Windows'tan Gelen Gizemli Ses

Bu konuyu okuyanlar

ikincielfiyat

Öğrenci
hocam bariz bir şekilde anlatmışsınız zaten sıvı teması diye sıvı teması zamanla oksitlenme yapar buda kısa devreye sebeb olur sıvının döküldüğü kısımda kısa devre vardır muhtemelen. duyduğum ses bana tuşlara çok sık bastığınızda verdiği ses gibi geldi. içini açabiliyorsanız harici klavye ve mouse takıp touch pad ve klavyeyi sökerek deneyin eğer devam ederse anakartta bir oksit vardır bunuda gözle yüksek ışık altında görebilirsiniz zaten. oksitlenme olan yeri alkol ile temizlerseniz kullanıma devam edebilirsiniz ( cihaz halen çalışıyor bu yöntem yeterli olur bence )

EmreK_1907

Asistan
kardeşim yazmaya üşenmedin mi ? :D format at.
kaç kere attım hocam çözüm olsa olurdu
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bariz bir şekilde anlatmışsınız zaten sıvı teması diye sıvı teması zamanla oksitlenme yapar buda kısa devreye sebeb olur sıvının döküldüğü kısımda kısa devre vardır muhtemelen. duyduğum ses bana tuşlara çok sık bastığınızda verdiği ses gibi geldi. içini açabiliyorsanız harici klavye ve mouse takıp touch pad ve klavyeyi sökerek deneyin eğer devam ederse anakartta bir oksit vardır bunuda gözle yüksek ışık altında görebilirsiniz zaten. oksitlenme olan yeri alkol ile temizlerseniz kullanıma devam edebilirsiniz ( cihaz halen çalışıyor bu yöntem yeterli olur bence )
hocam ama ses her zaman olmuyor gün geliyor 2 hafta olmadı gün geldi arka arkaya 10 kere oldu

Sibraius

Dekan
Hocam zaten 2 hafta önce yeni attım attığım günde yaşadım yani oraya o kadar uzatmamın sebebi biraz detaylı yazmak istedim açıklayıcı olsun diye . Driverbooster ile güncelledim de driver olmadan da yapıyor olunca da yapıyor 2 yıldır yapıyor gece uyurken kulağımda çınlıyor artık psikolojimi bozdu bu bilgisayarı her açılışta hatim ediyorum inş bu sefer bişi olmaz diye diken üstünde yaşıyorum
Yeniden yazılım atın ama başka iso dosyası olsun.

EmreK_1907

Asistan
Formatla düzelmemiş. Tabi aynı ISO kalıbını kullanırsanız yine bulaşır.
iso olarak windows'un orjinal sitesinden indiriyorum hep. Güncel kullanmaya çalışıyorum sadece son çıkan 2h daha yükleyemedim

Windowsu güncellemeyi dene
denemezmiyim hocam 2 yıldır olan bir şey

Yeniden yazılım atın ama başka iso dosyası olsun.
Hocam gene yaptım yani bu sene içerisinde 2-3 kez windows formatı yanına 1-2 kez linux formatı attım ama nafile. Yani linux'ta böyle bir sorun yoktu. Fakat linux kullanamıyorum yani işlerimi göremiyorum

xDaemon

Asistan
iso olarak windows'un orjinal sitesinden indiriyorum hep. Güncel kullanmaya çalışıyorum sadece son çıkan 2h daha yükleyemedim

denemezmiyim hocam 2 yıldır olan bir şey

Hocam gene yaptım yani bu sene içerisinde 2-3 kez windows formatı yanına 1-2 kez linux formatı attım ama nafile. Yani linux'ta böyle bir sorun yoktu. Fakat linux kullanamıyorum yani işlerimi göremiyorum
  • Birden fazla kısa bip sesi = Anakart arızası
  • Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası

EmreK_1907

Asistan
Bir forumda bana aida64 raporu al demişti bende aldım tabi şuan aldım sorun yokken sorun olduğunda da almayı deneryip ikisini de paylaşırım arada fark varsa bakarsınız.

SayınBezmenler

Doçent
Cezalı
  • Birden fazla kısa bip sesi = Anakart arızası
  • Sürekli bip = Güç Kaynağı arızası
  • 1 Uzun bip = Bellek tazelemesinde hata
  • 1 Uzun 1 Kısa bip = Anakart veya Bios arızası
  • 1 Uzun 2 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (DIP switch)
  • 1 Uzun 3 Kısa bip = Ekran Kartı arızası
  • 2 Uzun 1 Kısa bip = Ekran Kartı arızası (RAMDAC)
  • 2 Kısa bip = Bellek eşlik (parity) hatası
  • 3 Kısa bip = Belleğın ilk bölümünde (64K) hata
  • 4 Kısa bip = Timer hatası
  • 5 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 6 Kısa bip = Klavye(işlemcisi) hatası
  • 7 Kısa bip = İşlemci hatası
  • 8 Kısa bip = Ekran Kartı belleği(okuma/yazma) hatası
  • 9 Kısa bip = Bios Rom hatası
  • 10 Kısa bip = CMOS(okuma/yazma) hatası
  • 11 Kısa bip = Tampon Bellek hatası
Hocam Anakart hatası gibi duruyor buna göre. Çünkü bip 11'den fazla.

EmreAladag32

Profesör
Bence de klavye kendi kendine basıyordur sıvı temasından dolayı, klavye sökülü haldeyken denermisiniz, daha önce laptop sökmediyseniz tamirciye götürmek daha mantıklı olur. Ben de sökmeye korkarım mesela kıracağım diye.

ikincielfiyat

Öğrenci
kaç kere attım hocam çözüm olsa olurdu

hocam ama ses her zaman olmuyor gün geliyor 2 hafta olmadı gün geldi arka arkaya 10 kere oldu
oksitlenme durumu budur hocam zaten 1 yıl bile arza çıkarmayıp sonra birden yapabilir. Sürekli olmaması sıvı teması ihtimalinden uzaklaştırmasın sizi.

SDN Son Haberler

Son mesajlar