrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
@ahmetkvrk,

CTRL+R kombinasyonunu uygulayıp açılan sekmeye dxdiag yazın, yazmanız neticesinde açılan pencerede ses bölmesine gelin, sağ alttaki tüm bilgileri kaydet butonuna tıklayın ve metin belgesini masaüstünüze kaydedin. Metin belgesini açın ve 'Sounds Devices' kısmını bulun, oradaki 'Hardware ID' kısmının tamamını kopyalayıp buraya atabilirseniz yardımcı olabiliriz.
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0662&SUBSYS_10197DF5&REV_1003
kusura bakmayın neni gördüm mesajınızı, çözüm önerilerinizi bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Kayn

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0662&SUBSYS_10197DF5&REV_1003
kusura bakmayın neni gördüm mesajınızı, çözüm önerilerinizi bekliyorum

@Kayn

Buradan indirebilirsiniz, işletim sisteminizi ve işletim sisteminizin bitini doğru girdiğinizden emin olun.

Screenshot (274).png

ahmetkvrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Buradan indirebilirsiniz, işletim sisteminizi ve işletim sisteminizin bitini doğru girdiğinizden emin olun.

Ekli dosyayı görüntüle 179867
indirip kurdum ama hala aynı
hapörlörden rüzgar sesi gibi bir ses geliyor başka da bir tepki yok

@Kayn